Erla Eiendom Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 637 006 000 | 589 620 000 | 964 058 000 | 781 944 000 | 618 661 000 | 720 767 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 637 006 000 | 589 620 000 | 964 058 000 | 781 944 000 | 618 661 000 | 720 767 000 |
|
|
| Varekostnad | 36 902 000 | 34 359 000 | 113 742 000 | 7 931 000 | 5 138 000 | 11 447 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 51 828 000 | 62 979 000 | 53 128 000 | 45 995 000 | 43 346 000 | 48 303 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 110 418 000 | 96 679 000 | 89 869 000 | 122 626 000 | 89 857 000 | 112 033 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 123 961 000 | 116 258 000 | 153 470 000 | 112 563 000 | 100 230 000 | 94 930 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 323 109 000 | 310 275 000 | 410 209 000 | 289 115 000 | 238 571 000 | 266 713 000 |
|
|
| Driftsresultat | 313 897 000 | 279 345 000 | 553 849 000 | 492 829 000 | 380 090 000 | 454 054 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 1 119 000 | 122 514 000 | 6 979 000 | 408 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 48 913 000 | 55 026 000 | 29 642 000 | 14 470 000 | 11 926 000 | 10 915 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 28 811 000 | 89 010 000 | 3 219 000 | 108 968 000 | 400 000 | -9 725 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 77 724 000 | 145 155 000 | 155 375 000 | 130 417 000 | 12 734 000 | 1 190 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 330 134 000 | 311 611 000 | 285 685 000 | 226 847 000 | 196 790 000 | 171 228 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 357 223 000 | 319 871 000 | 376 961 000 | 237 328 000 | 333 456 000 | 174 593 000 |
|
|
| Netto finans | -279 499 000 | -174 716 000 | -221 586 000 | -106 911 000 | -320 722 000 | -173 403 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 34 397 000 | 104 629 000 | 332 263 000 | 385 919 000 | 59 369 000 | 280 652 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 30 191 000 | 46 442 000 | 69 034 000 | 26 522 000 | 2 265 000 | -62 520 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 206 000 | 58 187 000 | 263 230 000 | 359 397 000 | 57 104 000 | 343 172 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 206 000 | 57 698 000 | 263 230 000 | 357 294 000 | 55 083 000 | 342 451 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 58 187 000 | 263 230 000 | 359 397 000 | 57 104 000 | 343 172 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 731 411 000 | 6 243 020 000 | 6 245 770 000 | 7 133 479 000 | 6 094 573 000 | 4 419 872 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 24 576 000 | 22 566 000 | 17 300 000 | 20 686 000 | 23 037 000 | 12 947 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 755 987 000 | 6 265 586 000 | 6 263 071 000 | 7 154 165 000 | 6 117 610 000 | 4 432 819 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 118 108 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | 15 000 | 1 121 000 | 0 | 118 524 000 | 299 825 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 925 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 316 095 000 | 313 644 000 | 530 976 000 | 426 250 000 | 395 954 000 | 287 969 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 316 110 000 | 313 659 000 | 532 097 000 | 544 358 000 | 514 478 000 | 593 719 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 072 096 000 | 6 579 245 000 | 6 795 168 000 | 7 698 522 000 | 6 632 088 000 | 5 026 538 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 207 000 | 1 121 000 | 872 000 | 682 000 | 666 000 | 870 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 207 000 | 1 121 000 | 872 000 | 682 000 | 666 000 | 870 000 |
|
|
| Kundefordringer | 46 021 000 | 42 037 000 | 5 148 000 | 12 969 000 | 165 000 | 7 902 000 |
|
|
| Andre fordringer | 117 407 000 | 20 384 000 | 10 592 000 | 18 384 000 | 12 085 000 | 32 675 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 163 428 000 | 62 422 000 | 15 740 000 | 31 353 000 | 12 251 000 | 40 577 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 180 397 000 | 16 821 000 | 9 356 000 | 9 559 000 | 156 287 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 252 817 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 252 817 000 | 180 397 000 | 16 821 000 | 9 356 000 | 9 559 000 | 156 287 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 863 342 000 | 553 240 000 | 863 521 000 | 614 569 000 | 656 018 000 | 427 181 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 280 793 000 | 797 180 000 | 896 954 000 | 655 959 000 | 678 494 000 | 624 916 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 352 890 000 | 7 376 425 000 | 7 692 122 000 | 8 354 481 000 | 7 310 582 000 | 5 651 454 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 | 31 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 158 947 000 | 1 253 135 000 | 1 271 315 000 | 1 049 008 000 | 920 658 000 | 1 092 651 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 15 082 000 | 8 771 000 | 0 | 0 | 1 532 000 | 54 618 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 1 158 947 000 | 1 253 135 000 | 1 271 315 000 | 1 049 008 000 | 920 658 000 | 1 092 651 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 15 082 000 | 8 771 000 | 0 | 0 | 1 532 000 | 54 618 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 1 205 129 000 | 1 293 006 000 | 1 302 415 000 | 1 080 108 000 | 953 290 000 | 1 178 369 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 71 485 000 | 63 475 000 | 358 703 000 | 508 817 000 | 525 018 000 | 265 744 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 71 485 000 | 63 475 000 | 358 703 000 | 508 817 000 | 525 018 000 | 265 744 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 1 304 613 000 | 629 801 000 | 633 563 000 | 812 807 000 | 480 051 000 | 328 444 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 5 516 836 000 | 5 249 637 000 | 5 263 472 000 | 5 868 936 000 | 4 701 981 000 | 3 822 427 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 5 588 321 000 | 5 313 112 000 | 5 622 175 000 | 6 377 753 000 | 5 226 999 000 | 4 088 171 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 741 486 000 | 5 775 603 000 | 5 647 882 000 | 6 222 005 000 | 5 176 880 000 | 4 149 121 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 23 997 000 | 12 016 000 | 68 164 000 | 30 496 000 | 8 008 000 | 6 081 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 17 692 000 | 19 386 000 | 25 438 000 | 3 568 000 | 4 077 000 | 13 693 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 213 138 000 | 109 104 000 | 40 367 000 | 49 749 000 | 638 157 000 | 36 697 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 559 440 000 | 770 307 000 | 767 532 000 | 896 620 000 | 1 130 293 000 | 384 915 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 147 761 000 | 6 083 419 000 | 6 389 707 000 | 7 274 373 000 | 6 357 292 000 | 4 473 086 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 352 890 000 | 7 376 425 000 | 7 692 122 000 | 8 354 481 000 | 7 310 582 000 | 5 651 454 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,0% | 5,6% | 8,8% | 8,0% | 6,1% | |||
| Resultat av driften i % | 49,3% | 47,4% | 57,4% | 63,0% | 61,4% | 63,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 94,2% | 94,2% | 88,2% | 99,0% | 99,2% | 98,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 61,5% | 72,0% | 73,6% | 79,7% | 63,5% | 63,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,8% | 8,1% | 27,9% | 38,0% | 5,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,3% | 4,4% | 22,1% | 35,1% | 5,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,3 | 9,4 | 18,1 | 17,0 | 14,3 | 14,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,0 | 1,2 | 0,7 | 0,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,0 | 1,2 | 0,7 | 0,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,7 | 1,1 | 0,7 | 0,6 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 30,6 | 30,7 | 130,4 | 11,6 | 7,7 | 13,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 11,4 | 10,4 | 2,5 | 30,6 | 53,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,4% | 17,5% | 16,9% | 12,9% | 13,0% | 20,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 189,2% | 219,3% | 135,1% | 138,1% | 154,1% | 163,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -23085,8% | 2397,2% | 14842,0% | -35287,5% | -67837,7% | 27586,4% | ||
| Gjeldsgrad | 5,9 | 4,7 | 4,9 | 6,7 | 6,7 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,7% | 10,4% | 10,0% | 10,7% | 15,5% | 6,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 66,9% | 72,0% | 73,1% | 76,3% | 71,5% | 72,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 4 537 000 | 4 929 000 | 0 | 0 | 3 521 000 | 3 963 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
