Fageråsen Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 551 000 | 4 607 000 | 4 041 000 | 2 922 000 | 2 472 000 | 2 561 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 551 000 | 4 607 000 | 4 041 000 | 2 922 000 | 2 472 000 | 2 561 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 71 000 | 69 000 | 66 000 | 63 000 | 63 000 | 59 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 7 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 103 000 | 1 755 000 | 1 560 000 | 1 420 000 | 1 320 000 | 1 407 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 174 000 | 1 831 000 | 1 636 000 | 1 493 000 | 1 393 000 | 1 476 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 377 000 | 2 776 000 | 2 405 000 | 1 429 000 | 1 079 000 | 1 085 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 69 000 | 69 000 | 46 000 | 13 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 69 000 | 69 000 | 46 000 | 13 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 649 000 | 2 777 000 | 2 351 000 | 1 273 000 | 819 000 | 1 007 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 649 000 | 2 777 000 | 2 351 000 | 1 273 000 | 819 000 | 1 007 000 |
|
|
| Netto finans | -2 580 000 | -2 708 000 | -2 305 000 | -1 260 000 | -819 000 | -1 006 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -203 000 | 68 000 | 100 000 | 170 000 | 260 000 | 79 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -203 000 | 68 000 | 100 000 | 170 000 | 260 000 | 79 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -203 000 | 68 000 | 100 000 | 170 000 | 260 000 | 79 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -203 000 | 68 000 | 100 000 | 170 000 | 260 000 | 79 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 104 566 000 | 104 566 000 | 104 566 000 | 104 566 000 | 104 566 000 | 104 566 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 7 000 | 17 000 | 27 000 | 37 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 104 566 000 | 104 566 000 | 104 573 000 | 104 583 000 | 104 593 000 | 104 603 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 104 566 000 | 104 566 000 | 104 573 000 | 104 583 000 | 104 593 000 | 104 603 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 132 000 | 126 000 | 122 000 | 146 000 | 112 000 | 231 000 |
|
|
| Andre fordringer | 26 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 158 000 | 126 000 | 122 000 | 146 000 | 112 000 | 231 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 709 000 | 934 000 | 882 000 | 758 000 | 576 000 | 228 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 867 000 | 1 060 000 | 1 005 000 | 904 000 | 688 000 | 459 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 105 433 000 | 105 626 000 | 105 578 000 | 105 487 000 | 105 281 000 | 105 062 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 294 000 | 497 000 | 429 000 | 329 000 | 159 000 | -101 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 294 000 | 497 000 | 429 000 | 329 000 | 159 000 | -101 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 614 000 | 817 000 | 749 000 | 649 000 | 479 000 | 219 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 52 283 000 | 52 283 000 | 52 283 000 | 52 283 000 | 52 283 000 | 52 283 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 104 615 000 | 104 625 000 | 104 634 000 | 104 643 000 | 104 652 000 | 104 661 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 104 615 000 | 104 625 000 | 104 634 000 | 104 643 000 | 104 652 000 | 104 661 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 185 000 | 169 000 | 173 000 | 186 000 | 146 000 | 137 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 19 000 | 15 000 | 22 000 | 10 000 | 5 000 | 45 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 204 000 | 184 000 | 195 000 | 196 000 | 151 000 | 182 000 |
|
|
| Sum gjeld | 104 819 000 | 104 809 000 | 104 829 000 | 104 839 000 | 104 803 000 | 104 843 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 105 433 000 | 105 626 000 | 105 578 000 | 105 487 000 | 105 281 000 | 105 062 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,3% | 2,7% | 2,3% | 1,4% | 1,0% | |||
| Resultat av driften i % | 52,2% | 60,3% | 59,5% | 48,9% | 43,6% | 42,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 53,7% | 61,8% | 60,7% | 49,3% | 43,6% | 42,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -28,4% | 8,7% | 14,3% | 30,1% | 74,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -28,4% | 8,7% | 14,3% | 30,1% | 74,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 64,1 | 66,8 | 61,2 | 46,4 | 39,2 | 43,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,3 | 5,8 | 5,2 | 4,6 | 4,6 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,3 | 5,8 | 5,2 | 4,6 | 4,6 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,5 | 5,1 | 4,5 | 3,9 | 3,8 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 0,6% | 0,8% | 0,7% | 0,6% | 0,5% | 0,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,5% | 17,7% | 18,5% | 22,2% | 19,4% | 8,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 170,7 | 128,3 | 140,0 | 161,5 | 218,8 | 478,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 99,2% | 99,1% | 99,1% | 99,2% | 99,4% | 99,6% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
