Fenesveien 10 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 843 000 | 2 763 000 | 2 569 000 | 2 411 000 | 2 394 000 | 2 359 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 843 000 | 2 763 000 | 2 569 000 | 2 411 000 | 2 394 000 | 2 359 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 536 000 | 536 000 | 536 000 | 536 000 | 536 000 | 537 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 658 000 | 685 000 | 707 000 | 249 000 | 466 000 | 329 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 194 000 | 1 225 000 | 1 243 000 | 785 000 | 1 002 000 | 866 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 649 000 | 1 538 000 | 1 326 000 | 1 626 000 | 1 392 000 | 1 493 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 578 000 | 710 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 535 000 | 535 000 | 527 000 | 870 000 | 1 517 000 | 710 000 |
|
|
| Netto finans | -534 000 | -535 000 | -527 000 | -870 000 | -1 517 000 | -710 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 116 000 | 1 004 000 | 799 000 | 756 000 | -125 000 | 784 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 245 000 | 221 000 | 176 000 | 166 000 | -28 000 | 172 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 870 000 | 783 000 | 624 000 | 590 000 | -98 000 | 611 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 870 000 | 783 000 | 624 000 | 590 000 | -98 000 | 611 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 975 000 | 875 000 | 700 000 | 619 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -105 000 | -91 000 | -77 000 | -30 000 | -98 000 | 211 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 20 214 000 | 20 750 000 | 21 286 000 | 21 823 000 | 22 359 000 | 22 896 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 20 214 000 | 20 750 000 | 21 286 000 | 21 823 000 | 22 359 000 | 22 896 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 160 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 160 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 20 214 000 | 20 750 000 | 21 286 000 | 21 823 000 | 22 519 000 | 22 896 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 31 000 | 0 | 35 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 2 000 | 328 000 | 0 | 0 | 18 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 2 728 000 | 2 308 000 | 729 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 731 000 | 2 341 000 | 1 057 000 | 35 000 | 1 000 | 21 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 274 000 | 111 000 | 507 000 | 537 000 | 426 000 | 738 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 005 000 | 2 452 000 | 1 565 000 | 573 000 | 427 000 | 759 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 23 218 000 | 23 202 000 | 22 851 000 | 22 396 000 | 22 947 000 | 23 655 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 98 000 | 98 000 | 98 000 | 98 000 | 98 000 | 98 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 5 952 000 | 5 952 000 | 5 952 000 | 5 952 000 | 5 952 000 | 5 952 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 8 727 000 | 8 727 000 | 8 727 000 | 8 727 000 | 8 727 000 | 6 050 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -401 000 | -295 000 | -204 000 | -127 000 | -98 000 | 2 677 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -401 000 | -295 000 | -204 000 | -127 000 | -98 000 | 2 677 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 326 000 | 8 431 000 | 8 523 000 | 8 599 000 | 8 629 000 | 8 727 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 90 000 | 120 000 | 146 000 | 167 000 | 176 000 | 203 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 90 000 | 120 000 | 146 000 | 167 000 | 176 000 | 203 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 13 368 000 | 13 368 000 | 13 169 000 | 11 568 000 | 13 140 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 368 000 | 13 368 000 | 13 169 000 | 11 568 000 | 13 140 000 | 14 391 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 458 000 | 13 488 000 | 13 315 000 | 11 735 000 | 13 316 000 | 14 594 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 391 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 16 000 | 0 | 0 | 13 000 | 23 000 | 55 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 183 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 109 000 | 118 000 | 85 000 | 100 000 | 91 000 | 69 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 250 000 | 1 121 000 | 898 000 | 1 664 000 | 889 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 59 000 | 44 000 | 31 000 | 284 000 | -1 000 | 26 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 434 000 | 1 283 000 | 1 014 000 | 2 061 000 | 1 002 000 | 333 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 892 000 | 14 771 000 | 14 329 000 | 13 796 000 | 14 318 000 | 14 927 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 23 218 000 | 23 202 000 | 22 851 000 | 22 396 000 | 22 947 000 | 23 655 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,1% | 6,7% | 5,9% | 7,2% | 6,0% | |||
| Resultat av driften i % | 58,0% | 55,7% | 51,6% | 67,4% | 58,1% | 63,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 99,9% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 58,0% | 55,7% | 51,6% | 67,4% | 58,1% | 63,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,3% | 11,8% | 9,3% | 8,8% | -1,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,4% | 9,2% | 7,3% | 6,8% | -1,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,9 | 1,5 | 0,3 | 0,4 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,1 | 1,9 | 1,5 | 0,3 | 0,4 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,9% | 36,3% | 37,3% | 38,4% | 37,6% | 36,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 292,9% | 305,1% | 331,8% | 356,7% | 360,4% | 369,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,8 | 1,7 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,2% | 5,5% | 4,4% | 9,2% | 4,4% | 1,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 58,0% | 58,1% | 58,3% | 52,4% | 58,0% | 61,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
