Embrace Living Senja AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 701 000 | 242 000 | 231 000 | 172 000 | 294 000 | 115 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 164 000 | 251 000 | 227 000 | 357 000 | 0 | 185 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 865 000 | 493 000 | 458 000 | 529 000 | 294 000 | 300 000 |
|
|
| Varekostnad | 252 000 | 89 000 | 124 000 | 59 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 74 000 | 47 000 | 66 000 | 51 000 | 32 000 | 31 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 609 000 | 407 000 | 118 000 | 181 000 | 328 000 | 170 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 935 000 | 543 000 | 308 000 | 291 000 | 391 000 | 201 000 |
|
|
| Driftsresultat | -70 000 | -50 000 | 150 000 | 238 000 | -97 000 | 99 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 130 000 | 0 | 83 000 | 84 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 237 000 | 130 000 | 0 | 83 000 | 84 000 |
|
|
| Netto finans | 2 000 | -236 000 | -130 000 | 0 | -83 000 | -84 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -69 000 | -286 000 | 20 000 | 238 000 | -179 000 | 15 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 000 | -58 000 | 4 000 | -138 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -70 000 | -227 000 | 16 000 | 376 000 | -179 000 | 15 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -70 000 | -227 000 | 16 000 | 376 000 | -179 000 | 15 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -70 000 | -227 000 | -16 000 | 376 000 | -179 000 | 15 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 190 000 | 191 000 | 133 000 | 138 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 190 000 | 191 000 | 133 000 | 138 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 707 000 | 2 631 000 | 2 381 000 | 1 837 000 | 1 423 000 | 1 454 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 334 000 | 333 000 | 36 000 | 20 000 | 25 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 040 000 | 2 964 000 | 2 417 000 | 1 857 000 | 1 449 000 | 1 454 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 230 000 | 3 155 000 | 2 550 000 | 1 994 000 | 1 449 000 | 1 454 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 000 | 28 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 11 000 | 28 000 | 7 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 4 000 | 8 000 | 0 | 8 000 | 8 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 112 000 | 48 000 | 69 000 | 13 000 | 19 000 | 4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 115 000 | 57 000 | 69 000 | 21 000 | 26 000 | 4 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 000 | 115 000 | 57 000 | 1 000 | 49 000 | 35 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 139 000 | 200 000 | 134 000 | 23 000 | 75 000 | 39 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 369 000 | 3 355 000 | 2 684 000 | 2 017 000 | 1 524 000 | 1 493 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -729 000 | -659 000 | -432 000 | -448 000 | -824 000 | -644 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -729 000 | -659 000 | -432 000 | -448 000 | -824 000 | -644 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -699 000 | -629 000 | -402 000 | -418 000 | -794 000 | -614 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 1 680 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 940 000 | 3 890 000 | 1 253 000 | 1 250 000 | 1 376 000 | 1 426 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 940 000 | 3 890 000 | 1 253 000 | 1 250 000 | 1 376 000 | 1 426 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 2 933 000 | 1 250 000 | 1 376 000 | 1 426 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 7 000 | 113 000 | 0 | 33 000 | 31 000 | 4 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 28 000 | 0 | 31 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 93 000 | -19 000 | 122 000 | 1 152 000 | 910 000 | 678 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 128 000 | 94 000 | 1 833 000 | 1 185 000 | 941 000 | 682 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 068 000 | 3 984 000 | 3 086 000 | 2 435 000 | 2 317 000 | 2 108 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 369 000 | 3 355 000 | 2 684 000 | 2 017 000 | 1 524 000 | 1 493 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,1% | -1,6% | 6,4% | 13,4% | -6,4% | |||
| Resultat av driften i % | -8,1% | -10,1% | 32,8% | 45,0% | -33,0% | 33,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,1% | 63,2% | 46,3% | 65,7% | 90,1% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -7,9% | -9,9% | 32,8% | 45,0% | -33,0% | 33,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,4% | 55,5% | -4,9% | -39,3% | 25,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,5% | 44,0% | -3,9% | -62,0% | 25,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 147,0 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 2,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,8 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 1,2 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 22,9 | 3,2 | 17,7 | |||||
| Lagertid i antall dager | 27,9 | 70,8 | 10,2 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -20,7% | -18,7% | -15,0% | -20,7% | -52,1% | -41,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -80,8% | -127,6% | -87,8% | -79,0% | -270,1% | -204,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 2,5% | 2,0% | 1,7% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 3,0% | 2,4% | 2,5% | 1,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 100,0% | 378,6% | -24271,4% | |||||
| Gjeldsgrad | -5,8 | -6,3 | -7,7 | -5,8 | -2,9 | -3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,8% | 2,8% | 68,3% | 58,8% | 61,7% | 45,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 116,9% | 115,9% | 46,7% | 62,0% | 90,3% | 95,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
