Fjellheim Anlegg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 202 000 | 4 490 000 | 3 982 000 | 4 108 000 | 4 293 000 | 4 207 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 154 000 | 140 000 | -22 000 | -128 000 | 357 000 | 207 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 356 000 | 4 630 000 | 3 960 000 | 3 979 000 | 4 650 000 | 4 414 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 152 000 | 504 000 | 608 000 | 1 015 000 | 1 111 000 | 856 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 133 000 | 1 667 000 | 1 800 000 | 1 185 000 | 1 594 000 | 1 668 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 22 000 | 87 000 | 98 000 | 122 000 | 132 000 | 195 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 889 000 | 2 335 000 | 2 306 000 | 2 384 000 | 2 293 000 | 2 039 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 196 000 | 4 593 000 | 4 812 000 | 4 706 000 | 5 130 000 | 4 758 000 |
|
|
| Driftsresultat | 160 000 | 37 000 | -852 000 | -727 000 | -480 000 | -344 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 23 000 | 25 000 | 27 000 | 30 000 | 17 000 | 26 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 23 000 | 25 000 | 27 000 | 30 000 | 17 000 | 26 000 |
|
|
| Netto finans | -22 000 | -25 000 | -27 000 | -30 000 | -17 000 | -26 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 139 000 | 12 000 | -880 000 | -756 000 | -497 000 | -370 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 25 000 | 16 000 | -239 000 | -164 000 | -55 000 | -145 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 113 000 | -4 000 | -641 000 | -593 000 | -442 000 | -226 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 113 000 | -4 000 | -641 000 | -593 000 | -442 000 | -226 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 58 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 113 000 | -62 000 | -641 000 | -593 000 | -442 000 | -226 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 21 000 | 109 000 | 207 000 | 70 000 | 202 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 22 000 | 109 000 | 207 000 | 70 000 | 202 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 22 000 | 109 000 | 207 000 | 70 000 | 202 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 163 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 163 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 745 000 | 651 000 | 557 000 | 498 000 | 774 000 | 950 000 |
|
|
| Andre fordringer | 79 000 | 26 000 | 21 000 | 30 000 | 72 000 | 41 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 026 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 743 000 | 80 000 | 827 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 851 000 | 1 777 000 | 1 679 000 | 1 271 000 | 926 000 | 1 817 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 287 000 | 43 000 | 206 000 | 265 000 | 116 000 | 138 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 138 000 | 1 820 000 | 1 885 000 | 1 537 000 | 1 205 000 | 1 955 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 138 000 | 1 842 000 | 1 994 000 | 1 744 000 | 1 274 000 | 2 157 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 676 000 | 2 676 000 | 2 676 000 | 1 818 000 | 1 238 000 | 1 176 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 361 000 | -2 474 000 | -2 413 000 | -1 772 000 | -1 179 000 | -737 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 361 000 | -2 474 000 | -2 413 000 | -1 772 000 | -1 179 000 | -737 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 315 000 | 202 000 | 263 000 | 46 000 | 59 000 | 439 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 204 000 | 63 000 | 0 | 168 000 | 192 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 74 000 | 127 000 | 175 000 | 237 000 | 66 000 | 139 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 74 000 | 127 000 | 175 000 | 237 000 | 66 000 | 139 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 74 000 | 331 000 | 238 000 | 237 000 | 234 000 | 331 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 012 000 | 624 000 | 984 000 | 993 000 | 513 000 | 804 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 25 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 37 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 295 000 | 145 000 | 190 000 | 183 000 | 108 000 | 178 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 74 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 417 000 | 467 000 | 316 000 | 286 000 | 361 000 | 368 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 749 000 | 1 514 000 | 1 556 000 | 1 462 000 | 1 150 000 | 1 579 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 823 000 | 1 641 000 | 1 731 000 | 1 699 000 | 1 216 000 | 1 718 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 138 000 | 1 842 000 | 1 994 000 | 1 744 000 | 1 274 000 | 2 157 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,1% | 1,9% | -45,6% | -48,1% | -28,0% | |||
| Resultat av driften i % | 2,5% | 0,8% | -21,5% | -18,3% | -10,3% | -7,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 2,4 | 2,1 | 2,6 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 81,4% | 88,8% | 84,7% | 75,3% | 74,1% | 79,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,5% | 0,8% | -21,5% | -18,3% | -10,3% | -7,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 53,8% | 5,2% | -569,6% | -1440,0% | -199,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 43,7% | -1,7% | -414,9% | -1129,5% | -177,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 2,8 | 2,2 | 3,4 | 2,9 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 0,9 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,8 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 28,9 | 26,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,7% | 11,0% | 13,2% | 2,6% | 4,6% | 20,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,0% | 4,4% | 6,6% | 1,2% | 1,3% | 9,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 24,6% | 12,9% | 9,9% | 7,2% | 18,4% | 12,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,7% | 0,6% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 33,7% | |||||||
| Gjeldsgrad | 5,8 | 8,1 | 6,6 | 36,9 | 20,6 | 3,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 81,8% | 82,2% | 78,0% | 83,8% | 90,3% | 73,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 3,5% | 6,9% | 8,8% | 13,6% | 5,2% | 6,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 252 000 | 215 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
