Fana Stein & Gjenvinning Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 224 707 000 | 211 986 000 | 215 841 000 | 187 663 000 | 156 043 000 | 199 737 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 6 699 000 | 2 501 000 | 42 086 000 | 24 502 000 | 2 500 000 | 1 389 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 231 405 000 | 214 487 000 | 257 927 000 | 212 165 000 | 158 543 000 | 201 127 000 |
|
|
| Varekostnad | 60 517 000 | 66 695 000 | 68 813 000 | 61 965 000 | 47 051 000 | 80 572 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 40 557 000 | 36 030 000 | 32 653 000 | 27 863 000 | 21 952 000 | 19 290 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 27 503 000 | 22 498 000 | 26 866 000 | 26 442 000 | 20 233 000 | 17 049 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 31 235 000 | 29 098 000 | 32 610 000 | 32 511 000 | 15 700 000 | 15 119 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 159 812 000 | 154 321 000 | 160 942 000 | 148 781 000 | 104 936 000 | 132 030 000 |
|
|
| Driftsresultat | 71 593 000 | 60 166 000 | 96 985 000 | 63 384 000 | 53 607 000 | 69 097 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 849 000 | 6 289 000 | 2 571 000 | 642 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 73 000 | 205 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 849 000 | 6 289 000 | 2 571 000 | 642 000 | 73 000 | 205 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 10 218 000 | 10 041 000 | 5 909 000 | 4 832 000 | 2 037 000 | 1 556 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 10 303 000 | 10 045 000 | 7 061 000 | 5 673 000 | 2 044 000 | 1 556 000 |
|
|
| Netto finans | -7 454 000 | -3 756 000 | -4 490 000 | -5 031 000 | -1 971 000 | -1 351 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 64 139 000 | 56 410 000 | 92 495 000 | 58 354 000 | 51 636 000 | 67 746 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 14 468 000 | 12 983 000 | 14 149 000 | 13 536 000 | 12 710 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 49 670 000 | 43 427 000 | 78 345 000 | 44 819 000 | 38 926 000 | 67 746 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 49 670 000 | 43 427 000 | 78 345 000 | 44 819 000 | 38 926 000 | 83 860 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 926 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 49 263 000 | 51 183 000 | 53 102 000 | 55 021 000 | 56 589 000 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 18 262 000 | 18 435 000 | 14 846 000 | 11 172 000 | 9 860 000 | 9 402 000 |
|
|
| Goodwill | 8 827 000 | 10 385 000 | 14 687 000 | 21 669 000 | 28 595 000 | 19 015 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 76 352 000 | 80 003 000 | 82 635 000 | 87 862 000 | 95 044 000 | 28 417 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 188 321 000 | 169 778 000 | 125 674 000 | 138 954 000 | 137 448 000 | 86 080 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 84 508 000 | 78 662 000 | 52 732 000 | 24 707 000 | 18 030 000 | 9 147 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 272 830 000 | 248 440 000 | 178 406 000 | 163 661 000 | 155 477 000 | 95 227 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 827 000 | 1 516 000 | 1 735 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 837 000 | 1 526 000 | 1 735 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 349 192 000 | 328 453 000 | 261 051 000 | 252 360 000 | 252 048 000 | 125 379 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 019 000 | 5 422 000 | 4 051 000 | 4 097 000 | 2 454 000 | 2 244 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 019 000 | 5 422 000 | 4 051 000 | 4 097 000 | 2 454 000 | 2 244 000 |
|
|
| Kundefordringer | 29 345 000 | 17 757 000 | 38 254 000 | 26 431 000 | 21 369 000 | 20 040 000 |
|
|
| Andre fordringer | 96 621 000 | 88 450 000 | 84 037 000 | 76 620 000 | 72 475 000 | 62 476 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 125 966 000 | 106 206 000 | 122 290 000 | 103 051 000 | 93 844 000 | 82 516 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 32 769 000 | 62 355 000 | 92 913 000 | 55 105 000 | 36 446 000 | 51 576 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 162 754 000 | 173 983 000 | 219 255 000 | 162 252 000 | 132 744 000 | 136 337 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 511 946 000 | 502 436 000 | 480 306 000 | 414 612 000 | 384 792 000 | 261 716 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 21 000 000 | 21 000 000 | 21 000 000 | 21 000 000 | 21 000 000 | 21 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 21 000 000 | 21 000 000 | 21 000 000 | 21 000 000 | 115 410 000 | 21 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 184 698 000 | 176 002 000 | 172 575 000 | 129 229 000 | 0 | 80 485 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 184 698 000 | 176 002 000 | 172 575 000 | 129 229 000 | 0 | 80 485 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 205 698 000 | 197 002 000 | 193 575 000 | 150 229 000 | 115 410 000 | 101 485 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 13 748 000 | 14 170 000 | 13 524 000 | 15 707 000 | 16 807 000 | 2 203 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 15 200 000 | 14 800 000 | 13 900 000 | 13 500 000 | 4 400 000 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 28 948 000 | 28 970 000 | 27 424 000 | 29 207 000 | 21 207 000 | 2 203 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 12 000 | 9 000 | 5 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 911 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 153 296 000 | 160 067 000 | 146 512 000 | 136 936 000 | 143 921 000 | 46 911 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 182 244 000 | 189 037 000 | 173 936 000 | 166 143 000 | 165 128 000 | 49 114 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 81 962 000 | 94 575 000 | 107 173 000 | 119 770 000 | 132 498 000 | 42 000 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 532 000 | 10 657 000 | 12 683 000 | 8 373 000 | 5 338 000 | 10 060 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 14 717 000 | 15 926 000 | 18 180 000 | 15 947 000 | 15 727 000 | 17 225 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 076 000 | 3 856 000 | 6 910 000 | 4 423 000 | 5 288 000 | 3 778 000 |
|
|
| Utbytte | 41 000 000 | 40 000 000 | 35 000 000 | 10 000 000 | 25 000 000 | 45 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 47 679 000 | 45 947 000 | 40 013 000 | 59 492 000 | 52 898 000 | 35 054 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 124 004 000 | 116 398 000 | 112 795 000 | 98 240 000 | 104 253 000 | 111 117 000 |
|
|
| Sum gjeld | 306 248 000 | 305 435 000 | 286 731 000 | 264 383 000 | 269 381 000 | 160 231 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 511 946 000 | 502 436 000 | 480 306 000 | 414 612 000 | 384 792 000 | 261 716 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,7% | 13,5% | 22,2% | 16,0% | 16,6% | |||
| Resultat av driften i % | 30,9% | 28,1% | 37,6% | 29,9% | 33,8% | 34,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 73,1% | 68,5% | 68,1% | 67,0% | 69,8% | 59,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 32,2% | 31,0% | 38,6% | 30,2% | 33,9% | 34,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 31,9% | 28,9% | 53,8% | 43,9% | 47,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,7% | 22,2% | 45,6% | 33,7% | 35,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,7 | 6,0 | 7,9 | 7,6 | 7,2 | 10,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,5 | 1,9 | 1,7 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,9 | 1,6 | 1,2 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,1 | 12,3 | 17,0 | 15,1 | 19,2 | 35,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 28,1 | 25,6 | 21,3 | 19,0 | 18,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,2% | 39,2% | 40,3% | 36,2% | 30,0% | 38,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 88,9% | 91,8% | 75,1% | 70,8% | 72,8% | 50,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,6% | 1,7% | 1,6% | 1,6% | 3,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 964,2% | 1062,1% | 2628,0% | 1562,4% | 1161,0% | 1123,9% | ||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,8 | 2,3 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,2% | 23,2% | 23,5% | 23,7% | 27,1% | 42,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 35,6% | 37,6% | 36,2% | 40,1% | 42,9% | 18,8% | ||
| Lederlønninger | 2025 (K) | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
