Farma Investment AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 64 830 000 | 58 748 000 | 49 777 000 | 42 910 000 | 28 168 000 | 97 601 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 392 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 64 830 000 | 58 748 000 | 49 777 000 | 42 910 000 | 28 168 000 | 97 994 000 |
|
|
| Varekostnad | 11 749 000 | 9 157 000 | 6 596 000 | 6 549 000 | 9 051 000 | 26 753 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 18 670 000 | 17 400 000 | 17 151 000 | 16 399 000 | 11 903 000 | 33 293 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 198 000 | 3 034 000 | 4 004 000 | 3 400 000 | 2 522 000 | 1 181 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 7 551 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 31 478 000 | 28 115 000 | 21 522 000 | 21 292 000 | 14 614 000 | 17 526 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 65 095 000 | 57 706 000 | 49 273 000 | 55 191 000 | 38 090 000 | 78 753 000 |
|
|
| Driftsresultat | -265 000 | 1 042 000 | 504 000 | -12 281 000 | -9 922 000 | 19 241 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 230 000 | 87 000 | 42 000 | 59 000 | 67 000 | 115 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 530 000 | 1 042 000 | 1 098 000 | 1 442 000 | 609 000 | 339 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 760 000 | 1 129 000 | 1 140 000 | 1 501 000 | 676 000 | 454 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 888 000 | 779 000 | 720 000 | 176 000 | 94 000 | 14 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 460 000 | 2 165 000 | 1 985 000 | 15 974 000 | 13 378 000 | 13 101 000 |
|
|
| Netto finans | -1 700 000 | -1 036 000 | -845 000 | -14 473 000 | -12 702 000 | -12 647 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 964 000 | 6 000 | -341 000 | -26 754 000 | -22 625 000 | 6 593 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -6 315 000 | 1 400 000 | 996 000 | 16 622 000 | -5 018 000 | -7 936 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 351 000 | -1 394 000 | -1 337 000 | -43 377 000 | -17 606 000 | 14 529 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 351 000 | -1 394 000 | -1 337 000 | -43 377 000 | -17 606 000 | 14 529 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 351 000 | -1 394 000 | -1 337 000 | -43 377 000 | -17 606 000 | 14 529 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 19 028 000 | 39 024 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 16 265 000 | 16 647 000 | 0 | 0 | 23 573 000 | 23 355 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 26 032 000 | 19 718 000 | 21 117 000 | 4 716 000 | 36 540 000 | 31 522 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 42 297 000 | 36 365 000 | 40 146 000 | 43 740 000 | 60 113 000 | 54 877 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 195 000 | 391 000 | 586 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 702 000 | 429 000 | 493 000 | 260 000 | 296 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 83 000 | 50 000 | 95 000 | 1 007 000 | 1 682 000 | 2 780 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 785 000 | 674 000 | 979 000 | 1 853 000 | 1 977 000 | 2 780 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 447 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 56 000 | 56 000 | 87 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 958 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 56 000 | 17 534 000 | 3 045 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 43 083 000 | 37 040 000 | 41 126 000 | 45 649 000 | 79 624 000 | 60 702 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 254 000 | 11 642 000 | 11 082 000 | 10 432 000 | 6 093 000 | 6 957 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 254 000 | 11 642 000 | 11 082 000 | 10 432 000 | 6 093 000 | 6 957 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 201 000 | 8 378 000 | 8 176 000 | 8 091 000 | 3 897 000 | 12 006 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 326 000 | 849 000 | 872 000 | 1 425 000 | 1 191 000 | 2 286 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 527 000 | 9 227 000 | 9 048 000 | 9 516 000 | 5 088 000 | 14 292 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 9 409 000 | 9 167 000 | 8 307 000 | 4 114 000 | 9 051 000 | 23 033 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 34 190 000 | 30 035 000 | 28 438 000 | 24 061 000 | 20 232 000 | 44 282 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 77 273 000 | 67 076 000 | 69 564 000 | 69 710 000 | 99 857 000 | 104 984 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 319 000 | 319 000 | 319 000 | 319 000 | 319 000 | 319 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 208 490 000 | 208 490 000 | 208 490 000 | 79 376 000 | 79 376 000 | 79 376 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 211 612 000 | 211 612 000 | 211 612 000 | 211 612 000 | 82 498 000 | 82 498 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -169 404 000 | -173 755 000 | -172 361 000 | -170 714 000 | -127 338 000 | -109 731 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -169 404 000 | -173 755 000 | -172 361 000 | -170 714 000 | -127 338 000 | -109 731 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 42 208 000 | 37 857 000 | 39 251 000 | 40 898 000 | -44 840 000 | -27 233 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 623 000 | 2 305 000 | 2 803 000 | 2 849 000 | 3 792 000 | 5 499 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 623 000 | 2 305 000 | 2 803 000 | 2 849 000 | 3 792 000 | 5 499 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 914 000 | 2 379 000 | 2 676 000 | 85 000 | 53 000 | 106 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 712 000 | 13 060 000 | 12 439 000 | 11 850 000 | 116 404 000 | 103 932 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 335 000 | 15 365 000 | 15 242 000 | 14 699 000 | 120 196 000 | 109 431 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 914 000 | 2 379 000 | 2 676 000 | 85 000 | 53 000 | 106 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 764 000 | 1 805 000 | 1 470 000 | 2 592 000 | 6 852 000 | 4 682 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 175 000 | 1 785 000 | 2 193 000 | 2 113 000 | 703 000 | 1 826 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 877 000 | 7 885 000 | 8 733 000 | 9 324 000 | 16 893 000 | 16 171 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 20 730 000 | 13 854 000 | 15 072 000 | 14 114 000 | 24 501 000 | 22 785 000 |
|
|
| Sum gjeld | 35 065 000 | 29 219 000 | 30 314 000 | 28 813 000 | 144 697 000 | 132 216 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 77 273 000 | 67 076 000 | 69 564 000 | 69 710 000 | 99 857 000 | 104 984 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,1% | 3,2% | 2,4% | -12,7% | -9,0% | |||
| Resultat av driften i % | -0,4% | 1,8% | 1,0% | -28,6% | -35,2% | 19,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 81,9% | 84,4% | 86,7% | 84,7% | 67,9% | 72,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,3% | 3,7% | 3,3% | -25,1% | -32,8% | 20,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,9% | 0,0% | -0,9% | 1357,4% | 62,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,9% | -3,6% | -3,3% | 2200,8% | 48,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,5 | 3,4 | 2,9 | 2,6 | 2,4 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 2,2 | 1,9 | 1,7 | 0,8 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | 1,0 | 0,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,0 | 0,8 | 0,6 | 0,6 | 1,5 | 3,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 350,8 | 446,7 | 587,1 | 454,2 | 259,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,6% | 56,4% | 56,4% | 58,7% | -44,9% | -25,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 65,1% | 64,4% | 78,9% | 95,3% | -159,2% | -27,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,5% | 1,9% | 2,0% | 2,0% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 1,1% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 119,6% | 139,0% | 120,6% | 95,4% | -70,0% | 309,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,8 | 0,8 | 0,7 | -3,2 | -4,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 26,8% | 20,7% | 21,7% | 20,2% | 24,5% | 21,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,6% | 22,9% | 21,9% | 21,1% | 120,4% | 104,2% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 984 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
