Fjellhaugen Skisenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 684 000 | 1 098 000 | 1 544 000 | 1 279 000 | 831 000 | 440 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 949 000 | 327 000 | 774 000 | 297 000 | 561 000 | 104 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 632 000 | 1 425 000 | 2 318 000 | 1 575 000 | 1 391 000 | 544 000 |
|
|
| Varekostnad | 98 000 | 67 000 | 99 000 | 54 000 | 19 000 | 98 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 66 000 | 254 000 | 196 000 | 137 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 482 000 | 330 000 | 267 000 | 321 000 | 240 000 | 147 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 547 000 | 1 658 000 | 972 000 | 631 000 | 694 000 | 884 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 193 000 | 2 309 000 | 1 534 000 | 1 143 000 | 953 000 | 1 129 000 |
|
|
| Driftsresultat | -561 000 | -884 000 | 784 000 | 432 000 | 438 000 | -585 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 13 000 | 14 000 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 13 000 | 14 000 | 0 | 8 000 | 15 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 190 000 | 7 000 | 6 000 | 12 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 190 000 | 14 000 | 9 000 | 12 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Netto finans | -177 000 | 0 | -9 000 | -4 000 | -3 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -737 000 | -884 000 | 776 000 | 429 000 | 435 000 | -586 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 56 000 | 0 | 158 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -793 000 | -884 000 | 618 000 | 429 000 | 435 000 | -586 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -793 000 | -884 000 | 618 000 | 429 000 | 435 000 | -586 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -793 000 | -884 000 | 618 000 | 429 000 | 435 000 | -586 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 355 000 | 352 000 | 483 000 | 522 000 | 580 000 | 638 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 4 323 000 | 2 085 000 | 1 270 000 | 1 591 000 | 1 823 000 | 979 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 28 000 | 35 000 | 822 000 | 177 000 | 151 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 706 000 | 2 472 000 | 2 574 000 | 2 289 000 | 2 554 000 | 1 617 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 21 000 | 31 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 21 000 | 31 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 706 000 | 2 472 000 | 2 585 000 | 2 300 000 | 2 575 000 | 1 649 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 23 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 000 | 23 000 |
|
|
| Kundefordringer | 34 000 | 21 000 | -5 000 | 8 000 | 53 000 | 191 000 |
|
|
| Andre fordringer | 312 000 | 10 000 | 231 000 | 80 000 | 571 000 | 528 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 346 000 | 31 000 | 226 000 | 87 000 | 624 000 | 719 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 318 000 | 10 000 | 654 000 | 256 000 | 138 000 | 797 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 665 000 | 41 000 | 880 000 | 343 000 | 787 000 | 1 539 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 371 000 | 2 513 000 | 3 465 000 | 2 643 000 | 3 362 000 | 3 188 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 890 000 | 890 000 | 890 000 | 890 000 | 890 000 | 890 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -286 000 | 507 000 | 1 392 000 | 774 000 | 345 000 | -90 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -286 000 | 507 000 | 1 392 000 | 774 000 | 345 000 | -90 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 604 000 | 1 397 000 | 2 281 000 | 1 664 000 | 1 235 000 | 800 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 144 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 468 000 | 657 000 | 691 000 | 809 000 | 860 000 | 910 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 468 000 | 657 000 | 691 000 | 809 000 | 860 000 | 910 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 446 000 | 671 000 | 561 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 210 000 | 248 000 | 289 000 | 124 000 | 921 000 | 46 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 28 000 | 0 | 158 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 000 | 26 000 | 6 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 55 000 | 41 000 | 40 000 | 38 000 | 347 000 | 1 432 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 299 000 | 459 000 | 493 000 | 170 000 | 1 268 000 | 1 478 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 767 000 | 1 116 000 | 1 184 000 | 979 000 | 2 128 000 | 2 388 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 371 000 | 2 513 000 | 3 465 000 | 2 643 000 | 3 362 000 | 3 188 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -13,9% | -29,1% | 25,7% | 14,7% | 13,8% | |||
| Resultat av driften i % | -34,4% | -62,0% | 33,8% | 27,4% | 31,5% | -107,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,5 | 0,8 | 0,5 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,7% | 93,9% | 93,6% | 95,8% | 97,7% | 77,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -33,6% | -61,1% | 33,8% | 27,9% | 32,6% | -104,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -73,7% | -48,1% | 39,3% | 29,6% | 42,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -79,3% | -48,1% | 31,3% | 29,6% | 42,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 24,7 | 5,6 | 11,8 | 11,5 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 0,1 | 1,8 | 2,0 | 0,6 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,2 | 0,1 | 1,8 | 2,0 | 0,6 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 0,0 | 1,3 | 1,5 | 0,1 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,8 | 4,3 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 83,3 | 454,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,2% | 55,6% | 65,8% | 63,0% | 36,7% | 25,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 37,0% | 98,0% | 98,4% | 105,7% | 88,8% | 147,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,7% | 1,7% | 1,2% | 2,5% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,2% | 0,9% | 0,9% | 1,2% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1920,0% | 265,2% | ||||||
| Gjeldsgrad | 7,9 | 0,8 | 0,5 | 0,6 | 1,7 | 3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,6% | 18,3% | 14,2% | 6,4% | 37,7% | 46,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 83,2% | 26,1% | 19,9% | 30,6% | 25,6% | 28,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
