Elektropluss Telemark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 72 141 000 | 84 242 000 | 78 472 000 | 57 520 000 | 54 005 000 | 50 259 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 643 000 | 343 000 | 417 000 | 1 054 000 | 46 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 72 784 000 | 84 585 000 | 78 889 000 | 58 575 000 | 54 051 000 | 50 259 000 |
|
|
| Varekostnad | 32 173 000 | 36 796 000 | 36 975 000 | 24 664 000 | 21 263 000 | 19 711 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 28 096 000 | 26 890 000 | 27 454 000 | 22 641 000 | 22 525 000 | 20 884 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 157 000 | 303 000 | 246 000 | 291 000 | 92 000 | 46 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 347 000 | 9 135 000 | 8 966 000 | 7 816 000 | 5 941 000 | 5 770 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 70 773 000 | 73 124 000 | 73 641 000 | 55 412 000 | 49 821 000 | 46 411 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 011 000 | 11 461 000 | 5 248 000 | 3 163 000 | 4 230 000 | 3 848 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 459 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 31 000 | 441 000 | 112 000 | 25 000 | 41 000 | 80 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 490 000 | 441 000 | 112 000 | 25 000 | 41 000 | 82 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 000 | 2 000 | 3 000 | 3 000 | 6 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 000 | 52 000 | 57 000 | 59 000 | 77 000 | 82 000 |
|
|
| Netto finans | 436 000 | 389 000 | 55 000 | -34 000 | -36 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 447 000 | 11 851 000 | 5 302 000 | 3 129 000 | 4 195 000 | 3 848 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 562 000 | 2 622 000 | 1 190 000 | 719 000 | 931 000 | 847 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 885 000 | 9 230 000 | 4 112 000 | 2 410 000 | 3 264 000 | 3 002 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 885 000 | 9 230 000 | 4 112 000 | 2 410 000 | 3 264 000 | 3 002 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 100 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 8 984 000 | 3 188 000 | 2 167 000 | 1 590 000 | 1 865 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 885 000 | 246 000 | 925 000 | 243 000 | 1 674 000 | 37 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 112 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 179 000 | 978 000 | 1 137 000 | 997 000 | 900 000 | 18 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 179 000 | 978 000 | 1 137 000 | 997 000 | 900 000 | 130 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 179 000 | 978 000 | 1 137 000 | 997 000 | 930 000 | 130 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 3 354 000 | 3 364 000 | 4 217 000 | 3 231 000 | 3 393 000 | 2 731 000 |
|
|
| Sum varelager | 3 354 000 | 3 364 000 | 4 217 000 | 3 231 000 | 3 393 000 | 2 731 000 |
|
|
| Kundefordringer | 11 234 000 | 7 927 000 | 15 583 000 | 8 054 000 | 8 512 000 | 8 640 000 |
|
|
| Andre fordringer | 471 000 | 967 000 | 1 271 000 | 963 000 | 1 292 000 | 2 803 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 12 882 000 | 22 524 000 | 6 964 000 | 9 793 000 | 1 449 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 24 587 000 | 31 418 000 | 23 818 000 | 18 810 000 | 11 253 000 | 11 443 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 000 | 825 000 | 974 000 | 808 000 | 5 105 000 | 4 382 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 27 945 000 | 35 606 000 | 29 010 000 | 22 849 000 | 19 752 000 | 18 556 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 28 124 000 | 36 584 000 | 30 146 000 | 23 846 000 | 20 682 000 | 18 686 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 690 000 | 690 000 | 690 000 | 690 000 | 690 000 | 690 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 970 000 | 690 000 | 690 000 | 690 000 | 690 000 | 690 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 7 414 000 | 5 529 000 | 5 283 000 | 4 359 000 | 4 116 000 | 2 442 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 7 414 000 | 5 529 000 | 5 283 000 | 4 359 000 | 4 116 000 | 2 442 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 384 000 | 6 219 000 | 5 973 000 | 5 049 000 | 4 806 000 | 3 132 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 093 000 | 1 453 000 | 1 365 000 | 1 074 000 | 966 000 | 483 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 153 000 | 1 513 000 | 1 425 000 | 1 134 000 | 1 026 000 | 543 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 153 000 | 1 513 000 | 1 425 000 | 1 134 000 | 1 026 000 | 543 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 6 276 000 | 8 081 000 | 8 683 000 | 6 442 000 | 5 045 000 | 4 269 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 4 614 000 | 3 559 000 | 3 654 000 | 3 035 000 | 3 287 000 | 2 900 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 100 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 11 518 000 | 4 087 000 | 2 778 000 | 2 038 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 697 000 | 5 695 000 | 6 324 000 | 5 408 000 | 4 480 000 | 6 742 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 17 587 000 | 28 853 000 | 22 748 000 | 17 663 000 | 14 850 000 | 15 011 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 740 000 | 30 366 000 | 24 173 000 | 18 797 000 | 15 876 000 | 15 554 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 28 124 000 | 36 584 000 | 30 146 000 | 23 846 000 | 20 682 000 | 18 686 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,7% | 35,7% | 19,9% | 14,3% | 21,7% | |||
| Resultat av driften i % | 2,8% | 13,5% | 6,7% | 5,4% | 7,8% | 7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,5 | 2,9 | 2,6 | 2,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,4% | 56,3% | 52,9% | 57,1% | 60,6% | 60,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,4% | 14,1% | 6,8% | 5,4% | 7,9% | 7,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 33,5% | 194,4% | 96,2% | 63,5% | 105,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,8% | 151,4% | 74,6% | 48,9% | 82,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 3,1 | 2,9 | 2,6 | 2,4 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,6 | 10,9 | 8,8 | 7,6 | 6,3 | 7,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 37,6 | 37,1 | 36,3 | 48,3 | 51,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,8% | 17,0% | 19,8% | 21,2% | 23,2% | 16,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,5% | 7,4% | 7,6% | 8,6% | 8,9% | 6,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 9,2% | 20,1% | 17,0% | 16,6% | 15,5% | 28,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 308,8% | 200,8% | 148,5% | 160,5% | 144,5% | 129,8% | ||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 4,9 | 4,0 | 3,7 | 3,3 | 5,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 62,5% | 78,9% | 75,5% | 74,1% | 71,8% | 80,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,7% | 4,1% | 4,7% | 4,8% | 5,0% | 2,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 1 268 000 | 1 038 000 | 974 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
