Fannebo Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 632 000 | 3 362 000 | 3 263 000 | 3 095 000 | 3 060 000 | 3 240 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 632 000 | 3 362 000 | 3 263 000 | 3 095 000 | 3 060 000 | 3 240 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 144 000 | 148 000 | 140 000 | 133 000 | 145 000 | 131 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 35 000 | 35 000 | 31 000 | 31 000 | 41 000 | 51 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 468 000 | 1 583 000 | 1 345 000 | 1 408 000 | 1 248 000 | 1 638 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 647 000 | 1 766 000 | 1 516 000 | 1 572 000 | 1 434 000 | 1 820 000 |
|
|
| Driftsresultat | 985 000 | 1 596 000 | 1 747 000 | 1 523 000 | 1 626 000 | 1 420 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 173 000 | 172 000 | 71 000 | 9 000 | 16 000 | 37 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 173 000 | 172 000 | 71 000 | 9 000 | 16 000 | 37 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 026 000 | 959 000 | 546 000 | 295 000 | 415 000 | 570 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 026 000 | 959 000 | 546 000 | 295 000 | 415 000 | 570 000 |
|
|
| Netto finans | -853 000 | -787 000 | -475 000 | -286 000 | -399 000 | -533 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 132 000 | 809 000 | 1 271 000 | 1 236 000 | 1 228 000 | 886 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 132 000 | 809 000 | 1 271 000 | 1 236 000 | 1 228 000 | 886 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 132 000 | 809 000 | 1 271 000 | 1 236 000 | 1 228 000 | 886 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 132 000 | 809 000 | 1 271 000 | 1 236 000 | 1 228 000 | 886 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 23 327 000 | 22 957 000 | 22 918 000 | 22 950 000 | 22 981 000 | 23 022 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 13 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 23 339 000 | 22 974 000 | 22 918 000 | 22 950 000 | 22 981 000 | 23 022 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 23 339 000 | 22 974 000 | 22 918 000 | 22 950 000 | 22 981 000 | 23 022 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 7 000 | 0 | 6 000 | 6 000 | 11 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 0 | 31 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 7 000 | 0 | 13 000 | 6 000 | 42 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 228 000 | 4 357 000 | 4 409 000 | 3 927 000 | 3 471 000 | 3 240 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 228 000 | 4 364 000 | 4 409 000 | 3 940 000 | 3 477 000 | 3 282 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 26 568 000 | 27 338 000 | 27 327 000 | 26 890 000 | 26 458 000 | 26 304 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 8 775 000 | 8 643 000 | 7 834 000 | 6 562 000 | 5 326 000 | 4 098 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 8 775 000 | 8 643 000 | 7 834 000 | 6 562 000 | 5 326 000 | 4 098 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 779 000 | 8 647 000 | 7 838 000 | 6 567 000 | 5 331 000 | 4 103 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 17 743 000 | 18 586 000 | 19 428 000 | 20 271 000 | 21 113 000 | 21 955 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 17 743 000 | 18 586 000 | 19 428 000 | 20 271 000 | 21 113 000 | 21 955 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 17 583 000 | 18 426 000 | 19 268 000 | 20 111 000 | 20 953 000 | 21 795 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 45 000 | 98 000 | 49 000 | 47 000 | 15 000 | 190 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 7 000 | 12 000 | 5 000 | 0 | 56 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 45 000 | 105 000 | 61 000 | 52 000 | 15 000 | 246 000 |
|
|
| Sum gjeld | 17 788 000 | 18 691 000 | 19 489 000 | 20 323 000 | 21 128 000 | 22 201 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 26 568 000 | 27 338 000 | 27 327 000 | 26 890 000 | 26 458 000 | 26 304 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,3% | 6,5% | 6,7% | 5,7% | 6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 27,1% | 47,5% | 53,5% | 49,2% | 53,1% | 43,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 31,9% | 52,6% | 55,7% | 49,5% | 53,7% | 45,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,5% | 9,8% | 17,6% | 20,8% | 26,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,5% | 9,8% | 17,6% | 20,8% | 26,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 25,2 | 22,7 | 23,3 | 23,3 | 21,1 | 24,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 71,7 | 41,6 | 72,3 | 75,8 | 231,8 | 13,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 71,7 | 41,6 | 72,3 | 75,8 | 231,8 | 13,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 71,7 | 41,5 | 72,3 | 75,5 | 231,4 | 13,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,0% | 31,6% | 28,7% | 24,4% | 20,1% | 15,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 241,7% | 257,2% | 240,2% | 212,2% | 174,2% | 126,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,2 | 2,5 | 3,1 | 4,0 | 5,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,4% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 66,8% | 68,0% | 71,1% | 75,4% | 79,8% | 83,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
