Farmandstredet Klokker og Smykker AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 451 000 | 9 610 000 | 9 301 000 | 8 229 000 | 9 012 000 | 10 108 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 10 451 000 | 9 610 000 | 9 301 000 | 8 229 000 | 9 012 000 | 10 108 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 053 000 | 4 703 000 | 4 652 000 | 4 009 000 | 4 330 000 | 4 955 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 866 000 | 1 966 000 | 1 723 000 | 1 653 000 | 1 595 000 | 1 656 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 13 000 | 13 000 | 47 000 | 80 000 | 78 000 | 85 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 563 000 | 2 464 000 | 2 315 000 | 2 352 000 | 2 315 000 | 2 517 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 495 000 | 9 146 000 | 8 737 000 | 8 094 000 | 8 318 000 | 9 213 000 |
|
|
| Driftsresultat | 956 000 | 464 000 | 564 000 | 135 000 | 694 000 | 895 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 39 000 | 51 000 | 65 000 | 270 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | -561 000 | 561 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 60 000 | 36 000 | 98 000 | 93 000 | -469 000 | 867 000 |
|
|
| Netto finans | -60 000 | -36 000 | -97 000 | -93 000 | 469 000 | -867 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 896 000 | 428 000 | 466 000 | 43 000 | 1 163 000 | 28 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 197 000 | 94 000 | -564 000 | -12 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 699 000 | 334 000 | 1 030 000 | 55 000 | 1 159 000 | 28 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 699 000 | 334 000 | 1 030 000 | 55 000 | 1 159 000 | 28 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 978 000 | 0 | 0 | 0 | -2 579 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 699 000 | 334 000 | 1 030 000 | 55 000 | 1 200 000 | 28 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 5 000 | 478 000 | 572 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 000 | 478 000 | 572 000 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 12 000 | 24 000 | 37 000 | 84 000 | 134 000 | 180 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 12 000 | 24 000 | 37 000 | 84 000 | 134 000 | 180 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 17 000 | 502 000 | 609 000 | 92 000 | 134 000 | 180 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 612 000 | 3 531 000 | 2 853 000 | 2 451 000 | 2 440 000 | 2 374 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 612 000 | 3 531 000 | 2 853 000 | 2 451 000 | 2 440 000 | 2 374 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 000 | 15 000 | 3 000 | 4 000 | 32 000 | 55 000 |
|
|
| Andre fordringer | 33 000 | 24 000 | 31 000 | 20 000 | 23 000 | 106 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 359 000 | 0 | 0 | 1 807 000 | 3 898 000 | 30 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 394 000 | 39 000 | 34 000 | 1 830 000 | 3 952 000 | 191 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 77 000 | 72 000 | 21 000 | 271 000 | 1 006 000 | 1 043 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 083 000 | 3 642 000 | 2 908 000 | 4 553 000 | 7 399 000 | 3 607 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 100 000 | 4 144 000 | 3 517 000 | 4 645 000 | 7 533 000 | 3 787 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 378 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 2 938 000 | 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 729 000 | 1 030 000 | 696 000 | -334 000 | 0 | -1 507 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 729 000 | 1 030 000 | 696 000 | -334 000 | 0 | -1 507 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 107 000 | 1 430 000 | 1 096 000 | 66 000 | 2 938 000 | -1 107 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 281 000 | 702 000 | 1 449 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 281 000 | 706 000 | 1 449 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 281 000 | 702 000 | 1 018 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 196 000 | 1 075 000 | 730 000 | 1 717 000 | 2 522 000 | 2 609 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 728 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 640 000 | 501 000 | 431 000 | 345 000 | 423 000 | 536 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 952 000 | 772 000 | 985 000 | 2 091 000 | 0 | 28 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 205 000 | 366 000 | 274 000 | 146 000 | 216 000 | 273 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 993 000 | 2 714 000 | 2 420 000 | 4 299 000 | 3 889 000 | 3 446 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 993 000 | 2 714 000 | 2 420 000 | 4 580 000 | 4 595 000 | 4 895 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 100 000 | 4 144 000 | 3 517 000 | 4 645 000 | 7 533 000 | 3 787 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,7% | 12,1% | 13,8% | 2,2% | 12,3% | |||
| Resultat av driften i % | 9,1% | 4,8% | 6,1% | 1,6% | 7,7% | 8,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,3 | 2,5 | 2,3 | 1,4 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 51,7% | 51,1% | 50,0% | 51,3% | 52,0% | 51,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,1% | 4,8% | 6,1% | 1,6% | 7,7% | 8,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 39,5% | 33,9% | 80,2% | 2,9% | 127,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 30,8% | 26,4% | 177,3% | 3,7% | 126,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,6 | 4,9 | 5,4 | 5,0 | 5,7 | 6,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,6 | 1,3 | 1,2 | 1,1 | 1,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,0 | 0,0 | 0,5 | 1,3 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,4 | 1,3 | 1,6 | 1,6 | 1,8 | 2,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 254,5 | 244,3 | 205,2 | 219,6 | 200,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 60,9% | 34,5% | 31,2% | 1,4% | 39,0% | -29,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,7% | 14,9% | 11,8% | 0,8% | 32,6% | -11,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 16,3% | 6,5% | 3,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,4% | 0,6% | 0,3% | 0,0% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 85,5% | 26,3% | 17,1% | 10,4% | 143,9% | 6,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 1,9 | 2,2 | 69,4 | 1,6 | -4,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,1% | 65,5% | 68,8% | 92,6% | 51,6% | 91,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 6,0% | 9,4% | 38,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 82 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
