Elverum Sveiseverksted Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 398 000 | 1 280 000 | 1 140 000 | 1 140 000 | 1 140 000 | 1 136 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 398 000 | 1 280 000 | 1 140 000 | 1 140 000 | 1 140 000 | 1 136 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 257 000 | 257 000 | 368 000 | 389 000 | 392 000 | 392 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 355 000 | 293 000 | 239 000 | 365 000 | 209 000 | 276 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 612 000 | 550 000 | 607 000 | 754 000 | 601 000 | 668 000 |
|
|
| Driftsresultat | 786 000 | 730 000 | 533 000 | 386 000 | 539 000 | 468 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 450 000 | 543 000 | 488 000 | 325 000 | 318 000 | 371 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 450 000 | 543 000 | 488 000 | 325 000 | 318 000 | 385 000 |
|
|
| Netto finans | -449 000 | -542 000 | -487 000 | -325 000 | -318 000 | -385 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 336 000 | 188 000 | 46 000 | 60 000 | 220 000 | 84 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 74 000 | 41 000 | 10 000 | 13 000 | 48 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 262 000 | 147 000 | 36 000 | 47 000 | 172 000 | 65 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 262 000 | 147 000 | 36 000 | 47 000 | 172 000 | 65 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 80 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 182 000 | 147 000 | 36 000 | 47 000 | 172 000 | 65 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 70 000 | 58 000 | 50 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 70 000 | 58 000 | 50 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 219 000 | 8 477 000 | 8 734 000 | 9 000 000 | 9 099 000 | 9 350 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 102 000 | 234 000 | 375 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 219 000 | 8 477 000 | 8 734 000 | 9 102 000 | 9 333 000 | 9 725 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 289 000 | 8 535 000 | 8 785 000 | 9 128 000 | 9 333 000 | 9 725 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 105 000 |
|
|
| Andre fordringer | 38 000 | 0 | 26 000 | 25 000 | 22 000 | 19 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 40 000 | 0 | 26 000 | 25 000 | 22 000 | 124 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 347 000 | 568 000 | 391 000 | 352 000 | 400 000 | 107 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 387 000 | 568 000 | 417 000 | 377 000 | 422 000 | 231 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 676 000 | 9 103 000 | 9 201 000 | 9 505 000 | 9 755 000 | 9 956 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 | 50 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 2 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 109 000 | 2 109 000 | 2 109 000 | 2 109 000 | 2 109 000 | 799 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 114 000 | -69 000 | -216 000 | -252 000 | -299 000 | -471 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 114 000 | -69 000 | -216 000 | -252 000 | -299 000 | -471 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 223 000 | 2 040 000 | 1 893 000 | 1 857 000 | 1 810 000 | 328 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 22 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 22 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 370 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 155 000 | 6 949 000 | 7 220 000 | 7 499 000 | 7 822 000 | 9 512 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 155 000 | 6 949 000 | 7 220 000 | 7 499 000 | 7 823 000 | 9 534 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 96 000 | 16 000 | 15 000 | 81 000 | 14 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 63 000 | 49 000 | 35 000 | 40 000 | 70 000 | 32 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 37 000 | 49 000 | 38 000 | 29 000 | 39 000 | 61 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 102 000 | 0 | 0 | -1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 298 000 | 114 000 | 88 000 | 149 000 | 123 000 | 94 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 453 000 | 7 063 000 | 7 308 000 | 7 648 000 | 7 946 000 | 9 628 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 676 000 | 9 103 000 | 9 201 000 | 9 505 000 | 9 755 000 | 9 956 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,8% | 8,0% | 5,7% | 4,0% | 5,5% | |||
| Resultat av driften i % | 56,2% | 57,0% | 46,8% | 33,9% | 47,3% | 41,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 56,3% | 57,1% | 46,8% | 33,9% | 47,3% | 41,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,8% | 9,6% | 2,5% | 3,3% | 20,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 12,3% | 7,5% | 1,9% | 2,6% | 16,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 5,0 | 4,7 | 2,5 | 3,4 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 5,0 | 4,7 | 2,5 | 3,4 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 5,0 | 4,4 | 2,4 | 3,3 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,6% | 22,4% | 20,6% | 19,5% | 18,6% | 3,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 159,0% | 159,4% | 166,1% | 162,9% | 158,8% | 28,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,9 | 3,5 | 3,9 | 4,1 | 4,4 | 29,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,4% | 1,3% | 1,0% | 1,6% | 1,3% | 0,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 70,9% | 76,3% | 78,5% | 78,9% | 80,2% | 95,8% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
