Fgb Radøy AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 178 000 | 1 200 000 | 1 640 000 | 1 007 000 | 821 000 | 594 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 188 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 178 000 | 1 200 000 | 1 828 000 | 1 007 000 | 821 000 | 594 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 268 000 | 134 000 | 122 000 | 122 000 | 122 000 | 122 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 317 000 | 308 000 | 452 000 | 222 000 | 138 000 | 210 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 585 000 | 442 000 | 574 000 | 344 000 | 260 000 | 332 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 593 000 | 758 000 | 1 254 000 | 663 000 | 561 000 | 262 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 6 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 000 | 6 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 429 000 | 349 000 | 279 000 | 250 000 | 281 000 | 260 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 429 000 | 349 000 | 279 000 | 250 000 | 281 000 | 260 000 |
|
|
| Netto finans | -419 000 | -343 000 | -275 000 | -246 000 | -277 000 | -260 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 173 000 | 415 000 | 979 000 | 416 000 | 284 000 | 2 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 258 000 | 91 000 | 215 000 | 92 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 915 000 | 324 000 | 764 000 | 325 000 | 223 000 | 2 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 915 000 | 324 000 | 764 000 | 325 000 | 223 000 | 2 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 915 000 | 324 000 | 764 000 | 325 000 | 223 000 | 2 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 374 000 | 6 496 000 | 6 618 000 | 6 740 000 | 6 862 000 | 6 984 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 570 000 | 716 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 944 000 | 7 212 000 | 6 618 000 | 6 740 000 | 6 862 000 | 6 984 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 944 000 | 7 212 000 | 6 618 000 | 6 740 000 | 6 862 000 | 6 984 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 450 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 1 450 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 1 472 000 | 250 000 | 205 000 | 266 000 | 200 000 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 119 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 134 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 606 000 | 386 000 | 205 000 | 266 000 | 200 000 | 9 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 104 000 | 306 000 | 3 000 | 95 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 161 000 | 692 000 | 208 000 | 361 000 | 200 000 | 9 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 105 000 | 7 904 000 | 6 826 000 | 7 101 000 | 7 062 000 | 6 993 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 466 000 | 1 639 000 | 1 315 000 | 551 000 | 226 000 | 4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 466 000 | 1 639 000 | 1 315 000 | 551 000 | 226 000 | 4 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 496 000 | 1 669 000 | 1 345 000 | 581 000 | 256 000 | 34 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 557 000 | 459 000 | 368 000 | 153 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 557 000 | 459 000 | 368 000 | 153 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 507 000 | 5 386 000 | 5 035 000 | 6 293 000 | 6 507 000 | 6 855 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 064 000 | 5 845 000 | 5 403 000 | 6 446 000 | 6 568 000 | 6 855 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 5 370 000 | 4 494 000 | 4 169 000 | 4 435 000 | 4 703 000 | 4 921 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 000 | 360 000 | 42 000 | 35 000 | 7 000 | 67 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 136 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 288 000 | 0 | 35 000 | 38 000 | 22 000 | 37 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 113 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 7 000 | 30 000 | 2 000 | 2 000 | 209 000 | 1 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 545 000 | 390 000 | 79 000 | 75 000 | 238 000 | 105 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 609 000 | 6 235 000 | 5 482 000 | 6 521 000 | 6 806 000 | 6 960 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 105 000 | 7 904 000 | 6 826 000 | 7 101 000 | 7 062 000 | 6 993 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,8% | 10,4% | 18,1% | 9,4% | 8,0% | |||
| Resultat av driften i % | 73,1% | 63,2% | 68,6% | 65,8% | 68,3% | 44,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 73,6% | 63,7% | 68,8% | 66,2% | 68,8% | 44,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 56,3% | 27,5% | 101,7% | 99,4% | 195,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 43,9% | 21,5% | 79,3% | 77,7% | 153,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,8 | 1,8 | 2,6 | 4,8 | 0,8 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,1 | 1,8 | 2,6 | 4,8 | 0,8 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,8 | 0,0 | 1,3 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | |||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,7% | 21,1% | 19,7% | 8,2% | 3,6% | 0,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 114,6% | 139,1% | 73,6% | 57,7% | 31,2% | 5,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 180,4% | |||||||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 3,7 | 4,1 | 11,2 | 26,6 | 204,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,4% | 4,9% | 1,2% | 1,1% | 3,4% | 1,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 69,9% | 73,9% | 79,2% | 90,8% | 93,0% | 98,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
