E18 Truckcenter Sales AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 33 199 000 | 94 210 000 | 61 852 000 | 48 296 000 | 7 223 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 655 000 | 81 000 | 53 000 | 132 000 | 33 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 33 854 000 | 94 291 000 | 61 905 000 | 48 428 000 | 7 257 000 |
|
|
| Varekostnad | 29 522 000 | 87 007 000 | 57 243 000 | 46 135 000 | 6 394 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 962 000 | 2 183 000 | 2 048 000 | 1 942 000 | 263 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 402 000 | 796 000 | 707 000 | 606 000 | 100 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 4 100 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 3 145 000 | 3 519 000 | 3 421 000 | 2 721 000 | 1 018 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 39 131 000 | 93 505 000 | 63 419 000 | 51 404 000 | 7 775 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 277 000 | 786 000 | -1 514 000 | -2 976 000 | -518 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 125 000 | 278 000 | 140 000 | 127 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 128 000 | 278 000 | 140 000 | 127 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 727 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 359 000 | 1 432 000 | 690 000 | 194 000 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | -1 231 000 | -1 154 000 | -550 000 | -67 000 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -6 508 000 | -367 000 | -2 065 000 | -3 043 000 | -524 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -6 508 000 | -367 000 | -2 065 000 | -3 043 000 | -524 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -6 508 000 | -367 000 | -2 065 000 | -3 043 000 | -524 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -6 508 000 | -367 000 | -2 065 000 | -3 043 000 | -524 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 4 100 000 | 4 700 000 | 5 300 000 | 5 900 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 4 100 000 | 4 700 000 | 5 300 000 | 5 900 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 216 000 | 721 000 | 452 000 | 194 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 3 216 000 | 721 000 | 452 000 | 194 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 216 000 | 4 821 000 | 5 152 000 | 5 494 000 | 5 900 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 13 111 000 | 9 127 000 | 9 983 000 | 5 787 000 | 8 430 000 |
|
|
| Sum varelager | 13 111 000 | 9 127 000 | 9 983 000 | 5 787 000 | 8 430 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 835 000 | 3 751 000 | 4 476 000 | 5 336 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 203 000 | 404 000 | 285 000 | 166 000 | 535 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 037 000 | 4 155 000 | 4 762 000 | 5 502 000 | 535 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 356 000 | 57 000 | 154 000 | 298 000 | 54 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 15 504 000 | 13 339 000 | 14 899 000 | 11 587 000 | 9 018 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 720 000 | 18 159 000 | 20 051 000 | 17 081 000 | 14 918 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 100 000 | 3 100 000 | 3 100 000 | 3 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 9 100 000 | 6 100 000 | 6 100 000 | 6 100 000 | 6 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -9 508 000 | -6 000 000 | -5 633 000 | -3 568 000 | -524 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -9 508 000 | -6 000 000 | -5 633 000 | -3 568 000 | -524 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -408 000 | 100 000 | 467 000 | 2 532 000 | 5 576 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 2 328 000 | 4 842 000 | 5 010 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 6 050 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 050 000 | 7 650 000 | 2 650 000 | 2 250 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 050 000 | 7 650 000 | 2 650 000 | 2 250 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 2 328 000 | 4 842 000 | 5 010 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 12 441 000 | 4 268 000 | 7 628 000 | 3 757 000 | 9 232 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 421 000 | 1 028 000 | 2 210 000 | 1 355 000 | 86 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 216 000 | 2 786 000 | 2 253 000 | 2 177 000 | 25 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 13 078 000 | 10 410 000 | 16 933 000 | 12 299 000 | 9 343 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 128 000 | 18 060 000 | 19 583 000 | 14 549 000 | 9 343 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 720 000 | 18 159 000 | 20 051 000 | 17 081 000 | 14 918 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -27,9% | 5,6% | -7,4% | -17,8% | |||
| Resultat av driften i % | -15,6% | 0,8% | -2,4% | -6,1% | -7,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 4,9 | 3,3 | 3,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 11,1% | 7,6% | 7,5% | 4,5% | 11,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -15,2% | 1,1% | -2,2% | -5,9% | -7,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4226,0% | -129,5% | -137,7% | -75,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4226,0% | -129,5% | -137,7% | -75,1% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,3 | 43,2 | 30,2 | 24,9 | 27,6 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,3 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | 9,5 | 5,7 | 8,0 | 0,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 135,6 | 39,5 | 49,6 | 55,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -2,2% | 0,6% | 2,3% | 14,8% | 37,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,2% | 0,1% | 0,8% | 5,2% | 76,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 2,4% | 7,4% | 6,5% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 1,7% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 18,5% | 32,1% | -20,4% | -12,3% | -3,8% | ||
| Gjeldsgrad | -46,9 | 180,6 | 41,9 | 5,7 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 69,9% | 57,3% | 84,4% | 72,0% | 62,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,3% | 42,1% | 13,2% | 13,2% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
