Elwa Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 563 674 000 | 1 490 535 000 | 1 439 032 000 | 1 366 632 000 | 1 254 405 000 | 981 916 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 67 393 000 | 62 979 000 | 55 588 000 | 47 582 000 | 48 566 000 | 51 375 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 631 067 000 | 1 553 514 000 | 1 494 620 000 | 1 414 215 000 | 1 302 971 000 | 1 033 291 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 317 178 000 | 1 232 202 000 | 1 183 528 000 | 1 119 482 000 | 1 040 483 000 | 801 911 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 146 740 000 | 145 234 000 | 137 282 000 | 128 859 000 | 129 659 000 | 120 315 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 26 706 000 | 22 902 000 | 20 856 000 | 22 190 000 | 19 066 000 | 18 523 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 126 613 000 | 102 633 000 | 89 169 000 | 82 458 000 | 68 433 000 | 66 951 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 617 237 000 | 1 502 971 000 | 1 430 835 000 | 1 352 989 000 | 1 257 641 000 | 1 007 700 000 |
|
|
| Driftsresultat | 13 830 000 | 50 543 000 | 63 785 000 | 61 226 000 | 45 330 000 | 25 591 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | -1 585 000 | -441 000 | -5 613 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 000 | 4 698 000 | 2 213 000 | 1 272 000 | 353 000 | 337 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 030 000 | 11 943 000 | 779 000 | 552 000 | 203 000 | -3 972 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 030 000 | 16 641 000 | 1 407 000 | 1 383 000 | -5 057 000 | -3 635 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 29 268 000 | 20 838 000 | 11 003 000 | 7 726 000 | 8 946 000 | 9 222 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 31 550 000 | 21 567 000 | 11 249 000 | 7 906 000 | 9 000 000 | 9 314 000 |
|
|
| Netto finans | -21 520 000 | -4 926 000 | -9 842 000 | -6 523 000 | -14 057 000 | -12 949 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -7 690 000 | 45 618 000 | 53 943 000 | 54 704 000 | 31 273 000 | 12 642 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 767 000 | 8 708 000 | 13 343 000 | 14 473 000 | 9 363 000 | 4 971 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -5 924 000 | 36 910 000 | 40 600 000 | 40 231 000 | 21 910 000 | 7 671 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -478 000 | 391 000 | 4 081 000 | 4 045 000 | 2 185 000 | 716 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 1 950 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 4 081 000 | 2 095 000 | 2 185 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 123 000 | 26 903 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 901 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 5 381 000 | 10 761 000 | 16 142 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 5 381 000 | 10 761 000 | 16 142 000 | 22 123 000 | 27 804 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 393 831 000 | 338 723 000 | 316 900 000 | 274 860 000 | 318 806 000 | 282 055 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 32 917 000 | 22 168 000 | 16 519 000 | 10 931 000 | 10 344 000 | 9 546 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 426 748 000 | 360 891 000 | 333 419 000 | 285 791 000 | 329 150 000 | 291 601 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 130 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 50 949 000 | 19 310 000 | 23 079 000 | 24 664 000 | 18 340 000 | 24 303 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 16 065 000 | 53 913 000 | 39 739 000 | 33 382 000 | 2 898 000 | 3 113 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 712 000 | 712 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 315 000 | 2 339 000 | 2 030 000 | 1 949 000 | 2 260 000 | 3 841 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 71 041 000 | 76 275 000 | 64 861 000 | 60 008 000 | 24 640 000 | 31 270 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 497 789 000 | 442 546 000 | 409 041 000 | 361 940 000 | 375 912 000 | 350 674 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 314 089 000 | 235 154 000 | 211 514 000 | 178 781 000 | 158 287 000 | 167 260 000 |
|
|
| Sum varelager | 314 089 000 | 235 154 000 | 211 514 000 | 178 781 000 | 158 287 000 | 167 260 000 |
|
|
| Kundefordringer | 46 385 000 | 69 631 000 | 68 527 000 | 24 139 000 | 30 170 000 | 29 068 000 |
|
|
| Andre fordringer | 32 668 000 | 24 308 000 | 22 002 000 | 25 882 000 | 23 394 000 | 17 107 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 79 053 000 | 93 940 000 | 90 529 000 | 50 021 000 | 53 564 000 | 46 176 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 1 011 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 6 852 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 1 011 000 | 0 | 6 852 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 33 576 000 | 31 885 000 | 33 940 000 | 32 816 000 | 33 266 000 | 12 953 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 427 729 000 | 360 979 000 | 342 834 000 | 261 618 000 | 245 117 000 | 226 388 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 925 519 000 | 803 526 000 | 751 875 000 | 623 559 000 | 621 029 000 | 577 062 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 206 000 | 206 000 | 206 000 | 206 000 | 206 000 | 206 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 236 000 | 236 000 | 236 000 | 236 000 | 236 000 | 236 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 26 528 000 | 27 005 000 | 23 221 000 | 19 140 000 | 17 359 000 | 15 176 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 190 656 000 | 198 637 000 | 174 489 000 | 146 957 000 | 126 412 000 | 115 694 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 26 528 000 | 27 005 000 | 23 221 000 | 19 140 000 | 17 359 000 | 15 176 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 190 656 000 | 198 637 000 | 174 489 000 | 146 957 000 | 126 412 000 | 115 694 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 217 420 000 | 225 879 000 | 197 947 000 | 166 333 000 | 144 008 000 | 131 107 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 24 813 000 | 21 225 000 | 21 497 000 | 21 617 000 | 27 366 000 | 25 195 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 24 813 000 | 21 225 000 | 21 497 000 | 21 617 000 | 27 366 000 | 25 195 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 126 179 000 | 24 722 000 | 17 183 000 | 0 | 0 | 30 246 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 407 785 000 | 344 250 000 | 346 430 000 | 305 891 000 | 315 375 000 | 275 550 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 432 598 000 | 365 475 000 | 367 927 000 | 327 508 000 | 342 741 000 | 300 745 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 533 964 000 | 368 972 000 | 363 613 000 | 305 891 000 | 315 375 000 | 305 796 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 77 674 000 | 103 473 000 | 83 714 000 | 49 017 000 | 65 788 000 | 54 604 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 242 000 | 8 980 000 | 13 462 000 | 16 782 000 | 9 240 000 | 6 024 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 20 818 000 | 25 486 000 | 26 453 000 | 17 236 000 | 19 143 000 | 21 915 000 |
|
|
| Utbytte | 9 886 000 | 8 987 000 | 8 987 000 | 7 190 000 | 4 493 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 40 702 000 | 40 523 000 | 36 202 000 | 39 493 000 | 35 617 000 | 32 421 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 275 501 000 | 212 171 000 | 186 001 000 | 129 718 000 | 134 281 000 | 145 210 000 |
|
|
| Sum gjeld | 708 099 000 | 577 646 000 | 553 928 000 | 457 226 000 | 477 022 000 | 445 955 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 925 519 000 | 803 525 000 | 751 875 000 | 623 559 000 | 621 029 000 | 577 062 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,8% | 8,6% | 9,5% | 10,1% | 6,7% | |||
| Resultat av driften i % | 0,8% | 3,3% | 4,3% | 4,3% | 3,5% | 2,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 2,0 | 2,2 | 2,3 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 15,8% | 17,3% | 17,8% | 18,1% | 17,1% | 18,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,5% | 4,3% | 4,4% | 4,4% | 3,1% | 2,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,5% | 21,5% | 29,6% | 35,3% | 22,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,2% | 0,2% | 2,2% | 2,6% | 1,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,1 | 10,7 | 10,9 | 11,0 | 10,0 | 8,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 2,0 | 1,8 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,6 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,2 | 5,2 | 5,6 | 6,3 | 6,6 | 4,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 75,1 | 65,2 | 59,4 | 54,2 | 56,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,5% | 28,1% | 26,3% | 26,7% | 23,2% | 22,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,3% | 14,5% | 13,2% | 11,8% | 11,1% | 12,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,6% | 1,6% | 1,5% | 1,4% | 1,4% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 48,5% | 63,3% | 74,1% | 73,8% | 70,0% | 48,5% | ||
| Gjeldsgrad | 3,3 | 2,6 | 2,8 | 2,7 | 3,3 | 3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 29,8% | 26,4% | 24,7% | 20,8% | 21,6% | 25,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 46,7% | 45,5% | 48,9% | 52,5% | 55,2% | 52,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
