Fav Gruppen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 191 349 000 | 184 356 000 | 133 380 000 | 124 392 000 | 126 860 000 | 161 994 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 817 000 | 598 000 | 480 000 | 112 000 | 200 000 | 6 635 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 193 167 000 | 184 954 000 | 133 860 000 | 124 504 000 | 127 060 000 | 168 629 000 |
|
|
| Varekostnad | 44 917 000 | 44 656 000 | 16 560 000 | 18 937 000 | 24 851 000 | 24 194 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 35 041 000 | 33 849 000 | 28 025 000 | 26 172 000 | 26 121 000 | 28 608 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 18 132 000 | 19 485 000 | 19 677 000 | 19 380 000 | 19 553 000 | 17 414 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 42 992 000 | 43 795 000 | 35 082 000 | 35 671 000 | 31 742 000 | 32 883 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 141 082 000 | 141 785 000 | 99 344 000 | 100 160 000 | 102 267 000 | 103 099 000 |
|
|
| Driftsresultat | 52 085 000 | 43 169 000 | 34 516 000 | 24 344 000 | 24 793 000 | 65 530 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -2 877 000 | -9 936 000 | -6 733 000 | -5 504 000 | -6 184 000 | -9 413 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 676 000 | 238 000 | 667 000 | 158 000 | 257 000 | 447 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 137 848 000 | 936 000 | 20 033 000 | 479 000 | 148 000 | 34 541 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 135 647 000 | -8 762 000 | 13 967 000 | -4 867 000 | -5 779 000 | 25 575 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 35 417 000 | 37 763 000 | 25 939 000 | 18 136 000 | 20 091 000 | 18 567 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 17 230 000 | 800 000 | 0 | 0 | 225 000 | 21 000 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 52 650 000 | 38 599 000 | 25 964 000 | 18 208 000 | 20 435 000 | 39 656 000 |
|
|
| Netto finans | 82 997 000 | -47 361 000 | -11 997 000 | -23 075 000 | -26 214 000 | -14 081 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 135 083 000 | -4 193 000 | 22 517 000 | 1 270 000 | -1 421 000 | 51 449 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 931 000 | 691 000 | 3 135 000 | 1 922 000 | 1 651 000 | 11 199 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 130 152 000 | -4 883 000 | 19 382 000 | -653 000 | -3 072 000 | 40 250 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 129 434 000 | -5 747 000 | 19 656 000 | -415 000 | -2 951 000 | 39 863 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 2 778 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 2 859 000 | 2 803 000 | 2 774 000 | 2 530 000 | 3 497 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 9 053 000 | 10 729 000 | 12 404 000 | 14 080 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 778 000 | 2 859 000 | 11 856 000 | 13 503 000 | 14 934 000 | 17 577 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 643 739 000 | 721 139 000 | 703 407 000 | 693 650 000 | 682 736 000 | 658 209 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 208 000 | 1 530 000 | 2 397 000 | 30 569 000 | 35 980 000 | 26 276 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 21 892 000 | 23 795 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 17 686 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 663 633 000 | 744 561 000 | 729 600 000 | 724 219 000 | 718 716 000 | 684 485 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 765 000 | 8 059 000 | 8 542 000 | 9 275 000 | 12 623 000 | 12 963 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 230 000 | 1 030 000 | 1 030 000 | 1 630 000 | 1 630 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 7 134 000 | 28 531 000 | 33 782 000 | 36 272 000 | 41 081 000 | 44 552 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 898 000 | 36 820 000 | 43 354 000 | 46 577 000 | 55 334 000 | 59 145 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 681 310 000 | 784 240 000 | 784 811 000 | 784 299 000 | 788 984 000 | 761 206 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 109 992 000 | 99 655 000 | 88 560 000 | 76 792 000 | 23 323 000 | 22 249 000 |
|
|
| Sum varelager | 109 992 000 | 99 655 000 | 88 560 000 | 76 792 000 | 23 323 000 | 22 249 000 |
|
|
| Kundefordringer | 27 023 000 | 40 475 000 | 22 591 000 | 17 433 000 | 12 350 000 | 17 411 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 633 000 | 17 363 000 | 15 610 000 | 8 616 000 | 25 289 000 | 88 260 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 656 000 | 57 838 000 | 38 201 000 | 26 049 000 | 37 639 000 | 105 671 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 31 002 000 | 12 309 000 | 18 887 000 | 21 283 000 | 27 888 000 | 35 447 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 172 650 000 | 169 802 000 | 145 649 000 | 124 124 000 | 88 850 000 | 163 368 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 853 960 000 | 954 041 000 | 930 459 000 | 908 422 000 | 877 834 000 | 924 574 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 990 000 | 990 000 | 990 000 | 990 000 | 990 000 | 990 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 990 000 | 990 000 | 990 000 | 990 000 | 990 000 | 990 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 217 589 000 | 87 044 000 | 92 791 000 | 88 135 000 | 121 482 000 | 125 633 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 493 000 | 3 775 000 | 4 920 000 | 5 194 000 | 5 431 000 | 5 525 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 217 589 000 | 87 044 000 | 92 791 000 | 88 135 000 | 121 482 000 | 125 633 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 493 000 | 3 775 000 | 4 920 000 | 5 194 000 | 5 431 000 | 5 525 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 223 072 000 | 91 809 000 | 98 701 000 | 94 318 000 | 127 903 000 | 132 148 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 36 339 000 | 40 752 000 | 42 582 000 | 41 571 000 | 41 198 000 | 41 167 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 36 339 000 | 40 752 000 | 42 582 000 | 41 571 000 | 41 198 000 | 41 167 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 17 605 000 | 26 517 000 | 21 512 000 | 13 126 000 | 7 740 000 | 32 580 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 361 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 523 538 000 | 720 448 000 | 718 567 000 | 718 474 000 | 659 775 000 | 665 646 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 559 877 000 | 761 200 000 | 761 149 000 | 760 045 000 | 700 973 000 | 706 813 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 528 828 000 | 708 663 000 | 705 894 000 | 694 392 000 | 636 003 000 | 684 735 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 17 531 000 | 27 151 000 | 16 129 000 | 20 097 000 | 23 162 000 | 24 843 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 087 000 | 2 480 000 | 3 084 000 | 1 549 000 | 1 621 000 | 7 455 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 866 000 | 6 437 000 | 5 783 000 | 4 537 000 | 4 186 000 | 3 912 000 |
|
|
| Utbytte | 482 000 | 908 000 | 482 000 | 482 000 | 482 000 | 482 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 25 440 000 | 37 539 000 | 23 619 000 | 14 268 000 | 11 767 000 | 16 339 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 71 011 000 | 101 032 000 | 70 609 000 | 54 059 000 | 48 958 000 | 85 611 000 |
|
|
| Sum gjeld | 630 888 000 | 862 232 000 | 831 758 000 | 814 104 000 | 749 931 000 | 792 424 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 853 960 000 | 954 041 000 | 930 459 000 | 908 422 000 | 877 834 000 | 924 574 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,8% | 3,7% | 5,3% | 2,2% | 2,1% | |||
| Resultat av driften i % | 27,0% | 23,3% | 25,8% | 19,6% | 19,5% | 38,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,5% | 75,8% | 87,6% | 84,8% | 80,4% | 85,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 97,2% | 18,6% | 36,2% | 15,6% | 15,0% | 54,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 85,8% | -4,4% | 23,3% | 1,1% | -1,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 82,2% | -6,0% | 20,4% | -0,4% | -2,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,5 | 5,5 | 4,8 | 4,8 | 4,9 | 5,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 1,7 | 2,1 | 2,3 | 1,8 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | 1,3 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | 1,1 | 1,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 840,1 | 758,7 | 1797,3 | 951,6 | 330,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 26,1% | 9,6% | 10,6% | 10,4% | 14,6% | 14,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 115,5% | 49,6% | 73,7% | 75,8% | 100,7% | 78,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 92,4% | 69,0% | 84,7% | 91,2% | 171,0% | 349,5% | ||
| Gjeldsgrad | 2,8 | 9,4 | 8,4 | 8,6 | 5,9 | 6,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,3% | 10,6% | 7,6% | 6,0% | 5,6% | 9,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 65,6% | 79,8% | 81,8% | 83,7% | 79,9% | 76,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 597 000 | 629 000 | 0 | 0 | 0 | 1 134 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
