Elektra Kongsvinger AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 458 000 | 3 888 000 | 2 687 000 | 2 030 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 21 000 | 44 000 | 5 000 | 7 000 | -1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 21 000 | 501 000 | 3 894 000 | 2 694 000 | 2 029 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 59 000 | 2 246 000 | 1 367 000 | 785 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 305 000 | 0 | 604 000 | -410 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 101 000 | 933 000 | 488 000 | 639 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 38 000 | 38 000 | 55 000 | 34 000 | 0 | 35 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 59 000 | 165 000 | 146 000 | 528 000 | 534 000 | 530 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 402 000 | 203 000 | 965 000 | 3 331 000 | 2 389 000 | 1 989 000 |
|
|
| Driftsresultat | -402 000 | -182 000 | -464 000 | 563 000 | 305 000 | 40 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 3 000 | 0 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 20 000 | 6 000 | 1 000 | 11 000 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | -19 000 | -6 000 | -1 000 | -11 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -401 000 | -201 000 | -470 000 | 562 000 | 295 000 | 33 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -88 000 | -39 000 | -116 000 | 59 000 | 94 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -313 000 | -162 000 | -354 000 | 503 000 | 201 000 | 30 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -313 000 | -162 000 | -354 000 | 503 000 | 201 000 | 30 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -313 000 | -162 000 | -354 000 | 503 000 | 201 000 | 30 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 211 000 | 123 000 | 84 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 211 000 | 123 000 | 84 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 76 000 | 113 000 | 151 000 | 172 000 | 160 000 | 160 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 76 000 | 113 000 | 151 000 | 172 000 | 160 000 | 160 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 287 000 | 236 000 | 235 000 | 172 000 | 160 000 | 160 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 305 000 | 305 000 | 713 000 | 291 000 | 340 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 305 000 | 305 000 | 713 000 | 291 000 | 340 000 |
|
|
| Kundefordringer | -12 000 | -12 000 | 33 000 | 17 000 | 27 000 | 8 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 5 000 | 6 000 | 0 | 8 000 | 32 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | -9 000 | -7 000 | 39 000 | 17 000 | 35 000 | 40 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 240 000 | 261 000 | 318 000 | 582 000 | 365 000 | 235 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 231 000 | 559 000 | 662 000 | 1 312 000 | 691 000 | 615 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 518 000 | 795 000 | 896 000 | 1 484 000 | 851 000 | 776 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 109 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 150 000 | 463 000 | 624 000 | 885 000 | 382 000 | 181 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 150 000 | 463 000 | 624 000 | 885 000 | 382 000 | 181 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 259 000 | 563 000 | 724 000 | 985 000 | 482 000 | 281 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 33 000 | 4 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 33 000 | 4 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 33 000 | 4 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 55 000 | 456 000 | 400 000 | -3 000 | 29 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | -32 000 | 86 000 | 65 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | -143 000 | 85 000 | 58 000 | 57 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 258 000 | 177 000 | -109 000 | -90 000 | 217 000 | 405 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 259 000 | 232 000 | 172 000 | 481 000 | 337 000 | 491 000 |
|
|
| Sum gjeld | 259 000 | 232 000 | 172 000 | 499 000 | 370 000 | 495 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 518 000 | 795 000 | 896 000 | 1 484 000 | 851 000 | 776 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -61,1% | -21,4% | -39,0% | 48,2% | 37,6% | |||
| Resultat av driften i % | -866,7% | -92,6% | 14,5% | 11,3% | 2,0% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 3,3 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,1% | 42,2% | 49,1% | 61,3% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -861,9% | -92,6% | 14,5% | 11,3% | 2,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -97,6% | -31,2% | -55,0% | 76,6% | 77,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -76,2% | -25,2% | -41,4% | 68,6% | 52,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,0 | 4,2 | 5,5 | 3,2 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 2,4 | 3,8 | 2,7 | 2,1 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 1,1 | 2,1 | 1,2 | 1,2 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,1 | 1,8 | 1,2 | 1,1 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,2 | 3,2 | 4,7 | 2,3 | |||
| Lagertid i antall dager | 3105,8 | 80,5 | 83,1 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,0% | 70,8% | 80,8% | 66,4% | 56,6% | 36,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2681,0% | 144,5% | 25,3% | 17,9% | 13,8% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 27,7% | 11,2% | 123,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 0,4% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 107,2% | 160,3% | 116,5% | 122,0% | 36,8% | |||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,4 | 0,2 | 0,5 | 0,8 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,0% | 29,2% | 19,2% | 32,4% | 39,6% | 63,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,2% | 3,9% | 0,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 222 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
