Fageråsen Fritid AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 4 900 000 | 28 300 000 | 29 350 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 13 488 000 | 11 903 000 | 11 001 000 | 7 983 000 | 6 770 000 | 8 088 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 488 000 | 11 903 000 | 11 001 000 | 12 883 000 | 35 070 000 | 37 438 000 |
|
|
| Varekostnad | 254 000 | 129 000 | 202 000 | 3 650 000 | 16 299 000 | 16 583 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 764 000 | 1 867 000 | 1 850 000 | 2 029 000 | 2 066 000 | 1 783 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 397 000 | 2 982 000 | 2 794 000 | 2 849 000 | 1 556 000 | 1 450 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 338 000 | 3 975 000 | 4 307 000 | 4 031 000 | 3 462 000 | 3 439 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 753 000 | 8 953 000 | 9 153 000 | 12 559 000 | 23 383 000 | 23 255 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 735 000 | 2 950 000 | 1 848 000 | 324 000 | 11 687 000 | 14 183 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 650 000 | 325 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 374 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 432 000 | 629 000 | 350 000 | 69 000 | 114 000 | 122 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 000 | 700 000 | 1 000 000 | 4 998 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 432 000 | 1 329 000 | 1 350 000 | 5 067 000 | 1 249 000 | 2 342 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 654 000 | 2 721 000 | 1 968 000 | 438 000 | 566 000 | 586 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 750 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 654 000 | 2 721 000 | 1 968 000 | 1 781 000 | 566 000 | 1 336 000 |
|
|
| Netto finans | -1 222 000 | -1 392 000 | -618 000 | 3 286 000 | 683 000 | 1 006 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 513 000 | 1 558 000 | 1 231 000 | 3 610 000 | 12 371 000 | 15 189 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 118 000 | 197 000 | 277 000 | -437 000 | 2 481 000 | 3 102 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 395 000 | 1 360 000 | 954 000 | 4 047 000 | 9 890 000 | 12 087 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 395 000 | 1 360 000 | 954 000 | 4 047 000 | 9 890 000 | 12 087 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 250 000 | 1 000 000 | 750 000 | 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 145 000 | 360 000 | 204 000 | 3 547 000 | 9 890 000 | 12 087 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 37 977 000 | 40 778 000 | 37 052 000 | 39 435 000 | 31 029 000 | 20 591 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 712 000 | 2 293 000 | 2 027 000 | 1 629 000 | 1 707 000 | 1 358 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 39 689 000 | 43 071 000 | 39 079 000 | 41 067 000 | 32 736 000 | 21 949 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 13 210 000 | 13 210 000 | 13 210 000 | 13 210 000 | 21 876 000 | 13 240 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 561 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 0 | 13 434 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 833 000 | 833 000 | 561 000 | 561 000 | 561 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 2 000 | 2 000 | 207 000 | 207 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 787 000 | 2 787 000 | 2 787 000 | 2 787 000 | 2 789 000 | 2 614 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 6 551 000 | 4 809 000 | 3 158 000 | 275 000 | 206 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 832 000 | 23 883 000 | 24 075 000 | 22 423 000 | 25 500 000 | 30 056 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 56 521 000 | 66 954 000 | 63 155 000 | 63 490 000 | 58 237 000 | 52 005 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 10 626 000 | 1 340 000 | 1 340 000 | 1 340 000 | 4 632 000 | 18 784 000 |
|
|
| Sum varelager | 10 626 000 | 1 340 000 | 1 340 000 | 1 340 000 | 4 632 000 | 18 784 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 176 000 | 1 885 000 | 2 168 000 | 2 104 000 | 855 000 | 1 229 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 020 000 | 1 235 000 | 1 211 000 | 1 109 000 | 2 639 000 | 1 379 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 196 000 | 3 121 000 | 3 379 000 | 3 213 000 | 3 494 000 | 2 608 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 327 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 842 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 327 000 | 7 842 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 625 000 | 6 244 000 | 12 222 000 | 13 351 000 | 5 020 000 | 7 707 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 447 000 | 10 704 000 | 16 941 000 | 17 904 000 | 21 473 000 | 36 941 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 74 968 000 | 77 659 000 | 80 095 000 | 81 394 000 | 79 710 000 | 88 946 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 10 428 000 | 10 428 000 | 10 428 000 | 10 428 000 | 10 428 000 | 10 428 000 |
|
|
| Egne aksjer | -4 494 000 | -4 494 000 | -4 494 000 | -4 494 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 5 934 000 | 5 934 000 | 5 934 000 | 5 934 000 | 10 428 000 | 10 428 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 12 918 000 | 12 773 000 | 12 413 000 | 12 210 000 | 44 169 000 | 34 278 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 12 918 000 | 12 773 000 | 12 413 000 | 12 210 000 | 44 169 000 | 34 278 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 18 852 000 | 18 707 000 | 18 347 000 | 18 144 000 | 54 596 000 | 44 706 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 749 000 | 2 631 000 | 2 434 000 | 2 847 000 | 1 203 000 | 1 488 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 749 000 | 2 631 000 | 2 434 000 | 2 847 000 | 1 203 000 | 1 488 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 50 109 000 | 52 922 000 | 55 734 000 | 57 547 000 | 18 359 000 | 34 017 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 52 858 000 | 55 553 000 | 58 168 000 | 60 394 000 | 19 562 000 | 35 505 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 50 109 000 | 52 922 000 | 55 734 000 | 57 547 000 | 18 359 000 | 19 172 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 568 000 | 1 020 000 | 299 000 | 618 000 | 1 154 000 | 1 357 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 690 000 | 0 | 2 766 000 | 3 453 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 251 000 | 179 000 | 437 000 | 228 000 | 188 000 | 138 000 |
|
|
| Utbytte | 1 250 000 | 1 000 000 | 750 000 | 500 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 189 000 | 1 199 000 | 1 404 000 | 1 511 000 | 1 444 000 | 3 787 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 258 000 | 3 398 000 | 3 580 000 | 2 857 000 | 5 552 000 | 8 735 000 |
|
|
| Sum gjeld | 56 116 000 | 58 951 000 | 61 748 000 | 63 251 000 | 25 114 000 | 44 240 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 74 968 000 | 77 659 000 | 80 095 000 | 81 394 000 | 79 710 000 | 88 946 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,5% | 5,4% | 4,0% | 6,7% | 15,3% | |||
| Resultat av driften i % | 20,3% | 24,8% | 16,8% | 2,5% | 33,3% | 37,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 25,5% | 42,4% | 43,5% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 30,9% | 35,9% | 29,1% | 41,8% | 36,9% | 44,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,1% | 8,4% | 6,7% | 9,9% | 24,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,4% | 7,3% | 5,2% | 11,1% | 19,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 6,4 | 5,9 | 6,3 | 17,0 | 21,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,7 | 3,2 | 4,7 | 6,3 | 3,9 | 4,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,8 | 4,4 | 5,8 | 3,0 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,8 | 3,4 | 4,7 | 0,9 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 2,7 | 3,5 | 0,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 8479,8 | 3739,5 | 2388,1 | 294,5 | 258,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,1% | 24,1% | 22,9% | 22,3% | 68,5% | 50,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 139,8% | 157,2% | 166,8% | 140,8% | 155,7% | 119,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 142,9% | 545,2% | 997,0% | 1123,0% | 343,7% | 150,2% | ||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 3,2 | 3,4 | 3,5 | 0,5 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,3% | 4,4% | 4,5% | 3,5% | 7,0% | 9,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 70,5% | 71,5% | 72,6% | 74,2% | 24,5% | 39,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 087 000 | 1 034 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
