Fausko Skysstasjon AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 707 000 | 4 183 000 | 3 429 000 | 2 628 000 | 1 583 000 | 2 497 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 995 000 | 3 515 000 | 2 785 000 | 1 914 000 | 1 428 000 | 2 103 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 702 000 | 7 698 000 | 6 215 000 | 4 541 000 | 3 011 000 | 4 600 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 023 000 | 1 604 000 | 1 200 000 | 888 000 | 561 000 | 1 229 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 632 000 | 2 183 000 | 1 775 000 | 1 131 000 | 825 000 | 1 562 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 330 000 | 307 000 | 73 000 | 25 000 | 25 000 | 45 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 96 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 2 735 000 | 2 868 000 | 2 915 000 | 1 901 000 | 1 334 000 | 2 319 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 816 000 | 6 962 000 | 5 963 000 | 3 945 000 | 2 745 000 | 5 155 000 |
|
|
| Driftsresultat | -114 000 | 736 000 | 252 000 | 596 000 | 266 000 | -555 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 261 000 | 41 000 | 37 000 | 24 000 | 26 000 | 26 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 262 000 | 158 000 | 37 000 | 24 000 | 26 000 | 62 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 | 4 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 86 000 | 30 000 | 29 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 176 000 | 128 000 | 8 000 | 24 000 | 26 000 | 62 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 61 000 | 864 000 | 261 000 | 619 000 | 293 000 | -492 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 62 000 | 165 000 | 49 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 0 | 698 000 | 211 000 | 619 000 | 293 000 | -492 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 0 | 698 000 | 211 000 | 619 000 | 293 000 | -492 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 698 000 | 212 000 | 619 000 | 293 000 | -492 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 888 000 | 1 297 000 | 1 106 000 | 591 000 | 153 000 | 178 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 888 000 | 1 297 000 | 1 106 000 | 591 000 | 153 000 | 178 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 888 000 | 1 297 000 | 1 106 000 | 591 000 | 153 000 | 184 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 50 000 | 67 000 | 41 000 | 22 000 | 31 000 | 74 000 |
|
|
| Sum varelager | 50 000 | 67 000 | 41 000 | 22 000 | 31 000 | 74 000 |
|
|
| Kundefordringer | 362 000 | 202 000 | 8 000 | 287 000 | 684 000 | 619 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 81 000 | 151 000 | 66 000 | 15 000 | 20 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 375 000 | 284 000 | 159 000 | 353 000 | 699 000 | 639 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 1 021 000 | 1 005 000 | 516 000 | 346 000 | 166 000 | 15 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 021 000 | 1 005 000 | 516 000 | 346 000 | 166 000 | 15 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 216 000 | 658 000 | 358 000 | 576 000 | 269 000 | 196 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 662 000 | 2 014 000 | 1 074 000 | 1 297 000 | 1 165 000 | 924 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 550 000 | 3 311 000 | 2 180 000 | 1 888 000 | 1 318 000 | 1 108 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 855 000 | 855 000 | 855 000 | 855 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 855 000 | 855 000 | 855 000 | 855 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 874 000 | 874 000 | 176 000 | -36 000 | -655 000 | -948 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 874 000 | 874 000 | 176 000 | -36 000 | -655 000 | -948 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 729 000 | 1 729 000 | 1 031 000 | 819 000 | -455 000 | -748 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 7 000 | 38 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 7 000 | 38 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 7 000 | 38 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 251 000 | 866 000 | 387 000 | 574 000 | 986 000 | 1 038 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 69 000 | 196 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 58 000 | 79 000 | 116 000 | 55 000 | 76 000 | 102 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 443 000 | 433 000 | 598 000 | 439 000 | 711 000 | 716 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 821 000 | 1 574 000 | 1 112 000 | 1 068 000 | 1 773 000 | 1 856 000 |
|
|
| Sum gjeld | 821 000 | 1 581 000 | 1 150 000 | 1 068 000 | 1 773 000 | 1 856 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 550 000 | 3 311 000 | 2 180 000 | 1 888 000 | 1 318 000 | 1 108 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,0% | 32,6% | 14,3% | 38,6% | 24,2% | |||
| Resultat av driften i % | -2,0% | 9,6% | 4,1% | 13,1% | 8,8% | -12,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 2,8 | 3,1 | 2,8 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 62,2% | 61,7% | 65,0% | 66,2% | 64,6% | 50,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,6% | 11,6% | 4,7% | 13,7% | 9,7% | -10,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 3,5% | 62,6% | 28,2% | 340,1% | -48,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,0% | 50,6% | 22,8% | 340,1% | -48,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,5 | 3,5 | 3,5 | 4,0 | 3,6 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 1,3 | 1,0 | 1,2 | 0,7 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,2 | 0,9 | 1,2 | 0,6 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 20,5 | 23,9 | 29,3 | 40,4 | 18,1 | 16,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 20,6 | 12,1 | 9,5 | 10,7 | 33,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 67,8% | 52,2% | 47,3% | 43,4% | -34,5% | -67,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 30,3% | 22,5% | 16,6% | 18,0% | -15,1% | -16,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 225,9% | 30,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,7% | 1,0% | 0,7% | -0,3% | -0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1682,0% | 655,2% | -90,2% | 1036,4% | -1961,3% | -1259,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,9 | 1,1 | 1,3 | -3,9 | -2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 32,2% | 47,5% | 51,0% | 56,6% | 134,5% | 167,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,2% | 1,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
