Fanitullen Hotell AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 557 000 | 1 542 000 | 2 346 000 | 1 112 000 | 831 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 423 000 | 9 509 000 | 8 535 000 | 5 771 000 | 4 637 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 980 000 | 11 051 000 | 10 881 000 | 6 883 000 | 5 468 000 |
|
|
| Varekostnad | 611 000 | 692 000 | 1 106 000 | 453 000 | 469 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 041 000 | 1 699 000 | 1 299 000 | 795 000 | 752 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 744 000 | 679 000 | 638 000 | 605 000 | 495 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 428 000 | 4 928 000 | 4 123 000 | 3 433 000 | 2 491 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 824 000 | 7 998 000 | 7 166 000 | 5 286 000 | 4 207 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 156 000 | 3 053 000 | 3 715 000 | 1 597 000 | 1 261 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 272 000 | 253 000 | 213 000 | 10 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 13 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 285 000 | 264 000 | 213 000 | 10 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 408 000 | 478 000 | 484 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 410 000 | 479 000 | 484 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -125 000 | -215 000 | -271 000 | 9 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 032 000 | 2 838 000 | 3 444 000 | 1 606 000 | 1 262 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 546 000 | 626 000 | 763 000 | 360 000 | 259 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 485 000 | 2 212 000 | 2 681 000 | 1 246 000 | 1 003 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 485 000 | 2 212 000 | 2 681 000 | 1 246 000 | 1 003 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 485 000 | 2 212 000 | 2 681 000 | 1 246 000 | 1 003 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 987 000 | 8 911 000 | 9 405 000 | 9 900 000 | 10 394 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 309 000 | 914 000 | 727 000 | 804 000 | 64 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 10 296 000 | 9 825 000 | 10 133 000 | 10 704 000 | 10 458 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 3 828 000 | 4 297 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 828 000 | 4 297 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 14 124 000 | 14 122 000 | 10 133 000 | 10 704 000 | 10 458 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 185 000 | 235 000 | 242 000 | 238 000 | 217 000 |
|
|
| Sum varelager | 185 000 | 235 000 | 242 000 | 238 000 | 217 000 |
|
|
| Kundefordringer | 129 000 | 686 000 | 765 000 | 282 000 | 377 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 056 000 | 524 000 | 5 102 000 | 3 922 000 | 2 591 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 184 000 | 1 211 000 | 5 867 000 | 4 204 000 | 2 968 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 108 000 | 2 841 000 | 1 815 000 | 272 000 | 62 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 477 000 | 4 286 000 | 7 925 000 | 4 714 000 | 3 247 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 16 601 000 | 18 408 000 | 18 058 000 | 15 418 000 | 13 705 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 521 000 | 521 000 | 521 000 | 521 000 | 521 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 551 000 | 551 000 | 551 000 | 551 000 | 551 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 6 869 000 | 6 233 000 | 4 522 000 | 2 249 000 | 1 003 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 6 869 000 | 6 233 000 | 4 522 000 | 2 249 000 | 1 003 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 7 420 000 | 6 784 000 | 5 074 000 | 2 800 000 | 1 554 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 2 000 | 40 000 | 205 000 | 186 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 2 000 | 40 000 | 205 000 | 186 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 152 000 | 9 244 000 | 10 145 000 | 11 491 000 | 10 874 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 152 000 | 9 246 000 | 10 185 000 | 11 696 000 | 11 060 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 239 000 | 385 000 | 27 000 | 126 000 | 244 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 308 000 | 190 000 | 812 000 | 341 000 | 244 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 88 000 | 133 000 | 187 000 | 142 000 | 43 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 089 000 | 1 166 000 | 523 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 305 000 | 504 000 | 1 250 000 | 313 000 | 560 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 029 000 | 2 378 000 | 2 799 000 | 922 000 | 1 091 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 181 000 | 11 624 000 | 12 984 000 | 12 618 000 | 12 151 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 16 601 000 | 18 408 000 | 18 058 000 | 15 418 000 | 13 705 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,0% | 18,2% | 23,5% | 11,0% | |||
| Resultat av driften i % | 21,6% | 27,6% | 34,1% | 23,2% | 23,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,8% | 55,1% | 52,9% | 59,3% | 43,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 24,5% | 30,0% | 36,1% | 23,3% | 23,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,6% | 47,9% | 87,5% | 73,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 20,9% | 37,3% | 68,1% | 57,2% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 6,5 | 8,4 | 8,7 | 7,3 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,8 | 2,8 | 5,1 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,7 | 2,7 | 4,9 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 1,2 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,3 | 2,9 | 4,6 | 1,9 | 2,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 123,7 | 124,1 | 78,1 | 180,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 44,7% | 36,9% | 28,1% | 18,2% | 11,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 74,3% | 61,4% | 46,6% | 40,7% | 28,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 242,2% | 811,9% | 2118,2% | 1593,3% | 993,5% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,7 | 2,6 | 4,5 | 7,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,2% | 12,9% | 15,5% | 6,0% | 8,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,1% | 50,2% | 56,4% | 75,9% | 80,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 197 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
