Fiboveien 26 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 14 255 000 | 11 884 000 | 11 175 000 | 10 723 000 | 10 549 000 | 10 437 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 14 255 000 | 11 884 000 | 11 175 000 | 10 723 000 | 10 549 000 | 10 437 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 249 000 | 2 908 000 | 2 908 000 | 2 908 000 | 2 908 000 | 2 908 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 714 000 | 5 242 000 | 5 865 000 | 5 172 000 | 4 137 000 | 5 285 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 963 000 | 8 150 000 | 8 773 000 | 8 080 000 | 7 045 000 | 8 193 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 292 000 | 3 734 000 | 2 402 000 | 2 643 000 | 3 504 000 | 2 244 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 46 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 46 000 | 2 000 | 0 | 2 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 025 000 | 1 761 000 | 395 000 | 342 000 | 518 000 | 755 000 |
|
|
| Netto finans | -3 025 000 | -1 715 000 | -393 000 | -342 000 | -516 000 | -751 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 267 000 | 2 020 000 | 2 009 000 | 2 301 000 | 2 987 000 | 1 492 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 59 000 | 444 000 | 442 000 | 506 000 | 657 000 | 329 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 208 000 | 1 575 000 | 1 567 000 | 1 795 000 | 2 330 000 | 1 163 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 208 000 | 1 575 000 | 1 567 000 | 1 795 000 | 2 330 000 | 1 163 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 67 000 | 2 880 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 141 000 | -1 305 000 | 1 567 000 | 1 795 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 059 000 | 3 098 000 | 2 730 000 | 2 475 000 | 2 053 000 | 1 746 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 059 000 | 3 098 000 | 2 730 000 | 2 475 000 | 2 053 000 | 1 746 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 77 715 000 | 70 672 000 | 23 690 000 | 23 959 000 | 26 867 000 | 29 775 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 77 715 000 | 70 672 000 | 23 690 000 | 23 959 000 | 26 867 000 | 29 775 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 80 774 000 | 73 770 000 | 26 421 000 | 26 434 000 | 28 920 000 | 31 522 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 13 000 | 2 326 000 | 0 | 1 000 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 214 000 | 1 708 000 | 561 000 | 0 | 0 | 55 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 214 000 | 1 720 000 | 2 887 000 | 0 | 1 000 000 | 55 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 884 000 | 1 511 000 | 713 000 | 477 000 | 615 000 | 85 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 099 000 | 3 231 000 | 3 600 000 | 477 000 | 1 615 000 | 140 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 83 873 000 | 77 001 000 | 30 021 000 | 26 911 000 | 30 535 000 | 31 662 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 115 000 | 115 000 | 115 000 | 115 000 | 115 000 | 115 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 11 234 000 | 11 093 000 | 12 398 000 | 10 831 000 | 9 036 000 | 6 706 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 11 234 000 | 11 093 000 | 12 398 000 | 10 831 000 | 9 036 000 | 6 706 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 349 000 | 11 208 000 | 12 513 000 | 10 946 000 | 9 151 000 | 6 821 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 52 685 000 | 44 685 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 52 685 000 | 44 685 000 | 10 500 000 | 13 500 000 | 16 500 000 | 19 500 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 52 685 000 | 44 685 000 | 10 500 000 | 13 500 000 | 16 500 000 | 19 500 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 793 000 | 7 774 000 | 2 384 000 | 153 000 | 246 000 | 900 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 697 000 | 929 000 | 963 000 | 611 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 129 000 | 156 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 19 046 000 | 13 334 000 | 3 927 000 | 1 254 000 | 3 519 000 | 3 830 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 19 839 000 | 21 108 000 | 7 008 000 | 2 465 000 | 4 884 000 | 5 341 000 |
|
|
| Sum gjeld | 72 524 000 | 65 793 000 | 17 508 000 | 15 965 000 | 21 384 000 | 24 841 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 83 873 000 | 77 001 000 | 30 021 000 | 26 911 000 | 30 535 000 | 31 662 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,1% | 7,1% | 8,4% | 9,2% | 11,3% | |||
| Resultat av driften i % | 23,1% | 31,4% | 21,5% | 24,6% | 33,2% | 21,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 23,1% | 31,8% | 21,5% | 24,6% | 33,2% | 21,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,4% | 17,0% | 17,1% | 22,9% | 37,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,8% | 13,3% | 13,4% | 17,9% | 29,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,5% | 14,6% | 41,7% | 40,7% | 30,0% | 21,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 79,6% | 94,3% | 112,0% | 102,1% | 86,7% | 65,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,5% | 1,7% | 1,2% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,4 | 5,9 | 1,4 | 1,5 | 2,3 | 3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 23,7% | 27,4% | 23,3% | 9,2% | 16,0% | 16,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 62,8% | 58,0% | 35,0% | 50,2% | 54,0% | 61,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
