Fantoft Eiendomsinvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 735 000 | 578 000 | 488 000 | 518 000 | 213 000 | 5 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 735 000 | 578 000 | 488 000 | 518 000 | 213 000 | 5 000 |
|
|
| Driftsresultat | -735 000 | -578 000 | -488 000 | -518 000 | -213 000 | -5 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 8 343 000 | 9 291 000 | 11 829 000 | 6 642 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 12 052 000 | 10 980 000 | 7 031 000 | 401 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 144 000 | 85 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 20 550 000 | 20 356 000 | 18 860 000 | 7 043 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 15 965 000 | 13 812 000 | 7 974 000 | 188 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 15 997 000 | 13 814 000 | 7 975 000 | 969 000 | 13 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 4 553 000 | 6 542 000 | 10 885 000 | 6 074 000 | -13 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 819 000 | 5 964 000 | 10 397 000 | 5 558 000 | -225 000 | -5 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 838 000 | 1 312 000 | 1 837 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 981 000 | 4 652 000 | 8 560 000 | 5 558 000 | -225 000 | -5 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 981 000 | 4 652 000 | 8 560 000 | 5 558 000 | -225 000 | -5 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 10 000 000 | 42 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 981 000 | 4 652 000 | 8 560 000 | 5 558 000 | -225 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 209 763 000 | 209 513 000 | 209 509 000 | 209 509 000 | 209 491 000 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 210 738 000 | 205 087 000 | 206 106 000 | 217 675 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 420 501 000 | 414 599 000 | 415 615 000 | 427 184 000 | 209 491 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 420 501 000 | 414 599 000 | 415 615 000 | 427 184 000 | 209 491 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 40 000 | 6 000 | 1 000 | 3 000 | 778 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 8 343 000 | 9 291 000 | 11 829 000 | 6 642 000 | 3 500 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 383 000 | 9 296 000 | 11 831 000 | 6 645 000 | 4 278 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 26 099 000 | 835 000 | 299 000 | 310 000 | 8 517 000 | 14 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 34 482 000 | 10 131 000 | 12 129 000 | 6 955 000 | 12 795 000 | 14 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 454 983 000 | 424 731 000 | 427 744 000 | 434 139 000 | 222 286 000 | 14 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 144 635 000 | 144 635 000 | 140 635 000 | 147 635 000 | 189 635 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 145 635 000 | 145 635 000 | 141 635 000 | 148 629 000 | 190 629 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 21 510 000 | 18 529 000 | 13 877 000 | 5 323 000 | -235 000 | -10 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 21 510 000 | 18 529 000 | 13 877 000 | 5 323 000 | -235 000 | -10 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 167 144 000 | 164 163 000 | 155 512 000 | 153 952 000 | 190 394 000 | 14 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 426 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 286 400 000 | 258 700 000 | 260 000 000 | 260 000 000 | 31 426 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 286 400 000 | 258 700 000 | 260 000 000 | 260 000 000 | 31 426 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 286 400 000 | 258 700 000 | 260 000 000 | 260 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 000 | 28 000 | 2 000 | 0 | 290 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 838 000 | 1 312 000 | 1 837 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 10 000 000 | 20 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 593 000 | 527 000 | 393 000 | 188 000 | 176 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 439 000 | 1 867 000 | 12 232 000 | 20 188 000 | 466 000 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 287 839 000 | 260 567 000 | 272 232 000 | 280 188 000 | 31 892 000 |
|
||
| Sum egenkapital og gjeld | 454 983 000 | 424 731 000 | 427 744 000 | 434 139 000 | 222 286 000 | 14 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,5% | 4,6% | 4,3% | 2,0% | -0,2% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,3% | 3,7% | 6,7% | 3,2% | -0,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,8% | 2,9% | 5,5% | 3,2% | -0,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 24,0 | 5,4 | 1,0 | 0,3 | 27,5 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 24,0 | 5,4 | 1,0 | 0,3 | 27,5 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 18,1 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | 18,3 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 36,7% | 38,7% | 36,4% | 35,5% | 85,7% | 100,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,6 | 1,8 | 1,8 | 0,2 | 100,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,4% | 2,9% | 4,7% | 0,2% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 62,9% | 60,9% | 60,8% | 59,9% | 14,1% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
