Fjellheisen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 114 971 000 | 72 006 000 | 40 907 000 | 24 026 000 | 25 673 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 740 000 | 2 929 000 | 2 308 000 | 2 048 000 | 1 049 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 116 712 000 | 74 936 000 | 43 214 000 | 26 075 000 | 26 723 000 |
|
|
| Varekostnad | 655 000 | 732 000 | 11 000 | 2 575 000 | 2 462 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 095 000 | 11 517 000 | 10 455 000 | 13 513 000 | 11 329 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 144 000 | 2 454 000 | 2 009 000 | 2 281 000 | 2 283 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 66 930 000 | 14 762 000 | 12 927 000 | 6 133 000 | 5 696 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 80 824 000 | 29 465 000 | 25 402 000 | 24 502 000 | 21 770 000 |
|
|
| Driftsresultat | 35 888 000 | 45 471 000 | 17 812 000 | 1 573 000 | 4 953 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 2 749 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 172 000 | 8 000 | 1 660 000 | 147 000 | 667 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 19 000 | 9 000 | 8 000 | 830 000 | 68 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 940 000 | 17 000 | 1 668 000 | 977 000 | 735 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 39 000 | 170 000 | 1 364 000 | 1 629 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 301 000 | 514 000 | 180 000 | 1 364 000 | 1 708 000 |
|
|
| Netto finans | 2 639 000 | -497 000 | 1 488 000 | -387 000 | -973 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 38 529 000 | 44 974 000 | 19 300 000 | 1 186 000 | 3 980 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 8 614 000 | 9 899 000 | 4 260 000 | 282 000 | 879 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 29 915 000 | 35 075 000 | 15 040 000 | 904 000 | 3 101 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 29 915 000 | 35 075 000 | 15 040 000 | 904 000 | 3 101 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 661 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 31 522 000 | 34 158 000 | 15 097 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 607 000 | 916 000 | -57 000 | 904 000 | -12 560 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 439 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 439 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 67 517 000 | 57 342 000 | 57 101 000 | 57 680 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 2 740 000 | 2 855 000 | 3 072 000 | 3 289 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 336 000 | 341 000 | 327 000 | 589 000 | 975 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 336 000 | 70 598 000 | 60 524 000 | 60 762 000 | 61 944 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 51 993 000 | 5 482 000 | 18 072 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 52 001 000 | 5 482 000 | 18 072 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 52 776 000 | 76 080 000 | 78 596 000 | 60 762 000 | 61 944 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 583 000 | 429 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 583 000 | 429 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 910 000 | 6 487 000 | 1 034 000 | 1 234 000 | 154 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 381 000 | 1 710 000 | 628 000 | 220 000 | 160 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 29 006 000 | 0 | 77 000 | 0 | 15 677 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 35 297 000 | 8 197 000 | 1 740 000 | 1 454 000 | 15 991 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 248 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 248 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 747 000 | 31 996 000 | 3 564 000 | 27 608 000 | 6 652 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 36 045 000 | 40 193 000 | 5 304 000 | 29 644 000 | 43 320 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 88 821 000 | 116 273 000 | 83 900 000 | 90 406 000 | 105 264 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 41 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 52 142 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 648 000 | 47 422 000 | 47 542 000 | 47 542 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 9 689 000 | 47 622 000 | 47 622 000 | 47 622 000 | 52 142 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 28 656 000 | 35 022 000 | -57 000 | 0 | -5 424 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 28 656 000 | 35 022 000 | -57 000 | 0 | -5 424 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 38 345 000 | 82 644 000 | 47 565 000 | 47 622 000 | 46 718 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 3 728 000 | 3 464 000 | 3 462 000 | 3 495 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 3 728 000 | 3 464 000 | 3 462 000 | 3 495 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 314 000 | 10 947 000 | 6 704 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 314 000 | 11 333 000 | 6 704 000 | 33 759 000 | 34 921 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 314 000 | 15 061 000 | 10 168 000 | 37 221 000 | 38 416 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 386 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 33 759 000 | 34 921 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 959 000 | 4 325 000 | 2 578 000 | 595 000 | 1 106 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 315 000 | 829 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 764 000 | 1 983 000 | 1 588 000 | 1 806 000 | 422 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 661 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 40 446 000 | 9 630 000 | 19 813 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 993 000 | 2 630 000 | 2 189 000 | 2 847 000 | 2 111 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 50 162 000 | 18 568 000 | 26 168 000 | 5 563 000 | 20 129 000 |
|
|
| Sum gjeld | 50 476 000 | 33 629 000 | 36 336 000 | 42 784 000 | 58 545 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 88 821 000 | 116 273 000 | 83 900 000 | 90 406 000 | 105 264 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 37,9% | 45,4% | 22,4% | 2,6% | |||
| Resultat av driften i % | 30,7% | 60,7% | 41,2% | 6,0% | 18,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,4% | 99,0% | 100,0% | 89,3% | 90,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 33,3% | 60,7% | 45,1% | 9,8% | 21,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 63,7% | 69,1% | 40,6% | 2,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 49,5% | 53,9% | 31,6% | 1,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,9 | 6,5 | 4,1 | 1,9 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 2,2 | 0,2 | 5,3 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 2,2 | 0,2 | 5,2 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 1,7 | 0,1 | 5,0 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,4 | 5,7 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 9540,0 | 70,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,2% | 71,1% | 56,7% | 52,7% | 44,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,9% | 110,3% | 110,1% | 182,6% | 174,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 160,8% | 2,2% | 3,6% | 1,2% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,4% | 0,8% | 1,4% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 4130,5% | 5405,6% | |||||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,4 | 0,8 | 0,9 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,5% | 16,0% | 31,2% | 6,2% | 19,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,4% | 13,0% | 12,1% | 41,2% | 36,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 876 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
