Fjell og Gravelag AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 43 526 000 | 48 903 000 | 44 860 000 | 47 044 000 | 30 858 000 | 18 631 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 030 000 | 1 771 000 | 57 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 44 557 000 | 50 674 000 | 44 917 000 | 47 044 000 | 30 858 000 | 18 631 000 |
|
|
| Varekostnad | 12 788 000 | 19 295 000 | 25 998 000 | 27 054 000 | 13 593 000 | 7 892 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 475 000 | 10 033 000 | 6 752 000 | 7 220 000 | 5 323 000 | 3 449 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 672 000 | 538 000 | 443 000 | 268 000 | 192 000 | 105 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 405 000 | 15 942 000 | 12 483 000 | 11 532 000 | 9 761 000 | 7 027 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 36 340 000 | 45 808 000 | 45 676 000 | 46 074 000 | 28 869 000 | 18 473 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 217 000 | 4 866 000 | -759 000 | 970 000 | 1 989 000 | 158 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 109 000 | 14 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 109 000 | 14 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 61 000 | 10 000 | 0 | 2 000 | 1 000 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 61 000 | 127 000 | 613 000 | 402 000 | 213 000 | 121 000 |
|
|
| Netto finans | 48 000 | -113 000 | -612 000 | -402 000 | -212 000 | -120 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 265 000 | 4 754 000 | -1 371 000 | 569 000 | 1 777 000 | 38 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 734 000 | 1 236 000 | -289 000 | 125 000 | 391 000 | 9 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 6 531 000 | 3 518 000 | -1 082 000 | 444 000 | 1 386 000 | 29 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 531 000 | 3 518 000 | -1 082 000 | 444 000 | 1 386 000 | 29 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 531 000 | 3 518 000 | -1 082 000 | 444 000 | 1 386 000 | 29 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 24 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 24 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 611 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 236 000 | 1 483 000 | 1 585 000 | 944 000 | 954 000 | 704 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 847 000 | 1 483 000 | 1 585 000 | 944 000 | 954 000 | 704 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 227 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 2 536 000 | 1 445 000 | 498 000 | 731 000 | 955 000 | 1 121 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 763 000 | 1 445 000 | 498 000 | 731 000 | 955 000 | 1 121 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 16 633 000 | 2 958 000 | 2 082 000 | 1 674 000 | 1 910 000 | 1 825 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 186 000 | 1 856 000 | 4 136 000 | 2 280 000 | 2 168 000 | 824 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 186 000 | 1 856 000 | 4 136 000 | 2 280 000 | 2 168 000 | 824 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 266 000 | 1 962 000 | 2 995 000 | 3 427 000 | 3 485 000 | 2 006 000 |
|
|
| Andre fordringer | 661 000 | 1 628 000 | 1 139 000 | 1 199 000 | 730 000 | 567 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 1 299 000 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 927 000 | 3 590 000 | 5 432 000 | 4 625 000 | 4 215 000 | 2 579 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 11 736 000 | 14 777 000 | 2 800 000 | 3 813 000 | 698 000 | 1 174 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 15 850 000 | 20 223 000 | 12 368 000 | 10 718 000 | 7 081 000 | 4 577 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 32 483 000 | 23 181 000 | 14 451 000 | 12 393 000 | 8 990 000 | 6 402 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 200 000 | 1 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 9 000 000 | 9 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 11 208 000 | 11 208 000 | 1 208 000 | 195 000 | 195 000 | 195 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 891 000 | 4 360 000 | 842 000 | 1 924 000 | 1 480 000 | 94 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 891 000 | 4 360 000 | 842 000 | 1 924 000 | 1 480 000 | 94 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 20 099 000 | 15 568 000 | 2 050 000 | 2 119 000 | 1 675 000 | 289 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 31 000 | 20 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 31 000 | 20 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 8 482 000 | 6 235 000 | 4 068 000 | 4 063 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 352 000 | 0 | 8 482 000 | 6 235 000 | 4 068 000 | 4 063 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 352 000 | 0 | 8 482 000 | 6 238 000 | 4 099 000 | 4 083 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 352 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 956 000 | 1 879 000 | 1 830 000 | 2 206 000 | 1 639 000 | 1 317 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 734 000 | 1 236 000 | 0 | 153 000 | 380 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 163 000 | 1 426 000 | 965 000 | 894 000 | 640 000 | 395 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 178 000 | 3 073 000 | 1 124 000 | 783 000 | 557 000 | 319 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 031 000 | 7 614 000 | 3 919 000 | 4 036 000 | 3 216 000 | 2 031 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 383 000 | 7 614 000 | 12 401 000 | 10 274 000 | 7 315 000 | 6 114 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 32 483 000 | 23 181 000 | 14 451 000 | 12 393 000 | 8 990 000 | 6 402 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 29,9% | 25,9% | -5,6% | 9,1% | 25,9% | |||
| Resultat av driften i % | 18,4% | 9,6% | -1,7% | 2,1% | 6,4% | 0,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 2,7 | 3,3 | 4,4 | 4,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 70,6% | 60,5% | 42,0% | 42,5% | 55,9% | 57,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 18,7% | 9,6% | -1,7% | 2,1% | 6,4% | 0,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 46,3% | 54,0% | -65,8% | 30,0% | 181,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 36,6% | 39,9% | -51,9% | 23,4% | 141,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 5,1 | 6,7 | 6,5 | 5,8 | 5,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 2,7 | 3,2 | 2,7 | 2,2 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 2,4 | 2,1 | 2,1 | 1,5 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,9 | 0,7 | 0,9 | 0,2 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,8 | 10,4 | 6,3 | 11,9 | 6,3 | 9,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 42,8 | 55,9 | 44,4 | 29,6 | 39,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 61,9% | 67,2% | 14,2% | 17,1% | 18,6% | 4,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 45,1% | 30,7% | 4,6% | 4,5% | 5,4% | 1,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,7% | 0,0% | 1,5% | 1,7% | 1,8% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 574,9% | 679,4% | 204,3% | 293,1% | 178,2% | 309,1% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,5 | 6,0 | 4,8 | 4,4 | 21,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,8% | 32,8% | 27,1% | 32,6% | 35,8% | 31,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,3% | 0,0% | 58,7% | 50,3% | 45,6% | 63,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
