Falk Varme & Sanitær AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 732 000 | 7 146 000 | 6 156 000 | 5 962 000 | 5 039 000 | 5 178 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 44 000 | -264 000 | 342 000 | 0 | 60 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 776 000 | 6 882 000 | 6 498 000 | 5 962 000 | 5 099 000 | 5 178 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 460 000 | 4 694 000 | 3 339 000 | 3 031 000 | 2 366 000 | 2 971 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 415 000 | -505 000 | -35 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 418 000 | 2 211 000 | 1 889 000 | 1 710 000 | 1 745 000 | 1 236 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 78 000 | 56 000 | 9 000 | 9 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 649 000 | 567 000 | 507 000 | 610 000 | 646 000 | 571 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 020 000 | 7 023 000 | 5 709 000 | 5 360 000 | 4 761 000 | 4 778 000 |
|
|
| Driftsresultat | -244 000 | -141 000 | 789 000 | 602 000 | 338 000 | 400 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 30 000 | 10 000 | 10 000 | 6 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 34 000 | 10 000 | 10 000 | 6 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 24 000 | 80 000 | 0 | 1 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 24 000 | 80 000 | 0 | 1 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 10 000 | -70 000 | 10 000 | 5 000 | 3 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -234 000 | -211 000 | 799 000 | 607 000 | 342 000 | 399 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -1 000 | 167 000 | 139 000 | 74 000 | 90 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -234 000 | -211 000 | 632 000 | 468 000 | 268 000 | 309 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -234 000 | -211 000 | 632 000 | 468 000 | 268 000 | 309 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -234 000 | -211 000 | 632 000 | 468 000 | 268 000 | 309 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 3 000 | 13 000 | 22 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 229 000 | 264 000 | 0 | 31 000 | 40 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 233 000 | 277 000 | 22 000 | 31 000 | 40 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 233 000 | 332 000 | 77 000 | 86 000 | 95 000 | 55 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 140 000 | 555 000 | 50 000 | 15 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 140 000 | 555 000 | 50 000 | 15 000 | 15 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 352 000 | 998 000 | 2 453 000 | 1 194 000 | 696 000 | 848 000 |
|
|
| Andre fordringer | 441 000 | 311 000 | 252 000 | 273 000 | 119 000 | 52 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 793 000 | 1 309 000 | 2 705 000 | 1 467 000 | 815 000 | 900 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 714 000 | 489 000 | 701 000 | 1 394 000 | 1 132 000 | 928 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 647 000 | 2 353 000 | 3 455 000 | 2 876 000 | 1 962 000 | 1 828 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 879 000 | 2 685 000 | 3 533 000 | 2 962 000 | 2 057 000 | 1 883 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 180 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 174 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 226 000 | 1 460 000 | 1 671 000 | 1 040 000 | 571 000 | 309 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 226 000 | 1 460 000 | 1 671 000 | 1 040 000 | 571 000 | 309 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 256 000 | 1 490 000 | 1 701 000 | 1 070 000 | 601 000 | 483 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 222 000 | 279 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 222 000 | 279 000 | 1 000 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 222 000 | 279 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 62 000 | 372 000 | 1 056 000 | 1 172 000 | 845 000 | 863 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 166 000 | 146 000 | 67 000 | 90 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 191 000 | 323 000 | 288 000 | 278 000 | 231 000 | 350 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 148 000 | 221 000 | 321 000 | 296 000 | 305 000 | 96 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 401 000 | 916 000 | 1 831 000 | 1 892 000 | 1 448 000 | 1 399 000 |
|
|
| Sum gjeld | 623 000 | 1 195 000 | 1 832 000 | 1 892 000 | 1 455 000 | 1 399 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 879 000 | 2 685 000 | 3 533 000 | 2 962 000 | 2 057 000 | 1 883 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -9,2% | -4,2% | 24,6% | 24,2% | 17,5% | |||
| Resultat av driften i % | -6,5% | -2,0% | 12,1% | 10,1% | 6,6% | 7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 2,2 | 2,0 | 2,4 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,9% | 34,3% | 45,8% | 49,2% | 53,0% | 42,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -5,6% | -1,9% | 12,3% | 10,2% | 6,7% | 7,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -17,0% | -13,2% | 57,7% | 72,7% | 63,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -17,0% | -13,2% | 45,6% | 56,0% | 49,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 3,1 | 3,4 | 3,5 | 2,9 | 4,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 2,6 | 1,9 | 1,5 | 1,4 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 2,0 | 1,9 | 1,5 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 0,5 | 0,4 | 0,7 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 10,4 | 8,5 | 66,8 | 202,1 | 157,7 | |||
| Lagertid i antall dager | 85,7 | 23,2 | 3,5 | 1,8 | 1,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,8% | 55,5% | 48,1% | 36,1% | 29,2% | 25,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 33,3% | 21,7% | 26,2% | 17,9% | 11,8% | 9,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,8% | 4,3% | 1000,0% | 0,0% | 207,9% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 889,3% | 258,9% | 3250,0% | 6560,0% | 3420,0% | |||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,8 | 1,1 | 1,8 | 2,4 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,3% | 34,1% | 51,8% | 63,9% | 70,4% | 74,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 11,8% | 10,4% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 803 000 | 810 000 | 660 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
