Finca Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 344 841 000 | 387 336 000 | 350 831 000 | 344 293 000 | 323 770 000 | 334 970 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 305 000 | 10 929 000 | 8 213 000 | 16 678 000 | 8 301 000 | 7 749 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 354 146 000 | 398 264 000 | 359 044 000 | 360 971 000 | 332 072 000 | 342 719 000 |
|
|
| Varekostnad | 223 230 000 | 249 012 000 | 231 763 000 | 221 997 000 | 212 869 000 | 223 827 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 112 823 000 | 111 319 000 | 94 025 000 | 94 212 000 | 86 058 000 | 82 848 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 662 000 | 2 695 000 | 2 639 000 | 2 618 000 | 2 455 000 | 2 329 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 18 504 000 | 30 503 000 | 28 718 000 | 28 786 000 | 26 842 000 | 24 475 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 357 219 000 | 393 529 000 | 357 145 000 | 347 613 000 | 328 224 000 | 333 479 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 073 000 | 4 735 000 | 1 899 000 | 13 358 000 | 3 848 000 | 9 240 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 667 000 | 337 000 | 63 000 | 144 000 | 28 000 | 60 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 123 000 | 3 000 | 15 000 | 27 000 | 88 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 790 000 | 340 000 | 78 000 | 171 000 | 116 000 | 61 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 245 000 | 2 260 000 | 1 617 000 | 915 000 | 945 000 | 1 092 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 456 000 | 2 439 000 | 1 691 000 | 958 000 | 1 088 000 | 1 187 000 |
|
|
| Netto finans | -1 666 000 | -2 099 000 | -1 613 000 | -787 000 | -972 000 | -1 126 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 740 000 | 2 635 000 | 286 000 | 12 571 000 | 2 876 000 | 8 115 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 043 000 | 585 000 | 58 000 | 2 806 000 | 667 000 | 1 595 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 697 000 | 2 050 000 | 229 000 | 9 765 000 | 2 209 000 | 6 520 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 697 000 | 2 036 000 | 229 000 | 9 750 000 | 2 201 000 | 6 449 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 697 000 | -1 964 000 | 229 000 | 9 750 000 | 2 201 000 | 6 449 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 53 995 000 | 55 370 000 | 59 792 000 | 61 324 000 | 69 417 000 | 71 113 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 130 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 364 000 | 4 104 000 | 5 067 000 | 4 543 000 | 4 546 000 | 2 838 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 57 359 000 | 59 475 000 | 64 859 000 | 65 867 000 | 73 963 000 | 74 081 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 18 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 | 29 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 | 29 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 57 376 000 | 59 478 000 | 64 862 000 | 65 870 000 | 73 963 000 | 74 110 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 172 000 | 2 172 000 | 2 172 000 | 2 172 000 | 2 153 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 2 172 000 | 2 172 000 | 2 172 000 | 2 172 000 | 2 153 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 70 383 000 | 72 885 000 | 79 289 000 | 69 199 000 | 65 269 000 | 55 112 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 699 000 | 2 077 000 | 3 055 000 | 4 443 000 | 929 000 | 731 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 84 082 000 | 74 963 000 | 82 344 000 | 73 642 000 | 66 198 000 | 55 843 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 148 000 | 21 628 000 | 16 735 000 | 18 557 000 | 3 557 000 | 11 785 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 101 403 000 | 98 763 000 | 101 251 000 | 94 371 000 | 71 908 000 | 67 628 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 158 779 000 | 158 241 000 | 166 113 000 | 160 242 000 | 145 871 000 | 141 738 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 202 000 | 202 000 | 202 000 | 202 000 | 202 000 | 202 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 32 467 000 | 36 108 000 | 38 072 000 | 37 834 000 | 39 767 000 | 37 311 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 200 000 | 256 000 | 242 000 | 251 000 | 236 000 | 277 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 32 467 000 | 36 108 000 | 38 072 000 | 37 834 000 | 39 767 000 | 37 311 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 200 000 | 256 000 | 242 000 | 251 000 | 236 000 | 277 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 32 869 000 | 36 566 000 | 38 516 000 | 38 288 000 | 40 205 000 | 37 790 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 9 486 000 | 9 650 000 | 11 308 000 | 12 749 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 6 885 000 | 8 372 000 | 7 787 000 | 8 530 000 | 10 009 000 | 10 109 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 16 371 000 | 18 022 000 | 19 095 000 | 21 279 000 | 10 009 000 | 10 109 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 7 889 000 | 0 | 609 000 | 2 076 000 | 2 821 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 33 232 000 | 31 216 000 | 37 074 000 | 42 514 000 | 43 574 000 | 46 013 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 49 603 000 | 49 238 000 | 56 169 000 | 63 793 000 | 53 583 000 | 56 122 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 31 552 000 | 24 717 000 | 26 478 000 | 29 169 000 | 32 976 000 | 31 315 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 33 279 000 | 33 288 000 | 47 873 000 | 34 128 000 | 19 827 000 | 18 654 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 444 000 | 0 | 801 000 | 937 000 | 781 000 | 501 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 14 594 000 | 15 632 000 | 10 391 000 | 9 549 000 | 11 480 000 | 9 696 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 4 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 20 102 000 | 19 516 000 | 11 754 000 | 11 471 000 | 17 174 000 | 18 976 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 76 308 000 | 72 436 000 | 71 428 000 | 58 161 000 | 52 083 000 | 47 827 000 |
|
|
| Sum gjeld | 125 911 000 | 121 674 000 | 127 597 000 | 121 954 000 | 105 666 000 | 103 949 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 158 779 000 | 158 241 000 | 166 113 000 | 160 242 000 | 145 871 000 | 141 738 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,4% | 3,1% | 1,2% | 8,8% | 2,8% | |||
| Resultat av driften i % | -0,9% | 1,2% | 0,5% | 3,7% | 1,2% | 2,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,5 | 2,2 | 2,4 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 35,3% | 35,7% | 33,9% | 35,5% | 34,3% | 33,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,6% | 1,3% | 0,6% | 3,7% | 1,2% | 2,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -13,7% | 7,0% | 0,7% | 32,0% | 7,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,6% | 5,4% | 0,6% | 24,8% | 5,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 3,6 | 3,8 | 3,8 | 3,9 | 4,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,6 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,3 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 102,8 | 114,6 | 106,7 | 102,2 | 98,9 | |||
| Lagertid i antall dager | 3,5 | 3,1 | 3,4 | 3,5 | 1,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 20,7% | 23,1% | 23,2% | 23,9% | 27,6% | 26,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,3% | 9,2% | 10,7% | 10,6% | 12,1% | 11,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,5% | 2,5% | 2,3% | 1,9% | 2,0% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,6% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1155,4% | 1212,1% | 1373,1% | 1667,2% | 920,8% | |||
| Gjeldsgrad | 3,8 | 3,3 | 3,3 | 3,2 | 2,6 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 48,1% | 45,8% | 43,0% | 36,3% | 35,7% | 33,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 31,2% | 31,1% | 33,8% | 39,8% | 36,7% | 39,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
