Tvangsoppløst 13.04.2026
Esam Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 154 945 000 | 81 122 000 | 84 703 000 | 77 549 000 | 114 396 000 | 97 044 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 28 601 000 | 9 912 000 | -711 000 | 6 013 000 | 2 924 000 | 1 000 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 183 546 000 | 91 034 000 | 83 992 000 | 83 561 000 | 117 320 000 | 98 044 000 |
|
|
| Varekostnad | 141 905 000 | 66 739 000 | 58 539 000 | 61 648 000 | 88 540 000 | 70 643 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 13 896 000 | 10 322 000 | 10 234 000 | 9 276 000 | 11 023 000 | 11 290 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 542 000 | 1 418 000 | 1 451 000 | 1 326 000 | 1 090 000 | 957 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 16 417 000 | 8 246 000 | 7 989 000 | 8 268 000 | 11 741 000 | 7 601 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 173 760 000 | 86 725 000 | 78 213 000 | 80 518 000 | 112 394 000 | 90 491 000 |
|
|
| Driftsresultat | 9 786 000 | 4 309 000 | 5 779 000 | 3 043 000 | 4 926 000 | 7 553 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 462 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 1 617 000 | 46 000 | 177 000 | 120 000 | 1 081 000 | 165 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 305 000 | 732 000 | 594 000 | 92 000 | 163 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 079 000 | 351 000 | 909 000 | 714 000 | 1 173 000 | 328 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 886 000 | 2 691 000 | 3 763 000 | 3 031 000 | 2 763 000 | 1 857 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 759 000 | 3 226 000 | 4 335 000 | 3 793 000 | 3 919 000 | 3 509 000 |
|
|
| Netto finans | -3 680 000 | -2 875 000 | -3 426 000 | -3 079 000 | -2 746 000 | -3 181 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 6 106 000 | 1 433 000 | 2 354 000 | -36 000 | 2 179 000 | 4 371 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 428 000 | 322 000 | -114 000 | 210 000 | 704 000 | 1 094 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 678 000 | 1 111 000 | 2 468 000 | -245 000 | 1 475 000 | 3 277 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 242 000 | 881 000 | 1 957 000 | -194 000 | 1 295 000 | 3 277 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 242 000 | 881 000 | 1 957 000 | -194 000 | 1 295 000 | 3 277 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 644 000 | 489 000 | 811 000 | 697 000 | 714 000 | 1 418 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 644 000 | 489 000 | 811 000 | 697 000 | 714 000 | 1 418 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 314 000 | 10 033 000 | 9 891 000 | 9 699 000 | 9 849 000 | 9 800 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 1 935 000 | 4 132 000 | 5 055 000 | 3 164 000 | 5 412 000 | 4 651 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 538 000 | 1 526 000 | 1 731 000 | 4 483 000 | 2 625 000 | 666 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 13 787 000 | 15 690 000 | 16 677 000 | 17 346 000 | 17 886 000 | 15 117 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 69 000 | 69 000 | 25 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 69 000 | 69 000 | 25 000 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 14 499 000 | 16 248 000 | 17 513 000 | 18 043 000 | 18 600 000 | 16 556 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 22 405 000 | 15 825 000 | 16 533 000 | 27 648 000 | 19 135 000 | 20 449 000 |
|
|
| Sum varelager | 22 405 000 | 15 825 000 | 16 533 000 | 27 648 000 | 19 135 000 | 20 449 000 |
|
|
| Kundefordringer | 27 096 000 | 22 146 000 | 14 286 000 | 17 510 000 | 20 983 000 | 19 453 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 734 000 | 21 747 000 | 12 787 000 | 4 310 000 | 3 381 000 | 8 371 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 830 000 | 43 892 000 | 27 073 000 | 21 820 000 | 24 364 000 | 27 824 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 673 000 | 6 029 000 | 2 715 000 | -564 000 | 2 688 000 | 3 830 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 54 908 000 | 65 747 000 | 46 321 000 | 48 904 000 | 46 188 000 | 52 103 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 69 408 000 | 81 995 000 | 63 834 000 | 66 947 000 | 64 787 000 | 68 660 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 509 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 009 000 | 2 009 000 | 2 009 000 | 2 009 000 | 2 009 000 | 2 009 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 71 000 | -2 566 000 | -3 448 000 | -2 380 000 | -1 318 000 | -2 613 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 306 000 | 870 000 | 640 000 | 130 000 | 180 000 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 71 000 | -2 566 000 | -3 448 000 | -2 380 000 | -1 318 000 | -2 613 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 2 306 000 | 870 000 | 640 000 | 130 000 | 180 000 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 4 386 000 | 313 000 | -798 000 | -241 000 | 871 000 | -604 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 9 700 000 | 3 788 000 | 5 546 000 | 7 127 000 | 6 887 000 | 23 178 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 18 155 000 | 21 502 000 | 25 057 000 | 26 482 000 | 20 277 000 | 8 256 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 18 155 000 | 21 502 000 | 25 057 000 | 26 482 000 | 20 277 000 | 8 256 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 27 855 000 | 25 290 000 | 30 603 000 | 33 609 000 | 23 314 000 | 31 370 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 812 000 | 11 706 000 | 6 577 000 | 13 995 000 | 17 731 000 | 13 812 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 583 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 21 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 11 490 000 | 1 463 000 | 2 309 000 | 4 575 000 | 10 497 000 | 7 518 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 9 281 000 | 43 222 000 | 25 143 000 | 15 009 000 | 8 525 000 | 16 478 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 46 866 000 | 60 179 000 | 39 575 000 | 40 706 000 | 43 640 000 | 61 007 000 |
|
|
| Sum gjeld | 65 021 000 | 81 681 000 | 64 632 000 | 67 188 000 | 63 917 000 | 69 263 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 69 408 000 | 81 995 000 | 63 834 000 | 66 947 000 | 64 787 000 | 68 660 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,7% | 6,4% | 10,2% | 5,7% | 9,1% | |||
| Resultat av driften i % | 5,3% | 4,7% | 6,9% | 3,6% | 4,2% | 7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 8,4% | 17,7% | 30,9% | 20,5% | 22,6% | 27,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,5% | 5,1% | 8,0% | 4,5% | 5,2% | 8,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 259,9% | -590,9% | -453,1% | -11,4% | 1632,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 138,0% | -363,3% | -376,7% | -61,6% | 970,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,2 | 8,8 | 8,2 | 9,0 | 10,6 | 8,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,3 | 4,2 | 3,5 | 2,2 | 4,6 | 3,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 48,5 | 87,3 | 135,9 | 136,6 | 80,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,3% | 0,4% | -1,3% | -0,4% | 1,3% | -0,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,4% | 0,3% | -1,0% | -0,3% | 0,7% | -0,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,6% | 3,8% | 2,6% | 2,5% | 3,2% | 8,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,9% | 2,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 35,9% | 35,2% | 40,8% | 29,7% | 13,3% | -43,5% | ||
| Gjeldsgrad | 14,8 | 261,0 | -81,0 | -278,8 | 73,4 | -114,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 67,5% | 73,4% | 62,0% | 60,8% | 67,4% | 88,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 26,2% | 26,2% | 39,3% | 39,6% | 31,3% | 12,0% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 050 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
