Fargehuset Østerlie AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 364 000 | 8 019 000 | 7 859 000 | 8 093 000 | 2 716 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 29 000 | 4 000 | 30 000 | -5 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 364 000 | 8 048 000 | 7 863 000 | 8 123 000 | 2 711 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 520 000 | 4 374 000 | 4 278 000 | 4 411 000 | 1 416 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 711 000 | 1 708 000 | 1 867 000 | 2 173 000 | 700 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 52 000 | 52 000 | 52 000 | 50 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 535 000 | 1 550 000 | 1 221 000 | 1 415 000 | 406 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 818 000 | 7 684 000 | 7 418 000 | 8 049 000 | 2 531 000 |
|
|
| Driftsresultat | 546 000 | 364 000 | 445 000 | 74 000 | 180 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 40 000 | 47 000 | 47 000 | 42 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 40 000 | 47 000 | 47 000 | 42 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -40 000 | -47 000 | -46 000 | -41 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 507 000 | 317 000 | 398 000 | 32 000 | 180 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 123 000 | 81 000 | 88 000 | 7 000 | 39 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 384 000 | 237 000 | 310 000 | 25 000 | 141 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 384 000 | 237 000 | 310 000 | 25 000 | 141 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 84 000 | -63 000 | 10 000 | 25 000 | 141 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 30 000 | 57 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 16 000 | 40 000 | 149 000 | 201 000 | 115 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 45 000 | 97 000 | 149 000 | 201 000 | 115 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 45 000 | 97 000 | 149 000 | 201 000 | 115 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 880 000 | 839 000 | 837 000 | 808 000 | 526 000 |
|
|
| Sum varelager | 880 000 | 839 000 | 837 000 | 808 000 | 526 000 |
|
|
| Kundefordringer | 45 000 | 17 000 | 65 000 | 154 000 | 20 000 |
|
|
| Andre fordringer | 181 000 | 398 000 | 54 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 226 000 | 414 000 | 119 000 | 166 000 | 20 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 765 000 | 378 000 | 813 000 | 647 000 | 1 051 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 872 000 | 1 631 000 | 1 769 000 | 1 621 000 | 1 597 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 917 000 | 1 728 000 | 1 919 000 | 1 822 000 | 1 712 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 197 000 | 114 000 | 177 000 | 166 000 | 141 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 197 000 | 114 000 | 177 000 | 166 000 | 141 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 222 000 | 138 000 | 201 000 | 191 000 | 166 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 402 000 | 225 000 | 246 000 | 326 000 | 313 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 123 000 | 81 000 | 89 000 | 11 000 | 33 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 151 000 | 96 000 | 122 000 | 173 000 | 134 000 |
|
|
| Utbytte | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 690 000 | 750 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 719 000 | 888 000 | 960 000 | 430 000 | 310 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 695 000 | 1 590 000 | 1 717 000 | 1 630 000 | 1 540 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 695 000 | 1 590 000 | 1 717 000 | 1 632 000 | 1 546 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 917 000 | 1 728 000 | 1 919 000 | 1 822 000 | 1 712 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 30,0% | 20,0% | 23,8% | 4,2% | |||
| Resultat av driften i % | 6,5% | 4,5% | 5,7% | 0,9% | 6,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,6 | 4,4 | 4,2 | 4,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 46,0% | 45,5% | 45,6% | 45,5% | 47,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | 4,5% | 5,7% | 0,9% | 6,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 281,7% | 187,0% | 203,1% | 17,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 213,3% | 139,8% | 158,2% | 14,0% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 4,7 | 4,2 | 3,7 | 3,9 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,2 | 0,5 | 0,4 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,1 | 5,2 | 5,1 | 5,5 | 2,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 68,5 | 69,0 | 69,2 | 54,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,6% | 8,0% | 10,5% | 10,5% | 9,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,7% | 1,7% | 2,6% | 2,4% | 6,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 816,0% | 257,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,7% | 0,7% | 1,0% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 20,1% | 4,9% | 6,2% | -1,0% | 10,8% | ||
| Gjeldsgrad | 7,6 | 11,5 | 8,5 | 8,5 | 9,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 88,4% | 92,0% | 89,5% | 89,5% | 90,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 250 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
