Ersland og Hidle Bygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 132 000 | 5 999 000 | 5 801 000 | 5 655 000 | 5 125 000 | 300 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 132 000 | 5 999 000 | 5 801 000 | 5 655 000 | 5 125 000 | 300 000 |
|
|
| Varekostnad | 82 000 | 32 000 | 107 000 | 59 000 | 525 000 | 14 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 901 000 | 3 764 000 | 3 514 000 | 4 180 000 | 3 489 000 | 323 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 67 000 | 66 000 | 65 000 | 61 000 | 34 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 045 000 | 887 000 | 877 000 | 562 000 | 383 000 | 38 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 095 000 | 4 749 000 | 4 563 000 | 4 862 000 | 4 431 000 | 376 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 037 000 | 1 250 000 | 1 238 000 | 793 000 | 694 000 | -76 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 4 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 000 | 4 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 4 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 042 000 | 1 251 000 | 1 239 000 | 794 000 | 694 000 | -76 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 230 000 | 276 000 | 280 000 | 176 000 | 135 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 812 000 | 975 000 | 959 000 | 618 000 | 559 000 | -76 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 812 000 | 975 000 | 959 000 | 618 000 | 559 000 | -76 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 800 000 | 900 000 | 711 000 | 500 000 | 400 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 12 000 | 75 000 | 248 000 | 118 000 | 159 000 | -76 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 269 000 | 224 000 | 290 000 | 340 000 | 351 000 | 83 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 269 000 | 224 000 | 290 000 | 340 000 | 351 000 | 83 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 269 000 | 224 000 | 290 000 | 340 000 | 351 000 | 83 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 875 000 | 390 000 | 570 000 | 799 000 | 71 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 0 | 0 | 33 000 | 26 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 879 000 | 390 000 | 570 000 | 833 000 | 97 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 319 000 | 2 092 000 | 1 364 000 | 704 000 | 1 485 000 | 253 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 198 000 | 2 482 000 | 1 934 000 | 1 536 000 | 1 581 000 | 253 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 467 000 | 2 706 000 | 2 224 000 | 1 876 000 | 1 932 000 | 337 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | -10 000 | -10 000 | -10 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 28 000 | 28 000 | 28 000 | 30 000 | 30 000 | 19 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 366 000 | 354 000 | 279 000 | 191 000 | 73 000 | -76 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 366 000 | 354 000 | 279 000 | 191 000 | 73 000 | -76 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 393 000 | 381 000 | 306 000 | 221 000 | 103 000 | -56 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 7 000 | 9 000 | 13 000 | 19 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 7 000 | 9 000 | 13 000 | 19 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 7 000 | 9 000 | 13 000 | 19 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 94 000 | 51 000 | 137 000 | 66 000 | 220 000 | 175 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 231 000 | 281 000 | 285 000 | 171 000 | 121 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 530 000 | 721 000 | 437 000 | 518 000 | 512 000 | 218 000 |
|
|
| Utbytte | 800 000 | 900 000 | 711 000 | 500 000 | 400 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 411 000 | 363 000 | 334 000 | 382 000 | 563 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 066 000 | 2 316 000 | 1 904 000 | 1 637 000 | 1 816 000 | 393 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 073 000 | 2 325 000 | 1 917 000 | 1 656 000 | 1 830 000 | 393 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 467 000 | 2 706 000 | 2 224 000 | 1 876 000 | 1 932 000 | 337 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 40,3% | 50,9% | 60,5% | 41,7% | 61,2% | |||
| Resultat av driften i % | 16,9% | 20,8% | 21,3% | 14,0% | 13,5% | -25,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,4 | 2,4 | 2,8 | 3,0 | 4,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,7% | 99,5% | 98,2% | 99,0% | 89,8% | 95,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,0% | 20,9% | 21,4% | 14,0% | 13,5% | -25,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 269,3% | 364,2% | 470,2% | 490,1% | 2953,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 209,8% | 283,8% | 363,9% | 381,5% | 2378,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,4 | 1,5 | 0,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,9 | 0,7 | 0,4 | 0,8 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 15,9% | 14,1% | 13,8% | 11,8% | 5,3% | -16,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,4% | 6,4% | 5,3% | 3,9% | 2,0% | -18,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 296,1% | 258,3% | 147,5% | 87,2% | 130,7% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 0,9% | 1,4% | 3,0% | -1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,3 | 6,1 | 6,3 | 7,5 | 17,8 | -7,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 83,7% | 85,6% | 85,6% | 87,3% | 94,0% | 116,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,3% | 0,6% | 1,0% | 0,7% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 146 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
