Eskoleia Arbeid og Inkludering AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 17 338 000 | 14 920 000 | 622 000 | 662 000 | 14 191 000 | 15 303 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 14 419 000 | 14 079 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 17 338 000 | 14 920 000 | 15 041 000 | 14 741 000 | 14 191 000 | 15 303 000 |
|
|
| Varekostnad | 466 000 | 411 000 | 424 000 | 397 000 | 235 000 | 584 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 708 000 | 10 233 000 | 10 823 000 | 10 515 000 | 9 802 000 | 9 862 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 232 000 | 232 000 | 232 000 | 232 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 081 000 | 4 346 000 | 4 629 000 | 3 807 000 | 3 993 000 | 4 289 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 17 255 000 | 14 990 000 | 16 108 000 | 14 951 000 | 14 262 000 | 14 967 000 |
|
|
| Driftsresultat | 83 000 | -70 000 | -1 067 000 | -210 000 | -71 000 | 336 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 134 000 | 79 000 | 38 000 | 4 000 | 7 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 134 000 | 79 000 | 38 000 | 4 000 | 7 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 134 000 | 78 000 | 38 000 | 4 000 | 7 000 | 15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 217 000 | 9 000 | -1 029 000 | -206 000 | -64 000 | 351 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 217 000 | 9 000 | -1 029 000 | -206 000 | -64 000 | 351 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 217 000 | 9 000 | -1 029 000 | -206 000 | -64 000 | 351 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 217 000 | 9 000 | 970 000 | -206 000 | -64 000 | 351 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 232 000 | 464 000 | 696 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 232 000 | 464 000 | 696 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 232 000 | 464 000 | 696 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 101 000 | 165 000 | 74 000 | 52 000 | 33 000 | 103 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 303 000 | 1 493 000 | 3 260 000 | 1 145 000 | 611 000 | 1 268 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 972 000 | 699 000 | 0 | 0 | 13 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 376 000 | 2 357 000 | 3 334 000 | 1 197 000 | 657 000 | 1 371 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 326 000 | 2 661 000 | 2 946 000 | 1 789 000 | 2 015 000 | 1 685 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 702 000 | 5 018 000 | 6 280 000 | 2 986 000 | 2 672 000 | 3 056 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 702 000 | 5 018 000 | 6 280 000 | 3 218 000 | 3 136 000 | 3 752 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 150 000 | 150 000 | 2 404 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 50 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 470 000 | 835 000 | 2 404 000 | 200 000 | 1 640 000 | 1 704 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 429 000 | 2 213 000 | 0 | 1 234 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 429 000 | 2 213 000 | 0 | 1 234 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 899 000 | 3 048 000 | 2 404 000 | 1 434 000 | 1 640 000 | 1 704 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 082 000 | 807 000 | 1 301 000 | 984 000 | 125 000 | 291 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 231 000 | 146 000 | 528 000 | 246 000 | 187 000 | 554 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 635 000 | 2 000 000 | 0 | 806 000 | 1 197 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 490 000 | 382 000 | 48 000 | 554 000 | 378 000 | 6 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 803 000 | 1 970 000 | 3 877 000 | 1 784 000 | 1 496 000 | 2 048 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 803 000 | 1 970 000 | 3 877 000 | 1 784 000 | 1 496 000 | 2 048 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 702 000 | 5 018 000 | 6 281 000 | 3 218 000 | 3 136 000 | 3 752 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,0% | 0,2% | -21,7% | -6,5% | -1,9% | |||
| Resultat av driften i % | 0,5% | -0,5% | -7,1% | -1,4% | -0,5% | 2,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,2 | 2,6 | 3,2 | 4,6 | 4,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,3% | 97,2% | 31,8% | 40,0% | 98,3% | 96,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,3% | 0,1% | -6,8% | -1,4% | -0,5% | 2,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,2% | 0,3% | -53,6% | -13,4% | -3,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,2% | 0,3% | -53,6% | -13,4% | -3,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 2,5 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,2 | 2,5 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 1,4 | 0,8 | 1,0 | 1,3 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,4% | 60,7% | 38,3% | 44,6% | 52,3% | 45,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,5% | 20,4% | 16,0% | 9,7% | 11,6% | 11,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 1,6 | 1,2 | 0,9 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,6% | 39,3% | 61,7% | 55,4% | 47,7% | 54,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
