Fauskebygg Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 178 232 000 | 241 243 000 | 177 435 000 | 156 458 000 | 182 238 000 | 256 324 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 385 000 | 163 000 | -1 011 000 | 16 000 | 896 000 | 8 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 179 618 000 | 241 406 000 | 176 424 000 | 156 474 000 | 183 134 000 | 256 332 000 |
|
|
| Varekostnad | 116 609 000 | 170 542 000 | 111 216 000 | 94 273 000 | 111 473 000 | 183 128 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 44 291 000 | 44 144 000 | 46 192 000 | 42 173 000 | 42 172 000 | 41 042 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 776 000 | 2 952 000 | 3 144 000 | 3 078 000 | 3 650 000 | 3 543 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 509 000 | 9 826 000 | 6 839 000 | 6 953 000 | 9 471 000 | 9 400 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 174 185 000 | 227 464 000 | 167 391 000 | 146 477 000 | 166 766 000 | 237 113 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 433 000 | 13 942 000 | 9 033 000 | 9 997 000 | 16 368 000 | 19 219 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -872 000 | -916 000 | -389 000 | -226 000 | -267 000 | -126 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 284 000 | 1 352 000 | 726 000 | 215 000 | 405 000 | 442 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 260 000 | 1 292 000 | 842 000 | 301 000 | 111 000 | 2 944 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 18 129 000 | 7 273 000 | 1 179 000 | 290 000 | 249 000 | 4 020 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 122 000 | 0 | 8 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | -3 224 000 | -1 431 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 833 000 | 558 000 | 1 595 000 | -2 850 000 | -1 039 000 | 1 089 000 |
|
|
| Netto finans | 17 296 000 | 6 715 000 | -416 000 | 3 140 000 | 1 288 000 | 2 931 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 22 729 000 | 20 656 000 | 8 617 000 | 13 137 000 | 17 656 000 | 22 151 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 901 000 | 4 497 000 | 2 202 000 | 2 558 000 | 3 745 000 | 4 455 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 17 828 000 | 16 159 000 | 6 416 000 | 10 579 000 | 13 911 000 | 17 696 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 17 828 000 | 16 159 000 | 6 416 000 | 10 579 000 | 13 911 000 | 17 696 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 7 500 000 | 7 500 000 | 0 | 7 500 000 | 7 500 000 | 7 500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 10 328 000 | 8 659 000 | 6 416 000 | 3 079 000 | 6 411 000 | 10 196 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 138 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 138 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 496 000 | 3 922 000 | 3 645 000 | 4 210 000 | 4 797 000 | 4 544 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 14 609 000 | 11 390 000 | 13 179 000 | 14 372 000 | 13 502 000 | 12 481 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 18 105 000 | 15 311 000 | 16 824 000 | 18 582 000 | 18 299 000 | 17 025 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 703 000 | 0 | 300 000 | 690 000 | 3 915 000 | 741 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 7 717 000 | 6 257 000 | 6 010 000 | 0 | 20 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 905 000 | 4 876 000 | 3 002 000 | 3 002 000 | 37 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 3 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 609 000 | 12 593 000 | 9 559 000 | 9 701 000 | 3 957 000 | 764 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 30 852 000 | 27 904 000 | 26 383 000 | 28 284 000 | 22 256 000 | 17 789 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 317 000 | 4 344 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 317 000 | 4 344 000 |
|
|
| Kundefordringer | 24 717 000 | 25 454 000 | 32 646 000 | 32 843 000 | 24 922 000 | 30 742 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 095 000 | 9 363 000 | 2 454 000 | 7 046 000 | 10 356 000 | 1 092 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 29 812 000 | 34 816 000 | 35 100 000 | 39 889 000 | 35 278 000 | 31 834 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 88 378 000 | 71 902 000 | 35 989 000 | 37 025 000 | 33 983 000 | 32 714 000 |
|
|
| Sum investeringer | 88 378 000 | 71 902 000 | 35 989 000 | 37 025 000 | 33 983 000 | 32 714 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 33 041 000 | 47 289 000 | 77 306 000 | 67 933 000 | 68 269 000 | 75 024 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 151 230 000 | 154 007 000 | 148 396 000 | 145 047 000 | 137 847 000 | 143 916 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 182 082 000 | 181 911 000 | 174 779 000 | 173 331 000 | 160 103 000 | 161 705 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 878 000 | 878 000 | 878 000 | 878 000 | 878 000 | 878 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 401 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 278 000 | 1 278 000 | 1 278 000 | 1 278 000 | 1 278 000 | 1 278 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 133 115 000 | 122 787 000 | 114 128 000 | 115 212 000 | 112 133 000 | 105 502 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 133 115 000 | 122 787 000 | 114 128 000 | 115 212 000 | 112 133 000 | 105 502 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 134 394 000 | 124 065 000 | 115 406 000 | 116 491 000 | 113 412 000 | 106 781 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 479 000 | 113 000 | 2 002 000 | 819 000 | 3 710 000 | 2 413 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 479 000 | 113 000 | 2 002 000 | 819 000 | 3 710 000 | 2 413 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 3 479 000 | 113 000 | 2 002 000 | 819 000 | 3 710 000 | 2 413 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 18 042 000 | 17 024 000 | 12 245 000 | 15 992 000 | 9 009 000 | 20 155 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 534 000 | 6 386 000 | 1 019 000 | 5 448 000 | 2 448 000 | 2 943 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 099 000 | 3 426 000 | 5 490 000 | 6 697 000 | 6 517 000 | 6 878 000 |
|
|
| Utbytte | 7 500 000 | 7 500 000 | 7 500 000 | 7 500 000 | 7 500 000 | 7 500 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 14 034 000 | 23 397 000 | 31 117 000 | 20 384 000 | 17 508 000 | 15 035 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 44 209 000 | 57 733 000 | 57 371 000 | 56 021 000 | 42 982 000 | 52 511 000 |
|
|
| Sum gjeld | 47 688 000 | 57 846 000 | 59 373 000 | 56 840 000 | 46 692 000 | 54 924 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 182 082 000 | 181 911 000 | 174 779 000 | 173 331 000 | 160 103 000 | 161 705 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,9% | 11,9% | 5,9% | 6,2% | 10,3% | |||
| Resultat av driften i % | 3,0% | 5,8% | 5,1% | 6,4% | 8,9% | 7,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,4 | 1,0 | 0,9 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 34,6% | 29,3% | 37,3% | 39,7% | 38,8% | 28,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,1% | 8,8% | 5,8% | 6,6% | 9,1% | 9,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,6% | 17,3% | 7,4% | 11,4% | 16,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,8% | 13,5% | 5,5% | 9,2% | 12,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,1 | 5,5 | 3,8 | 3,7 | 4,3 | 6,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,4 | 2,7 | 2,6 | 2,6 | 3,2 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,4 | 2,7 | 2,6 | 2,6 | 3,2 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,8 | 1,3 | 1,2 | 1,6 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 471,4 | 351,6 | 42,2 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 1,0 | 7,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 73,8% | 68,2% | 66,0% | 67,2% | 70,8% | 66,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 74,8% | 51,4% | 65,4% | 74,4% | 61,9% | 41,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 13,7% | 511,9% | 29,7% | 69,4% | 12,6% | 22,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 44513,0% | 29926,2% | 2104,2% | |||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,3% | 31,7% | 32,8% | 32,3% | 26,8% | 32,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,9% | 0,1% | 1,1% | 0,5% | 2,3% | 1,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 882 000 | 0 | 826 000 | 807 000 | 538 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
