Finnbergåsen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 7 250 000 | 7 504 000 | 5 910 000 | 15 487 000 | 5 093 000 | 1 188 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 250 000 | 7 504 000 | 5 910 000 | 15 487 000 | 5 093 000 | 1 188 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 103 000 | 103 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 264 000 | 2 206 000 | 2 215 000 | 1 617 000 | 1 401 000 | 802 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 367 000 | 2 309 000 | 2 215 000 | 1 617 000 | 1 401 000 | 802 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 883 000 | 5 195 000 | 3 695 000 | 13 870 000 | 3 692 000 | 386 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 5 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 5 000 | 5 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 128 000 | 1 902 000 | 1 098 000 | 887 000 | 1 674 000 | 222 000 |
|
|
| Netto finans | -2 123 000 | -1 897 000 | -1 097 000 | -887 000 | -1 674 000 | -222 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 760 000 | 3 298 000 | 2 597 000 | 12 983 000 | 2 018 000 | 164 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 760 000 | 3 298 000 | 2 597 000 | 12 983 000 | 2 018 000 | 128 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 760 000 | 3 298 000 | 2 597 000 | 12 983 000 | 2 018 000 | 128 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 760 000 | 3 298 000 | 2 597 000 | 12 983 000 | 2 018 000 | 128 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 26 000 | 74 000 | 52 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 000 | 74 000 | 52 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 78 712 000 | 78 759 000 | 78 737 000 | 78 686 000 | 78 686 000 | 78 686 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 318 000 | 239 000 | 227 000 | 208 000 | 1 472 000 | 549 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 318 000 | 239 000 | 227 000 | 208 000 | 1 472 000 | 549 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 990 000 | 619 000 | 690 000 | 168 000 | 1 285 000 | 240 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 308 000 | 858 000 | 916 000 | 377 000 | 2 756 000 | 789 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 80 020 000 | 79 617 000 | 79 654 000 | 79 062 000 | 81 442 000 | 79 475 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 | 240 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 22 785 000 | 21 024 000 | 17 726 000 | 15 129 000 | 2 146 000 | 128 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 22 785 000 | 21 024 000 | 17 726 000 | 15 129 000 | 2 146 000 | 128 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 23 025 000 | 21 264 000 | 17 966 000 | 15 369 000 | 2 386 000 | 368 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 11 000 | 239 000 | 9 000 | 4 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 56 813 000 | 57 990 000 | 61 592 000 | 63 671 000 | 76 635 000 | 69 625 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 56 813 000 | 57 990 000 | 61 592 000 | 63 671 000 | 76 635 000 | 69 625 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 36 889 000 | 38 245 000 | 41 637 000 | 43 763 000 | 56 728 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 171 000 | 124 000 | 75 000 | 11 000 | 762 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 866 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 11 000 | 8 000 | 1 654 000 | 7 616 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 182 000 | 363 000 | 95 000 | 23 000 | 2 421 000 | 9 482 000 |
|
|
| Sum gjeld | 56 995 000 | 58 353 000 | 61 687 000 | 63 694 000 | 79 056 000 | 79 107 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 80 020 000 | 79 617 000 | 79 654 000 | 79 062 000 | 81 442 000 | 79 475 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,9% | 6,5% | 4,7% | 17,3% | 4,6% | |||
| Resultat av driften i % | 53,6% | 69,2% | 62,5% | 89,6% | 72,5% | 32,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 53,6% | 69,3% | 62,5% | 89,6% | 72,5% | 32,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,9% | 16,8% | 15,6% | 146,2% | 146,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,9% | 16,8% | 15,6% | 146,2% | 146,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 70,4 | 72,9 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,2 | 2,4 | 9,6 | 16,4 | 1,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,2 | 2,4 | 9,6 | 16,4 | 1,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,4 | 1,7 | 7,3 | 7,3 | 0,5 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,8% | 26,7% | 22,6% | 19,4% | 2,9% | 0,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 317,6% | 283,4% | 304,0% | 99,2% | 46,8% | 31,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,5 | 2,7 | 3,4 | 4,1 | 33,1 | 215,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,5% | 0,1% | 0,0% | 3,0% | 11,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 71,0% | 72,8% | 77,3% | 80,5% | 94,1% | 87,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
