Fagerhaug Maskineringsteknikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 515 000 | 1 723 000 | 1 127 000 | 474 000 | 264 000 | 154 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 322 000 | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 837 000 | 1 895 000 | 1 127 000 | 474 000 | 264 000 | 154 000 |
|
|
| Varekostnad | 326 000 | 447 000 | 291 000 | 60 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 81 000 | 134 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 252 000 | 210 000 | 127 000 | 41 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 1 633 000 | 1 494 000 | 675 000 | 383 000 | 75 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 292 000 | 2 285 000 | 1 136 000 | 499 000 | 75 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | -455 000 | -390 000 | -9 000 | -25 000 | 189 000 | 154 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 13 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 13 000 | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -13 000 | -49 000 | 0 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -468 000 | -439 000 | -10 000 | -9 000 | 189 000 | 154 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -7 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -468 000 | -432 000 | -16 000 | -9 000 | 189 000 | 154 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -468 000 | -432 000 | -16 000 | -9 000 | 189 000 | 154 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -468 000 | -432 000 | -16 000 | -9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 27 000 | 61 000 | 24 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 502 000 | 673 000 | 332 000 | 387 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 530 000 | 734 000 | 356 000 | 387 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 530 000 | 734 000 | 359 000 | 387 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 75 000 | 225 000 | 83 000 | 10 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 86 000 | 40 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 161 000 | 265 000 | 83 000 | 13 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 2 000 | 2 000 | 50 000 | 50 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 2 000 | 2 000 | 50 000 | 50 000 | 30 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 52 000 | 35 000 | 281 000 | 199 000 | 0 | 30 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 215 000 | 302 000 | 413 000 | 262 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 745 000 | 1 036 000 | 773 000 | 649 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -410 000 | 58 000 | 585 000 | 602 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -410 000 | 58 000 | 585 000 | 602 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -380 000 | 88 000 | 615 000 | 632 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 348 000 | 369 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 348 000 | 369 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 98 000 | 119 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 753 000 | 573 000 | 100 000 | 17 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 000 | 1 000 | 49 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 16 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 777 000 | 579 000 | 156 000 | 17 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 1 125 000 | 948 000 | 157 000 | 17 000 |
|
|||
| Sum egenkapital og gjeld | 745 000 | 1 036 000 | 773 000 | 649 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -51,1% | -43,1% | -1,4% | 630,0% | ||||
| Resultat av driften i % | -24,8% | -20,6% | -0,8% | -5,3% | 71,6% | 100,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 2,1 | 1,6 | 8,8 | ||||
| Bruttofortjeneste i % | 78,5% | 74,1% | 74,2% | 87,3% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -24,8% | -20,6% | -0,8% | -2,1% | 71,6% | 100,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 320,5% | -124,9% | -1,6% | 630,0% | ||||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 320,5% | -122,9% | -2,6% | 630,0% | ||||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 22,7 | 14,1 | 26,2 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,5 | 2,6 | 15,4 | ||||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,5 | 2,6 | 15,4 | ||||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 1,8 | 11,7 | ||||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -51,0% | 8,5% | 79,6% | 97,4% | 100,0% | 100,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -20,7% | 4,6% | 54,6% | 133,3% | 11,4% | 19,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 2,6% | 157,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -16,6% | 1,6% | 0,6% | 0,6% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -3,0 | 10,8 | 0,3 | 0,0 | 100,0 | 100,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 104,3% | 55,9% | 20,2% | 2,6% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 46,7% | 35,6% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
