Fjell Halvorsen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 759 000 | 5 945 000 | 2 287 000 | 2 127 000 | 1 672 000 | 1 271 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 982 000 | 20 000 | 655 000 | 40 000 | 344 000 | 339 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 741 000 | 5 965 000 | 2 942 000 | 2 167 000 | 2 016 000 | 1 609 000 |
|
|
| Varekostnad | -23 000 | 37 000 | 149 000 | 120 000 | 62 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 967 000 | 998 000 | 324 000 | 397 000 | 704 000 | 406 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 179 000 | 75 000 | 50 000 | 34 000 | 7 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 473 000 | 4 704 000 | 2 080 000 | 1 217 000 | 992 000 | 1 008 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 596 000 | 5 814 000 | 2 603 000 | 1 768 000 | 1 765 000 | 1 417 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 145 000 | 151 000 | 339 000 | 399 000 | 251 000 | 192 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 89 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 3 000 | 0 | 0 | 89 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 344 000 | 208 000 | 132 000 | 203 000 | 231 000 | 148 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 344 000 | 208 000 | 132 000 | 203 000 | 231 000 | 148 000 |
|
|
| Netto finans | -343 000 | -205 000 | -132 000 | -203 000 | -142 000 | -148 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 802 000 | -55 000 | 207 000 | 196 000 | 109 000 | 45 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 60 000 | 5 000 | 43 000 | 6 000 | 15 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 802 000 | -115 000 | 203 000 | 153 000 | 103 000 | 30 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 802 000 | -115 000 | 203 000 | 153 000 | 103 000 | 30 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 802 000 | -115 000 | 203 000 | 153 000 | 103 000 | 30 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 000 | 28 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 000 | 28 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 790 000 | 6 812 000 | 6 498 000 | 6 498 000 | 6 226 000 | 6 151 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 47 000 | 42 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 854 000 | 868 000 | 573 000 | 109 000 | 40 000 | 9 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 691 000 | 7 722 000 | 7 071 000 | 6 608 000 | 6 266 000 | 6 160 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 9 691 000 | 7 722 000 | 7 071 000 | 6 608 000 | 6 290 000 | 6 187 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 146 000 | 190 000 | 163 000 | 61 000 | 157 000 | 205 000 |
|
|
| Andre fordringer | 279 000 | 173 000 | 0 | 0 | 0 | 64 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 425 000 | 363 000 | 163 000 | 61 000 | 157 000 | 269 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 26 000 | 187 000 | 280 000 | 388 000 | 909 000 | 151 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 451 000 | 550 000 | 442 000 | 450 000 | 1 066 000 | 420 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 143 000 | 8 272 000 | 7 514 000 | 7 058 000 | 7 356 000 | 6 607 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 421 000 | 620 000 | 735 000 | 532 000 | 379 000 | 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 421 000 | 620 000 | 735 000 | 532 000 | 379 000 | 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 451 000 | 650 000 | 765 000 | 562 000 | 409 000 | 306 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 375 000 | 5 920 000 | 6 096 000 | 5 745 000 | 6 446 000 | 5 638 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 376 000 | 5 921 000 | 6 097 000 | 5 746 000 | 6 446 000 | 5 638 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 214 000 | 4 692 000 | 4 861 000 | 4 510 000 | 4 669 000 | 3 887 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 672 000 | 621 000 | 117 000 | 190 000 | 151 000 | 88 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 65 000 | 18 000 | 5 000 | 18 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 48 000 | 81 000 | -44 000 | 51 000 | 45 000 | 169 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 530 000 | 981 000 | 574 000 | 490 000 | 303 000 | 407 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 315 000 | 1 701 000 | 652 000 | 749 000 | 501 000 | 664 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 691 000 | 7 622 000 | 6 749 000 | 6 495 000 | 6 947 000 | 6 302 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 143 000 | 8 272 000 | 7 514 000 | 7 058 000 | 7 356 000 | 6 607 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,4% | 1,9% | 4,7% | 5,5% | 4,9% | |||
| Resultat av driften i % | 19,9% | 2,5% | 11,5% | 18,4% | 12,5% | 11,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,8 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,6% | 99,4% | 93,5% | 94,4% | 96,3% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,0% | 2,6% | 11,5% | 18,4% | 16,9% | 11,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 76,3% | -7,8% | 31,2% | 40,4% | 30,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 76,3% | -16,3% | 30,6% | 31,5% | 28,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,9 | 6,0 | 9,1 | 5,5 | 2,9 | 4,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,6 | 2,1 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,6 | 2,1 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | 1,8 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | -23,0 | |||||||
| Lagertid i antall dager | -7,8 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,3% | 7,9% | 10,2% | 8,0% | 5,6% | 4,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 25,3% | 10,9% | 26,0% | 25,9% | 20,3% | 19,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -86400,0% | |||||||
| Gjeldsgrad | 6,0 | 11,7 | 8,8 | 11,6 | 17,0 | 20,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,0% | 20,6% | 8,7% | 10,6% | 6,8% | 10,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 72,7% | 71,6% | 81,1% | 81,4% | 87,6% | 85,3% | ||
| Lederlønninger | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 257 000 | 554 000 | 367 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
