Es Motorsport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 602 000 | 25 148 000 | 28 725 000 | 8 031 000 | 3 943 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 16 000 | 118 000 | 62 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 618 000 | 25 266 000 | 28 788 000 | 8 031 000 | 3 943 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 452 000 | 24 457 000 | 27 275 000 | 7 285 000 | 3 737 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 828 000 | 1 219 000 | 896 000 | 869 000 | 43 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 224 000 | 191 000 | 105 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 972 000 | 1 335 000 | 990 000 | 658 000 | 140 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 476 000 | 27 202 000 | 29 266 000 | 8 812 000 | 3 920 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 858 000 | -1 936 000 | -478 000 | -781 000 | 23 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 8 000 | 6 000 | 0 | -1 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 850 000 | -1 930 000 | -479 000 | -781 000 | 22 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 277 000 | -277 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 850 000 | -2 207 000 | -201 000 | -781 000 | 17 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 850 000 | -2 207 000 | -201 000 | -781 000 | 17 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 850 000 | 0 | -201 000 | -781 000 | 17 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 277 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 277 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 431 000 | 486 000 | 571 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 431 000 | 486 000 | 571 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 431 000 | 486 000 | 848 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 703 000 | 5 071 000 | 6 228 000 | 2 810 000 | 2 615 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 703 000 | 5 071 000 | 6 228 000 | 2 810 000 | 2 615 000 |
|
|
| Kundefordringer | 124 000 | 390 000 | 131 000 | 0 | 118 000 |
|
|
| Andre fordringer | 121 000 | 59 000 | 1 428 000 | 162 000 | 26 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 245 000 | 449 000 | 1 558 000 | 162 000 | 144 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 295 000 | 743 000 | 812 000 | 472 000 | 293 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 243 000 | 6 263 000 | 8 598 000 | 3 444 000 | 3 052 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 674 000 | 6 748 000 | 9 446 000 | 3 444 000 | 3 052 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 170 000 | 2 170 000 | 2 170 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 257 000 | 2 464 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 170 000 | 2 427 000 | 4 634 000 | 2 100 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 593 000 | 0 | 0 | -764 000 | 17 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 593 000 | 0 | 0 | -764 000 | 17 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 577 000 | 2 427 000 | 4 634 000 | 1 336 000 | 47 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 768 000 | 4 156 000 | 4 545 000 | 1 780 000 | 2 747 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 768 000 | 4 156 000 | 4 545 000 | 1 780 000 | 2 747 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 181 000 | 74 000 | 186 000 | 57 000 | 210 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 000 | 1 000 | -13 000 | 55 000 | 17 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 148 000 | 90 000 | 94 000 | 217 000 | 26 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 330 000 | 165 000 | 267 000 | 329 000 | 258 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 098 000 | 4 321 000 | 4 812 000 | 2 109 000 | 3 005 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 674 000 | 6 748 000 | 9 446 000 | 3 444 000 | 3 052 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -35,5% | -23,8% | -7,4% | -24,0% | |||
| Resultat av driften i % | -24,4% | -7,7% | -1,7% | -9,7% | 0,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 3,1 | 4,5 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 2,0% | 2,7% | 5,0% | 9,3% | 5,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -24,3% | -7,6% | -1,7% | -9,7% | 0,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -123,2% | -54,7% | -16,0% | -112,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -123,2% | -62,5% | -6,7% | -112,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,2 | 20,7 | 32,1 | 9,2 | 91,7 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 9,8 | 38,0 | 32,2 | 10,5 | 11,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 7,2 | 8,9 | 1,9 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 4,5 | 3,0 | 1,4 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,8 | 4,8 | 4,4 | 2,6 | 1,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 187,8 | 83,2 | 59,6 | 134,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 15,7% | 36,0% | 49,1% | 38,8% | 1,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,6% | 9,6% | 16,1% | 16,6% | 1,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 107,8% | 120,2% | 133,8% | 110,9% | 106,8% | ||
| Gjeldsgrad | 5,4 | 1,8 | 1,0 | 1,6 | 63,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,0% | 2,4% | 2,8% | 9,6% | 8,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 75,3% | 61,6% | 48,1% | 51,7% | 90,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
