Fiolinmaker Magnus Nedregård AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 248 000 | 3 309 000 | 4 165 000 | 2 624 000 | 2 317 000 | 2 363 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 530 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 248 000 | 3 309 000 | 4 165 000 | 3 154 000 | 2 378 000 | 2 363 000 |
|
|
| Varekostnad | 755 000 | 785 000 | 1 791 000 | 1 126 000 | 777 000 | 456 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 653 000 | 1 574 000 | 1 440 000 | 1 326 000 | 795 000 | 1 305 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 766 000 | 719 000 | 738 000 | 617 000 | 582 000 | 377 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 180 000 | 3 083 000 | 3 969 000 | 3 069 000 | 2 154 000 | 2 138 000 |
|
|
| Driftsresultat | 68 000 | 226 000 | 196 000 | 85 000 | 224 000 | 225 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 10 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 0 | 10 000 | 3 000 | 5 000 | 9 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | 0 | -10 000 | 7 000 | -5 000 | -8 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 65 000 | 225 000 | 185 000 | 91 000 | 219 000 | 217 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 28 000 | 50 000 | 57 000 | 31 000 | 60 000 | 54 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 37 000 | 175 000 | 129 000 | 60 000 | 159 000 | 163 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 37 000 | 175 000 | 129 000 | 60 000 | 159 000 | 163 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 216 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 37 000 | 175 000 | 129 000 | -155 000 | 159 000 | 163 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 18 000 | 24 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 18 000 | 24 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 18 000 | 24 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 89 000 | 187 000 | 87 000 | 74 000 | 5 000 | 22 000 |
|
|
| Andre fordringer | 80 000 | 83 000 | 87 000 | 186 000 | 194 000 | 37 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 169 000 | 269 000 | 174 000 | 260 000 | 199 000 | 59 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 849 000 | 695 000 | 704 000 | 583 000 | 549 000 | 483 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 018 000 | 964 000 | 878 000 | 843 000 | 748 000 | 542 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 036 000 | 988 000 | 878 000 | 843 000 | 748 000 | 542 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 508 000 | 471 000 | 295 000 | 167 000 | 322 000 | 163 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 508 000 | 471 000 | 295 000 | 167 000 | 322 000 | 163 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 538 000 | 501 000 | 325 000 | 197 000 | 352 000 | 193 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 122 000 | 118 000 | 120 000 | 114 000 | 102 000 | 38 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 28 000 | 50 000 | 57 000 | 31 000 | 60 000 | 54 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 176 000 | 157 000 | 224 000 | 148 000 | 122 000 | 120 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 216 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 172 000 | 163 000 | 152 000 | 137 000 | 112 000 | 137 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 498 000 | 488 000 | 553 000 | 646 000 | 396 000 | 349 000 |
|
|
| Sum gjeld | 498 000 | 488 000 | 553 000 | 646 000 | 396 000 | 349 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 036 000 | 988 000 | 878 000 | 843 000 | 748 000 | 542 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,7% | 24,1% | 22,7% | 11,8% | 34,7% | |||
| Resultat av driften i % | 2,1% | 6,8% | 4,7% | 2,7% | 9,4% | 9,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 3,5 | 4,8 | 4,0 | 3,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,8% | 76,3% | 57,0% | 57,1% | 66,5% | 80,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,1% | 6,8% | 4,7% | 3,0% | 9,4% | 9,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,5% | 54,5% | 70,9% | 33,2% | 80,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,1% | 42,4% | 49,4% | 21,9% | 58,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,1 | 2,9 | 2,4 | 3,0 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,0 | 1,6 | 1,3 | 1,9 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 2,0 | 1,6 | 1,3 | 1,9 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 1,4 | 1,3 | 0,9 | 1,4 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 51,9% | 50,7% | 37,0% | 23,4% | 47,1% | 35,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,6% | 15,1% | 7,8% | 6,2% | 14,8% | 8,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,0 | 1,7 | 3,3 | 1,1 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 48,1% | 49,4% | 63,0% | 76,6% | 52,9% | 64,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 573 000 | 573 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
