Farmen Nordbybråten AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 482 000 | 470 000 | 21 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 665 000 | 1 489 000 | 1 719 000 | 1 604 000 | 828 000 | 1 064 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 148 000 | 1 959 000 | 1 741 000 | 1 604 000 | 828 000 | 1 064 000 |
|
|
| Varekostnad | 170 000 | 178 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 159 000 | 107 000 | 0 | 185 000 | 0 | 18 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 200 000 | 200 000 | 180 000 | 147 000 | 145 000 | 88 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 889 000 | 511 000 | 1 286 000 | 1 316 000 | 1 665 000 | 1 426 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 418 000 | 996 000 | 1 466 000 | 1 648 000 | 1 810 000 | 1 532 000 |
|
|
| Driftsresultat | 730 000 | 963 000 | 275 000 | -44 000 | -982 000 | -468 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 11 000 | 9 000 | 2 000 | 1 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 11 000 | 13 000 | 2 000 | 1 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 329 000 | 301 000 | 190 000 | 143 000 | 101 000 | 119 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 329 000 | 301 000 | 190 000 | 143 000 | 101 000 | 119 000 |
|
|
| Netto finans | -318 000 | -288 000 | -188 000 | -142 000 | -97 000 | -119 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 412 000 | 674 000 | 86 000 | -186 000 | -1 079 000 | -587 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 65 000 | 0 | -259 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 347 000 | 674 000 | 346 000 | -186 000 | -1 079 000 | -587 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 347 000 | 674 000 | 346 000 | -186 000 | -1 079 000 | -587 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 347 000 | 674 000 | 346 000 | -186 000 | -1 079 000 | -587 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 628 000 | 6 825 000 | 7 022 000 | 6 947 000 | 6 510 000 | 6 656 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 8 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 14 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 635 000 | 6 836 000 | 7 036 000 | 6 947 000 | 6 510 000 | 6 656 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 635 000 | 6 836 000 | 7 036 000 | 6 947 000 | 6 510 000 | 6 656 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 61 000 | 11 000 | 9 000 | 3 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Andre fordringer | 98 000 | 81 000 | 75 000 | 42 000 | 42 000 | 17 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 100 000 | 400 000 | 1 278 000 | 100 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 259 000 | 492 000 | 1 362 000 | 146 000 | 142 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 174 000 | 371 000 | 116 000 | 63 000 | 786 000 | 161 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 433 000 | 863 000 | 1 478 000 | 209 000 | 928 000 | 180 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 068 000 | 7 699 000 | 8 514 000 | 7 156 000 | 7 438 000 | 6 836 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 260 000 | 1 398 000 | 1 398 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | -1 485 000 | -2 160 000 | -2 634 000 | -2 448 000 | -1 369 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | -1 485 000 | -2 160 000 | -2 634 000 | -2 448 000 | -1 369 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 260 000 | -87 000 | -761 000 | -2 609 000 | -2 423 000 | -1 344 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 65 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 65 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 1 764 000 | 2 584 000 | 3 766 000 | 3 700 000 | 3 600 000 | 3 600 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 244 000 | 7 344 000 | 8 806 000 | 9 020 000 | 9 200 000 | 7 350 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 309 000 | 7 344 000 | 8 806 000 | 9 020 000 | 9 200 000 | 7 350 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 480 000 | 4 760 000 | 5 040 000 | 5 320 000 | 5 600 000 | 3 750 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 48 000 | 53 000 | 79 000 | 341 000 | 285 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 451 000 | 389 000 | 390 000 | 402 000 | 377 000 | 830 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 499 000 | 442 000 | 469 000 | 745 000 | 662 000 | 830 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 808 000 | 7 786 000 | 9 275 000 | 9 765 000 | 9 862 000 | 8 180 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 068 000 | 7 699 000 | 8 514 000 | 7 156 000 | 7 438 000 | 6 836 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,0% | 12,0% | 3,5% | -0,6% | -13,7% | |||
| Resultat av driften i % | 34,0% | 49,2% | 15,8% | -2,7% | -118,6% | -44,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,7% | 62,1% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 34,5% | 49,8% | 15,9% | -2,7% | -118,1% | -44,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 476,3% | -159,0% | -5,1% | 7,4% | 57,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 401,2% | -159,0% | -20,5% | 7,4% | 57,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,5 | 18,3 | 8,7 | 59,1 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 2,0 | 3,2 | 0,3 | 1,4 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 2,0 | 3,2 | 0,3 | 1,4 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,8 | 0,2 | 0,1 | 1,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 3,7% | -1,1% | -8,9% | -36,5% | -32,6% | -19,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,1% | -4,4% | -43,7% | -162,7% | -292,6% | -126,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 26,2 | -89,5 | -12,2 | -3,7 | -4,1 | -6,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,1% | 5,7% | 5,5% | 10,4% | 8,9% | 12,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 89,3% | 95,4% | 103,4% | 126,0% | 123,7% | 107,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
