Einar Film og Fortellinger AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 187 941 000 | 111 132 000 | 213 734 000 | 131 745 000 | 145 755 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 30 000 | 32 000 | 336 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 187 941 000 | 111 132 000 | 213 764 000 | 131 777 000 | 146 091 000 |
|
|
| Varekostnad | 137 598 000 | 54 097 000 | 136 716 000 | 64 405 000 | 84 128 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 37 912 000 | 52 081 000 | 57 473 000 | 50 935 000 | 45 487 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 212 000 | 280 000 | 314 000 | 282 000 | 211 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 029 000 | 13 021 000 | 12 708 000 | 9 901 000 | 9 162 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 189 751 000 | 119 479 000 | 207 211 000 | 125 523 000 | 138 988 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 810 000 | -8 347 000 | 6 553 000 | 6 254 000 | 7 103 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 55 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 95 000 | 50 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 150 000 | 57 000 | 10 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 114 000 | 96 000 | 29 000 | 112 000 | 24 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | -94 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 131 000 | 162 000 | 191 000 | 336 000 | -51 000 |
|
|
| Netto finans | 19 000 | -105 000 | -181 000 | -336 000 | 55 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 791 000 | -8 451 000 | 6 372 000 | 5 918 000 | 7 158 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -402 000 | -1 853 000 | 1 411 000 | 1 316 000 | 1 772 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 389 000 | -6 598 000 | 4 961 000 | 4 602 000 | 5 386 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 016 000 | -5 889 000 | 4 612 000 | 4 388 000 | 5 362 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 3 700 000 | 3 500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 389 000 | -6 598 000 | 4 612 000 | 688 000 | 1 862 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 2 183 000 | 1 784 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 183 000 | 1 784 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 398 000 | 610 000 | 890 000 | 1 137 000 | 724 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 398 000 | 610 000 | 890 000 | 1 137 000 | 724 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 121 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 9 000 | 9 000 | 51 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 | 121 000 | 19 000 | 19 000 | 61 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 591 000 | 2 515 000 | 914 000 | 1 156 000 | 785 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 21 661 000 | 11 710 000 | 5 295 000 | 21 974 000 | 4 075 000 |
|
|
| Sum varelager | 21 661 000 | 11 710 000 | 5 295 000 | 21 974 000 | 4 075 000 |
|
|
| Kundefordringer | 19 445 000 | 13 339 000 | 5 383 000 | 17 720 000 | 14 337 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 399 000 | 475 000 | 653 000 | 1 463 000 | 958 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 20 844 000 | 13 814 000 | 6 036 000 | 19 183 000 | 15 295 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 603 000 | 11 370 000 | 22 002 000 | 24 523 000 | 26 200 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 53 108 000 | 36 894 000 | 33 333 000 | 65 680 000 | 45 570 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 55 699 000 | 39 409 000 | 34 247 000 | 66 836 000 | 46 355 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 229 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 118 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 347 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 224 000 | 2 613 000 | 8 548 000 | 3 948 000 | 3 270 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 663 000 | 315 000 | 100 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 1 224 000 | 2 613 000 | 8 548 000 | 3 948 000 | 3 270 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 663 000 | 315 000 | 100 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 4 571 000 | 2 713 000 | 9 311 000 | 4 363 000 | 3 470 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 000 | 6 000 | 80 000 | 12 000 | 8 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 000 | 6 000 | 80 000 | 12 000 | 8 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 5 350 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 3 053 000 | 4 761 000 | 0 | 5 053 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 000 | 3 059 000 | 4 841 000 | 12 000 | 5 061 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 5 350 000 | 4 761 000 | 0 | 5 053 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 274 000 | 9 647 000 | 4 382 000 | 33 016 000 | 13 682 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 1 348 000 | 1 312 000 | 1 773 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 982 000 | 8 702 000 | 8 603 000 | 8 495 000 | 6 649 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 3 700 000 | 3 500 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 40 869 000 | 9 938 000 | 5 761 000 | 15 938 000 | 12 220 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 51 125 000 | 33 637 000 | 20 094 000 | 62 461 000 | 37 824 000 |
|
|
| Sum gjeld | 51 128 000 | 36 696 000 | 24 935 000 | 62 473 000 | 42 885 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 55 699 000 | 39 409 000 | 34 247 000 | 66 836 000 | 46 355 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -3,5% | -22,5% | 13,0% | 11,1% | |||
| Resultat av driften i % | -1,0% | -7,5% | 3,1% | 4,7% | 4,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,0 | 3,0 | 4,2 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 26,8% | 51,3% | 36,0% | 51,1% | 42,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,9% | -7,5% | 3,1% | 4,7% | 4,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -49,2% | -140,6% | 93,2% | 151,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -27,9% | -98,0% | 67,5% | 112,0% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,0 | 2,1 | 3,7 | 2,6 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 1,7 | 1,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 1,4 | 0,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,3 | 1,1 | 0,4 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,4 | 4,6 | 25,8 | 2,9 | 20,6 | ||
| Lagertid i antall dager | 43,7 | 56,6 | 35,9 | 72,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,2% | 6,9% | 27,2% | 6,5% | 7,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,4% | 2,4% | 4,4% | 3,3% | 2,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1000,0% | 12,0% | 5,2% | 1000,0% | 8,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 0,1% | 0,3% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 9,2% | 27,8% | 250,0% | 14,6% | 190,1% | ||
| Gjeldsgrad | 11,2 | 13,5 | 2,7 | 14,3 | 12,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 91,8% | 85,4% | 58,7% | 93,5% | 81,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 7,8% | 14,1% | 0,0% | 10,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 700 000 | 1 686 000 | 1 183 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
