Eurobygg Andenes AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 007 000 | 1 915 000 | 1 798 000 | 1 711 000 | 1 699 000 | 1 671 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 007 000 | 1 915 000 | 1 798 000 | 1 711 000 | 1 699 000 | 1 671 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 263 000 | 263 000 | 263 000 | 263 000 | 263 000 | 263 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 222 000 | 186 000 | 166 000 | 138 000 | 147 000 | 136 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 485 000 | 449 000 | 429 000 | 401 000 | 410 000 | 399 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 522 000 | 1 466 000 | 1 369 000 | 1 310 000 | 1 289 000 | 1 272 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 734 000 | 702 000 | 335 000 | 224 000 | 421 000 | 339 000 |
|
|
| Netto finans | -734 000 | -702 000 | -335 000 | -224 000 | -421 000 | -339 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 788 000 | 764 000 | 1 034 000 | 1 087 000 | 868 000 | 933 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 173 000 | 168 000 | 228 000 | 239 000 | 191 000 | 205 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 614 000 | 596 000 | 807 000 | 848 000 | 677 000 | 728 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 614 000 | 596 000 | 807 000 | 848 000 | 677 000 | 728 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 602 000 | 572 000 | 771 000 | 799 000 | 615 000 | 650 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 13 000 | 23 000 | 35 000 | 48 000 | 62 000 | 78 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 542 000 | 11 806 000 | 12 069 000 | 12 333 000 | 12 596 000 | 12 860 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 11 542 000 | 11 806 000 | 12 069 000 | 12 333 000 | 12 596 000 | 12 860 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 11 542 000 | 11 806 000 | 12 069 000 | 12 333 000 | 12 596 000 | 12 860 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 7 000 | 6 000 | 6 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 16 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 000 | 6 000 | 21 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 922 000 | 774 000 | 1 919 000 | 1 234 000 | 2 162 000 | 1 358 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 929 000 | 780 000 | 1 941 000 | 1 240 000 | 2 167 000 | 1 363 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 13 471 000 | 12 586 000 | 14 010 000 | 13 572 000 | 14 764 000 | 14 222 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 176 000 | 176 000 | 176 000 | 176 000 | 176 000 | 176 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 247 000 | 247 000 | 247 000 | 247 000 | 247 000 | 247 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 515 000 | 502 000 | 479 000 | 443 000 | 395 000 | 333 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 515 000 | 502 000 | 479 000 | 443 000 | 395 000 | 333 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 762 000 | 749 000 | 726 000 | 690 000 | 642 000 | 580 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 165 000 | 162 000 | 155 000 | 145 000 | 131 000 | 114 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 165 000 | 162 000 | 155 000 | 145 000 | 131 000 | 114 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 11 692 000 | 10 857 000 | 12 059 000 | 11 635 000 | 13 125 000 | 12 620 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 692 000 | 10 857 000 | 12 059 000 | 11 635 000 | 13 125 000 | 12 620 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 857 000 | 11 019 000 | 12 214 000 | 11 780 000 | 13 256 000 | 12 734 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 844 000 | 809 000 | 1 058 000 | 1 094 000 | 857 000 | 901 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 853 000 | 818 000 | 1 070 000 | 1 102 000 | 865 000 | 909 000 |
|
|
| Sum gjeld | 12 710 000 | 11 837 000 | 13 284 000 | 12 882 000 | 14 121 000 | 13 643 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 13 471 000 | 12 586 000 | 14 010 000 | 13 572 000 | 14 764 000 | 14 222 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,7% | 11,0% | 9,9% | 9,3% | 8,9% | |||
| Resultat av driften i % | 75,8% | 76,6% | 76,1% | 76,6% | 75,9% | 76,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 75,8% | 76,6% | 76,1% | 76,6% | 75,9% | 76,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 104,3% | 103,6% | 146,0% | 163,2% | 142,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 81,3% | 80,8% | 114,0% | 127,3% | 110,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 1,0 | 1,8 | 1,1 | 2,5 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,3 | 1,0 | 1,8 | 1,1 | 2,5 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,3 | 0,9 | 1,8 | 1,1 | 2,5 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,7% | 6,0% | 5,2% | 5,1% | 4,3% | 4,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 38,0% | 39,1% | 40,4% | 40,3% | 37,8% | 34,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 16,7 | 15,8 | 18,3 | 18,7 | 22,0 | 23,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,3% | 6,5% | 7,6% | 8,1% | 5,9% | 6,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 88,0% | 87,5% | 87,2% | 86,8% | 89,8% | 89,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
