Fagernesveien 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 679 000 | 2 604 000 | 2 410 000 | 2 065 000 | 2 027 000 | 2 005 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 679 000 | 2 604 000 | 2 410 000 | 2 065 000 | 2 027 000 | 2 005 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 59 000 | 30 000 | 24 000 | 2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 3 644 000 | 971 000 | 441 000 | 247 000 | 332 000 | 442 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 703 000 | 1 001 000 | 465 000 | 249 000 | 332 000 | 442 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 024 000 | 1 603 000 | 1 945 000 | 1 816 000 | 1 695 000 | 1 563 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 155 000 | 101 000 | 19 000 | 2 000 | 8 000 | 46 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 155 000 | 101 000 | 19 000 | 2 000 | 8 000 | 46 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 155 000 | 100 000 | 19 000 | 2 000 | 8 000 | 46 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -869 000 | 1 704 000 | 1 964 000 | 1 819 000 | 1 703 000 | 1 609 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -191 000 | 375 000 | 432 000 | 400 000 | 375 000 | 354 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -677 000 | 1 329 000 | 1 532 000 | 1 419 000 | 1 328 000 | 1 255 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -677 000 | 1 329 000 | 1 532 000 | 1 419 000 | 1 328 000 | 1 255 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 1 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -677 000 | 1 329 000 | 1 532 000 | -181 000 | 1 328 000 | 1 255 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 259 000 | 67 000 | 82 000 | 89 000 | 102 000 | 108 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 259 000 | 67 000 | 82 000 | 89 000 | 102 000 | 108 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 554 000 | 1 499 000 | 1 151 000 | 1 175 000 | 587 000 | 587 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 31 000 | 36 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 585 000 | 1 536 000 | 1 151 000 | 1 175 000 | 587 000 | 587 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 843 000 | 1 603 000 | 1 233 000 | 1 264 000 | 689 000 | 695 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 120 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 193 000 | 34 000 | 22 000 | 48 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 193 000 | 154 000 | 22 000 | 48 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 818 000 | 5 090 000 | 4 295 000 | 4 854 000 | 3 393 000 | 2 040 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 010 000 | 5 244 000 | 4 317 000 | 4 902 000 | 3 401 000 | 2 048 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 854 000 | 6 847 000 | 5 550 000 | 6 166 000 | 4 090 000 | 2 743 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 607 000 | 6 285 000 | 4 956 000 | 3 424 000 | 3 605 000 | 2 277 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 607 000 | 6 285 000 | 4 956 000 | 3 424 000 | 3 605 000 | 2 277 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 637 000 | 6 315 000 | 4 986 000 | 3 454 000 | 3 635 000 | 2 307 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 53 000 | 135 000 | 108 000 | 593 000 | 4 000 | 33 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 360 000 | 425 000 | 387 000 | 369 000 | 348 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 14 000 | 31 000 | 0 | 83 000 | 50 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 1 600 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 163 000 | 24 000 | 1 000 | 133 000 | -1 000 | 5 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 216 000 | 533 000 | 565 000 | 2 713 000 | 455 000 | 436 000 |
|
|
| Sum gjeld | 216 000 | 533 000 | 565 000 | 2 713 000 | 455 000 | 436 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 854 000 | 6 847 000 | 5 550 000 | 6 166 000 | 4 090 000 | 2 743 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -13,7% | 27,5% | 33,5% | 35,5% | 49,8% | |||
| Resultat av driften i % | -38,2% | 61,6% | 80,7% | 87,9% | 83,6% | 78,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -32,4% | 65,4% | 81,5% | 88,0% | 84,0% | 80,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,5% | 30,2% | 46,5% | 51,3% | 57,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,3% | 23,5% | 36,3% | 40,0% | 44,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 18,6 | 9,8 | 7,6 | 1,8 | 7,5 | 4,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 18,6 | 9,8 | 7,6 | 1,8 | 7,5 | 4,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 17,7 | 9,5 | 7,6 | 1,8 | 7,5 | 4,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 96,3% | 92,2% | 89,8% | 56,0% | 88,9% | 84,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 210,4% | 242,5% | 206,9% | 167,3% | 179,3% | 115,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,4% | 0,2% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,8 | 0,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,7% | 7,8% | 10,2% | 44,0% | 11,1% | 15,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
