Fagertun Eiendom Drammen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 45 000 | 0 | 1 091 000 | 740 000 | 872 000 | 857 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 428 000 | 1 092 000 | 0 | 0 | 0 | 124 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 473 000 | 1 092 000 | 1 091 000 | 740 000 | 872 000 | 981 000 |
|
|
| Varekostnad | 101 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 11 000 | 24 000 | 24 000 | 14 000 | 3 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 619 000 | 834 000 | 983 000 | 1 060 000 | 672 000 | 707 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 724 000 | 845 000 | 1 007 000 | 1 084 000 | 686 000 | 710 000 |
|
|
| Driftsresultat | -251 000 | 247 000 | 84 000 | -344 000 | 186 000 | 271 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 5 000 | -1 000 | 0 | 0 | -2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 5 000 | -1 000 | 0 | 0 | -2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 27 000 | 2 000 | 6 000 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 000 | 2 000 | 6 000 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | -27 000 | 3 000 | -7 000 | 0 | -1 000 | -6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -278 000 | 250 000 | 76 000 | -345 000 | 186 000 | 265 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -59 000 | 59 000 | 23 000 | -76 000 | 29 000 | 59 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -219 000 | 191 000 | 54 000 | -269 000 | 157 000 | 206 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -219 000 | 191 000 | 54 000 | -269 000 | 157 000 | 206 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -219 000 | 191 000 | 54 000 | -269 000 | 157 000 | 206 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 404 000 | 2 404 000 | 2 404 000 | 2 300 000 | 2 300 000 | 2 300 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 11 000 | 35 000 | 59 000 | 9 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 404 000 | 2 404 000 | 2 414 000 | 2 335 000 | 2 359 000 | 2 309 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 404 000 | 2 404 000 | 2 414 000 | 2 335 000 | 2 359 000 | 2 309 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 685 000 | 199 000 | 104 000 | 150 000 | 105 000 | 77 000 |
|
|
| Andre fordringer | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 51 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 710 000 | 224 000 | 129 000 | 175 000 | 130 000 | 128 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 064 000 | 1 253 000 | 1 064 000 | 1 041 000 | 268 000 | 442 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 775 000 | 1 477 000 | 1 193 000 | 1 216 000 | 398 000 | 570 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 179 000 | 3 881 000 | 3 607 000 | 3 551 000 | 2 756 000 | 2 879 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 195 000 | 2 414 000 | 2 223 000 | 2 169 000 | 2 438 000 | 2 281 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 195 000 | 2 414 000 | 2 223 000 | 2 169 000 | 2 438 000 | 2 281 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 225 000 | 2 444 000 | 2 253 000 | 2 199 000 | 2 468 000 | 2 311 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 199 000 | 259 000 | 200 000 | 177 000 | 253 000 | 264 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 199 000 | 259 000 | 200 000 | 177 000 | 253 000 | 264 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 645 000 | 1 003 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 844 000 | 1 262 000 | 211 000 | 177 000 | 253 000 | 264 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 483 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 54 000 | 104 000 | 115 000 | 118 000 | 88 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 41 000 | 34 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | -26 000 | -26 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 23 000 | 23 000 | 23 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 56 000 | 71 000 | 1 006 000 | 1 060 000 | -90 000 | 269 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 110 000 | 175 000 | 1 144 000 | 1 175 000 | 36 000 | 303 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 954 000 | 1 437 000 | 1 355 000 | 1 352 000 | 289 000 | 567 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 179 000 | 3 881 000 | 3 607 000 | 3 551 000 | 2 756 000 | 2 879 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -6,2% | 6,7% | 2,3% | -10,9% | 6,6% | |||
| Resultat av driften i % | -17,0% | 22,6% | 7,7% | -46,5% | 21,3% | 27,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -124,4% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | -17,0% | 23,1% | 7,6% | -46,5% | 21,3% | 27,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,9% | 10,6% | 3,4% | -14,8% | 7,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -9,4% | 8,1% | 2,4% | -11,5% | 6,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 368,3 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 16,1 | 8,4 | 1,0 | 1,0 | 11,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 16,1 | 8,4 | 1,0 | 1,0 | 11,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 9,7 | 7,2 | 0,9 | 0,9 | 7,4 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 53,2% | 63,0% | 62,5% | 61,9% | 89,6% | 80,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 151,1% | 223,8% | 206,5% | 297,2% | 283,0% | 235,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 6,4% | 7,6% | 1,1% | 2,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,6% | 4,5% | 31,7% | 33,1% | 1,3% | 10,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 44,1% | 32,5% | 5,8% | 5,0% | 9,2% | 9,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
