Einevoll Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 186 377 000 | 212 846 000 | 187 118 000 | 161 673 000 | 149 394 000 | 167 771 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 492 000 | 1 485 000 | 2 239 000 | 3 115 000 | 1 348 000 | 1 334 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 187 869 000 | 214 331 000 | 189 358 000 | 164 788 000 | 150 741 000 | 169 105 000 |
|
|
| Varekostnad | 65 259 000 | 86 456 000 | 71 066 000 | 52 884 000 | 49 590 000 | 57 957 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 67 766 000 | 65 830 000 | 70 543 000 | 75 812 000 | 65 565 000 | 67 315 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 906 000 | 2 290 000 | 2 082 000 | 1 765 000 | 1 316 000 | 2 139 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 44 829 000 | 38 727 000 | 33 557 000 | 29 360 000 | 29 179 000 | 28 725 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 180 760 000 | 193 303 000 | 177 248 000 | 159 821 000 | 145 650 000 | 156 136 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 109 000 | 21 028 000 | 12 110 000 | 4 967 000 | 5 091 000 | 12 969 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 203 000 | 846 000 | 314 000 | 238 000 | 286 000 | 339 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 310 000 | 300 000 | 246 000 | 317 000 | 549 000 | 1 913 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 513 000 | 1 146 000 | 560 000 | 555 000 | 835 000 | 2 252 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 740 000 | 961 000 | 1 228 000 | 658 000 | 1 281 000 | 1 753 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 8 000 | 3 000 | 49 000 | 155 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 087 000 | 2 138 000 | 1 322 000 | 1 751 000 | 1 440 000 | 2 273 000 |
|
|
| Netto finans | 426 000 | -992 000 | -762 000 | -1 196 000 | -605 000 | -21 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 534 000 | 20 037 000 | 11 348 000 | 3 771 000 | 4 486 000 | 12 949 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 560 000 | 4 156 000 | 2 566 000 | 1 461 000 | 444 000 | 3 188 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 974 000 | 15 880 000 | 8 782 000 | 2 310 000 | 4 042 000 | 9 761 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 5 130 000 | 11 284 000 | 6 337 000 | 1 307 000 | 2 781 000 | 6 595 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 580 000 | 2 580 000 | 1 880 000 | 1 020 000 | 1 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 550 000 | 8 704 000 | 2 577 000 | -913 000 | 1 781 000 | 3 595 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 201 000 | 1 196 000 | 2 657 000 | 3 100 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 201 000 | 1 196 000 | 2 657 000 | 3 100 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 998 000 | 5 891 000 | 5 992 000 | 6 092 000 | 6 011 000 | 4 493 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 753 000 | 5 210 000 | 4 692 000 | 5 085 000 | 4 821 000 | 3 690 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 881 000 | 5 117 000 | 3 843 000 | 3 006 000 | 2 068 000 | 1 691 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 16 631 000 | 16 218 000 | 14 527 000 | 14 183 000 | 12 900 000 | 9 874 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 602 000 | 602 000 | 702 000 | 802 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 300 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 6 328 000 | 6 178 000 | 7 784 000 | 10 082 000 | 10 028 000 | 9 528 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 379 000 | 405 000 | 542 000 | 397 000 | 164 000 | 159 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 007 000 | 7 383 000 | 9 728 000 | 11 880 000 | 11 693 000 | 11 289 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 23 638 000 | 23 601 000 | 24 456 000 | 27 260 000 | 27 250 000 | 24 263 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 31 673 000 | 26 180 000 | 25 062 000 | 20 074 000 | 19 977 000 | 17 589 000 |
|
|
| Sum varelager | 31 673 000 | 26 180 000 | 25 062 000 | 20 074 000 | 19 977 000 | 17 589 000 |
|
|
| Kundefordringer | 35 253 000 | 45 264 000 | 45 248 000 | 45 405 000 | 37 770 000 | 42 452 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 238 000 | 2 531 000 | 1 427 000 | 1 706 000 | 3 979 000 | 1 342 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 38 490 000 | 47 795 000 | 46 675 000 | 47 111 000 | 41 749 000 | 43 794 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 413 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 541 000 | 486 000 | 418 000 | 0 | 427 000 | 3 309 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 541 000 | 486 000 | 418 000 | 413 000 | 427 000 | 3 309 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 33 327 000 | 35 657 000 | 26 945 000 | 21 923 000 | 29 567 000 | 29 070 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 104 031 000 | 110 117 000 | 99 100 000 | 89 521 000 | 91 721 000 | 93 762 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 127 669 000 | 133 718 000 | 123 556 000 | 116 781 000 | 118 970 000 | 118 025 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 230 000 | 230 000 | 230 000 | 230 000 | 230 000 | 230 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 | 2 033 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 263 000 | 2 263 000 | 2 263 000 | 2 263 000 | 2 263 000 | 2 263 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 69 769 000 | 69 220 000 | 59 749 000 | 57 209 000 | 58 122 000 | 56 338 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 17 150 000 | 17 134 000 | 12 538 000 | 9 883 000 | 8 228 000 | 6 966 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 69 769 000 | 69 220 000 | 59 749 000 | 57 209 000 | 58 122 000 | 56 338 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 17 150 000 | 17 134 000 | 12 538 000 | 9 883 000 | 8 228 000 | 6 966 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 89 183 000 | 88 617 000 | 74 551 000 | 69 355 000 | 68 613 000 | 65 567 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 262 000 | 461 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 262 000 | 461 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 5 900 000 | 470 000 | 0 | 32 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 186 000 | 9 262 000 | 10 048 000 | 16 840 000 | 20 056 000 | 23 272 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 448 000 | 9 723 000 | 10 048 000 | 16 840 000 | 20 056 000 | 23 272 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 186 000 | 9 262 000 | 15 948 000 | 10 119 000 | 12 865 000 | 16 113 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 924 000 | 12 990 000 | 12 864 000 | 11 826 000 | 10 717 000 | 7 280 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 777 000 | 3 669 000 | 1 604 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 977 000 | 6 355 000 | 6 547 000 | 6 863 000 | 6 867 000 | 6 779 000 |
|
|
| Utbytte | 4 580 000 | 2 580 000 | 1 880 000 | 1 020 000 | 1 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 780 000 | 9 785 000 | 10 163 000 | 10 408 000 | 11 718 000 | 12 096 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 29 038 000 | 35 379 000 | 38 958 000 | 30 587 000 | 30 302 000 | 29 187 000 |
|
|
| Sum gjeld | 38 486 000 | 45 102 000 | 49 006 000 | 47 427 000 | 50 358 000 | 52 459 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 127 669 000 | 133 718 000 | 123 556 000 | 116 781 000 | 118 970 000 | 118 025 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,6% | 17,2% | 10,5% | 4,7% | 5,0% | |||
| Resultat av driften i % | 3,8% | 9,8% | 6,4% | 3,0% | 3,4% | 7,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,7 | 1,6 | 1,4 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 65,0% | 59,4% | 62,0% | 67,3% | 66,8% | 65,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,6% | 10,3% | 6,7% | 3,4% | 3,9% | 9,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,5% | 24,6% | 15,8% | 5,5% | 6,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,8% | 13,8% | 8,8% | 1,9% | 4,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 3,3 | 2,7 | 2,2 | 2,3 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 3,1 | 2,5 | 2,9 | 3,0 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 2,4 | 1,9 | 2,3 | 2,4 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,1 | 3,3 | 2,8 | 2,6 | 2,5 | 3,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 159,6 | 106,7 | 114,3 | 136,3 | 136,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 69,9% | 66,3% | 60,3% | 59,4% | 57,7% | 55,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 47,5% | 41,3% | 39,4% | 42,1% | 45,5% | 38,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 4,6% | 4,9% | 2,8% | 2,5% | 2,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 236,8% | 285,5% | 240,0% | 293,6% | 307,4% | 367,1% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,7% | 26,5% | 31,5% | 26,2% | 25,5% | 24,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 7,4% | 7,3% | 8,1% | 14,4% | 16,9% | 19,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 876 000 | 0 | 588 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
