Eikså Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 117 483 000 | 1 094 041 000 | 951 899 000 | 819 750 000 | 729 220 000 | 777 481 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 20 175 000 | 19 782 000 | 11 212 000 | 17 851 000 | 0 | 12 743 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 137 658 000 | 1 113 822 000 | 963 110 000 | 837 601 000 | 729 220 000 | 790 224 000 |
|
|
| Varekostnad | 466 966 000 | 461 389 000 | 344 451 000 | 253 118 000 | 170 552 000 | 258 653 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 263 355 000 | 262 681 000 | 249 295 000 | 241 652 000 | 228 983 000 | 219 253 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 188 000 | 38 986 000 | 36 352 000 | 36 916 000 | 36 560 000 | 40 589 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 251 548 000 | 264 829 000 | 272 309 000 | 230 862 000 | 221 269 000 | 189 073 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 023 057 000 | 1 027 885 000 | 902 407 000 | 762 548 000 | 657 364 000 | 707 568 000 |
|
|
| Driftsresultat | 114 601 000 | 85 937 000 | 60 703 000 | 75 053 000 | 71 856 000 | 82 656 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 13 542 000 | 7 567 000 | 20 775 000 | 12 786 000 | 13 794 000 | 2 273 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 8 411 000 | 82 000 | 965 000 | 487 000 | 1 137 000 | 733 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 11 915 000 | 1 797 000 | 1 485 000 | 16 411 000 | 4 017 000 | 12 862 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 33 868 000 | 9 446 000 | 23 225 000 | 29 684 000 | 18 948 000 | 15 868 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 17 779 000 | 15 310 000 | 9 844 000 | 7 188 000 | 8 633 000 | 7 930 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 624 000 | 58 622 000 | 9 915 000 | 7 232 000 | 17 594 000 | 15 766 000 |
|
|
| Netto finans | 14 244 000 | -49 176 000 | 13 310 000 | 22 452 000 | 1 354 000 | 102 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 128 845 000 | 36 761 000 | 74 013 000 | 97 506 000 | 73 211 000 | 82 759 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 22 549 000 | 15 376 000 | 11 507 000 | 21 003 000 | 16 784 000 | 16 718 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 106 296 000 | 21 385 000 | 62 505 000 | 76 502 000 | 56 427 000 | 66 042 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 106 296 000 | 21 385 000 | 62 505 000 | 76 502 000 | 56 427 000 | 63 355 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 106 296 000 | 21 385 000 | 62 505 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 1 934 000 | 3 867 000 | 5 801 000 | 7 735 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 934 000 | 3 867 000 | 5 801 000 | 7 735 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 101 185 000 | 98 255 000 | 100 615 000 | 76 183 000 | 98 777 000 | 73 568 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 133 390 000 | 136 001 000 | 110 865 000 | 108 384 000 | 109 115 000 | 98 739 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 234 575 000 | 234 256 000 | 211 480 000 | 184 567 000 | 207 892 000 | 172 307 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 29 686 000 | 20 243 000 | 15 951 000 | 26 889 000 | 0 | 30 485 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 132 321 000 | 132 389 000 | 159 731 000 | 139 432 000 | 109 920 000 | 94 113 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 466 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 51 736 000 | 49 876 000 | 49 886 000 | 49 826 000 | 49 383 000 | 31 949 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 18 054 000 | 15 075 000 | 17 438 000 | 20 064 000 | 11 701 000 | 14 401 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 231 797 000 | 217 582 000 | 243 006 000 | 236 211 000 | 203 469 000 | 170 949 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 466 372 000 | 451 838 000 | 456 419 000 | 424 645 000 | 417 162 000 | 350 990 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 436 058 000 | 446 521 000 | 494 777 000 | 424 903 000 | 338 484 000 | 330 023 000 |
|
|
| Sum varelager | 436 058 000 | 446 521 000 | 494 777 000 | 424 903 000 | 338 484 000 | 330 023 000 |
|
|
| Kundefordringer | 163 064 000 | 233 317 000 | 214 815 000 | 215 277 000 | 151 509 000 | 122 866 000 |
|
|
| Andre fordringer | 32 964 000 | 29 178 000 | 9 168 000 | 17 016 000 | 7 954 000 | 8 960 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 196 028 000 | 262 495 000 | 223 982 000 | 232 293 000 | 159 463 000 | 131 826 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 443 000 | 26 431 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 443 000 | 26 431 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 149 170 000 | 82 287 000 | 68 661 000 | 40 567 000 | 66 765 000 | 44 466 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 781 256 000 | 791 303 000 | 787 420 000 | 697 763 000 | 565 156 000 | 532 746 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 247 628 000 | 1 243 140 000 | 1 243 840 000 | 1 122 407 000 | 982 318 000 | 883 736 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 182 000 | 1 182 000 | 1 182 000 | 1 182 000 | 1 182 000 | 1 182 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 49 713 000 | 49 966 000 | 49 966 000 | 49 869 000 | 50 201 000 | 47 851 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 596 454 000 | 504 804 000 | 491 459 000 | 407 133 000 | 353 711 000 | 309 830 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 27 328 000 | 24 712 000 | 22 390 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 596 454 000 | 504 804 000 | 491 459 000 | 407 133 000 | 353 711 000 | 309 830 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 27 328 000 | 24 712 000 | 22 390 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 646 167 000 | 554 770 000 | 541 424 000 | 484 329 000 | 428 624 000 | 380 071 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 21 187 000 | 17 367 000 | 13 656 000 | 15 470 000 | 15 001 000 | 14 825 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 21 187 000 | 17 367 000 | 13 656 000 | 15 470 000 | 15 001 000 | 14 825 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 11 319 000 | 46 226 000 | 13 481 000 | 18 796 000 | 29 817 000 | 8 509 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 309 540 000 | 299 225 000 | 295 024 000 | 289 473 000 | 294 038 000 | 290 379 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 330 727 000 | 316 592 000 | 308 680 000 | 304 943 000 | 309 039 000 | 305 204 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 320 859 000 | 345 451 000 | 308 505 000 | 305 154 000 | 321 119 000 | 273 397 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 56 616 000 | 86 179 000 | 70 998 000 | 59 423 000 | 42 979 000 | 46 399 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 20 551 000 | 11 924 000 | 13 605 000 | 16 403 000 | 13 609 000 | 18 082 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 38 119 000 | 49 814 000 | 44 328 000 | 43 877 000 | 31 770 000 | 30 481 000 |
|
|
| Utbytte | 848 000 | 873 000 | 873 000 | 1 271 000 | 2 552 000 | 988 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 143 281 000 | 176 763 000 | 250 450 000 | 193 364 000 | 123 929 000 | 94 002 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 270 734 000 | 371 779 000 | 393 735 000 | 333 134 000 | 244 656 000 | 198 461 000 |
|
|
| Sum gjeld | 601 461 000 | 688 371 000 | 702 415 000 | 638 077 000 | 553 695 000 | 503 665 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 247 628 000 | 1 243 140 000 | 1 243 840 000 | 1 122 407 000 | 982 318 000 | 883 736 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,9% | 7,7% | 7,1% | 10,0% | 9,7% | |||
| Resultat av driften i % | 10,1% | 7,7% | 6,3% | 9,0% | 9,9% | 10,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 58,2% | 57,8% | 63,8% | 69,1% | 76,6% | 66,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,1% | 8,6% | 8,7% | 12,5% | 12,5% | 12,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,5% | 6,7% | 14,4% | 21,4% | 18,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,7% | 3,9% | 12,2% | 16,8% | 14,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 4,2 | 3,9 | 3,5 | 3,2 | 3,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,9 | 2,1 | 2,0 | 2,1 | 2,3 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 0,9 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 340,2 | 367,2 | 480,6 | 542,9 | 705,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 51,8% | 44,6% | 43,5% | 43,2% | 43,6% | 43,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 56,8% | 49,8% | 56,2% | 57,8% | 58,8% | 48,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 2,2% | 2,3% | 2,1% | 1,8% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 117,1% | 94,0% | 79,6% | 85,8% | 94,7% | 101,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,7% | 29,9% | 31,7% | 29,7% | 24,9% | 22,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 26,5% | 25,5% | 24,8% | 27,2% | 31,5% | 34,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 2 863 000 | 2 733 000 | 2 603 000 | 0 | 2 603 000 | 2 603 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
