Falken Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 426 000 | 447 000 | 447 000 | 341 000 | 194 000 | 38 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 426 000 | 447 000 | 447 000 | 341 000 | 194 000 | 38 000 |
|
|
| Driftsresultat | -426 000 | -447 000 | -447 000 | -341 000 | -194 000 | -38 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 6 463 000 | 7 100 000 | 6 315 000 | 7 010 000 | 7 058 000 | 6 495 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 919 000 | 691 000 | 185 000 | 33 000 | 186 000 | 416 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 995 000 | 627 000 | 176 000 | 478 000 | 201 000 | 98 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 9 377 000 | 8 783 000 | 6 676 000 | 8 917 000 | 7 445 000 | 7 395 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 000 | 0 | 1 000 | 2 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 775 000 | 0 | 1 095 000 | 34 000 | 9 000 | 3 000 |
|
|
| Netto finans | 7 602 000 | 8 783 000 | 5 581 000 | 8 883 000 | 7 436 000 | 7 392 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 176 000 | 8 335 000 | 5 134 000 | 8 541 000 | 7 241 000 | 7 354 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 572 000 | 1 633 000 | 1 332 000 | 1 475 000 | 1 551 000 | 1 512 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 605 000 | 6 702 000 | 3 802 000 | 7 067 000 | 5 690 000 | 5 842 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 605 000 | 6 702 000 | 3 802 000 | 7 067 000 | 5 690 000 | 5 842 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 605 000 | 5 702 000 | 2 802 000 | 3 067 000 | 4 690 000 | 4 942 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 1 100 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 3 243 000 | 3 243 000 | 3 243 000 | 3 343 000 | 3 843 000 | 4 343 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 443 000 | 3 443 000 | 3 443 000 | 3 543 000 | 4 043 000 | 5 443 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 443 000 | 3 443 000 | 3 443 000 | 3 543 000 | 4 043 000 | 5 443 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 13 850 000 | 14 665 000 | 11 065 000 | 11 760 000 | 12 808 000 | 12 245 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 13 850 000 | 14 665 000 | 11 065 000 | 11 760 000 | 12 808 000 | 12 245 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 25 413 000 | 23 929 000 | 24 805 000 | 24 910 000 | 24 328 000 | 2 502 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 1 701 000 | 139 000 | 139 000 | 139 000 | 139 000 |
|
|
| Sum investeringer | 25 413 000 | 25 629 000 | 24 944 000 | 25 050 000 | 24 468 000 | 2 641 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 21 532 000 | 15 957 000 | 15 246 000 | 10 679 000 | 5 816 000 | 21 954 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 60 795 000 | 56 251 000 | 51 256 000 | 47 489 000 | 43 091 000 | 36 840 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 64 238 000 | 59 694 000 | 54 699 000 | 51 032 000 | 47 134 000 | 42 283 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 1 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 60 636 000 | 56 032 000 | 50 329 000 | 47 527 000 | 44 461 000 | 39 771 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 60 636 000 | 56 032 000 | 50 329 000 | 47 527 000 | 44 461 000 | 39 771 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 60 666 000 | 56 062 000 | 50 359 000 | 47 557 000 | 44 491 000 | 40 771 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 572 000 | 1 633 000 | 1 332 000 | 1 475 000 | 1 551 000 | 1 512 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 000 000 | 1 000 000 | 93 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 572 000 | 3 633 000 | 4 340 000 | 3 475 000 | 2 644 000 | 1 512 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 572 000 | 3 633 000 | 4 340 000 | 3 475 000 | 2 644 000 | 1 512 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 64 238 000 | 59 694 000 | 54 699 000 | 51 032 000 | 47 134 000 | 42 283 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,4% | 14,6% | 11,8% | 17,5% | 16,2% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 12,3% | 15,7% | 10,5% | 18,6% | 17,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,6% | 12,6% | 7,8% | 15,4% | 13,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 17,0 | 15,5 | 11,8 | 13,7 | 16,3 | 24,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 17,0 | 15,5 | 11,8 | 13,7 | 16,3 | 24,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,0 | 4,4 | 3,5 | 3,1 | 2,2 | 14,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 94,4% | 93,9% | 92,1% | 93,2% | 94,4% | 96,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,6% | 6,1% | 7,9% | 6,8% | 5,6% | 3,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
