Dyre Borettslag IV AL
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 721 000 | 1 561 000 | 1 517 000 | 1 417 000 | 1 348 000 | 1 349 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 39 000 | 41 000 | 98 000 | 4 000 | 0 | 67 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 761 000 | 1 602 000 | 1 615 000 | 1 421 000 | 1 348 000 | 1 416 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 167 000 | 158 000 | 151 000 | 157 000 | 133 000 | 149 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 20 000 | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 078 000 | 840 000 | 3 377 000 | 1 096 000 | 743 000 | 4 118 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 265 000 | 1 015 000 | 3 528 000 | 1 253 000 | 876 000 | 4 267 000 |
|
|
| Driftsresultat | 496 000 | 587 000 | -1 913 000 | 168 000 | 472 000 | -2 851 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 590 000 | 520 000 | 302 000 | 183 000 | 181 000 | 182 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 590 000 | 520 000 | 302 000 | 183 000 | 181 000 | 182 000 |
|
|
| Netto finans | -587 000 | -516 000 | -301 000 | -183 000 | -181 000 | -181 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -91 000 | 71 000 | -2 213 000 | -15 000 | 291 000 | -3 032 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -91 000 | 71 000 | -2 213 000 | -15 000 | 291 000 | -3 032 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -91 000 | 71 000 | -2 213 000 | -15 000 | 291 000 | -3 032 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -91 000 | 71 000 | -2 213 000 | -15 000 | 291 000 | -3 032 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 23 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 603 000 | 6 623 000 | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 603 000 | 6 623 000 | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 | 6 579 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 33 000 | 20 000 | 44 000 | 33 000 | 15 000 | 26 000 |
|
|
| Andre fordringer | 237 000 | 287 000 | 349 000 | 164 000 | 157 000 | 163 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 270 000 | 306 000 | 393 000 | 197 000 | 173 000 | 190 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 053 000 | 1 205 000 | 1 321 000 | 3 840 000 | 963 000 | 760 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 323 000 | 1 511 000 | 1 714 000 | 4 037 000 | 1 136 000 | 950 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 925 000 | 8 134 000 | 8 293 000 | 10 616 000 | 7 715 000 | 7 529 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | -1 431 000 | -1 340 000 | -1 411 000 | 802 000 | 817 000 | 529 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 428 000 | -1 337 000 | -1 408 000 | 805 000 | 820 000 | 529 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 428 000 | -1 337 000 | -1 408 000 | 805 000 | 820 000 | 529 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 196 000 | 9 314 000 | 9 450 000 | 9 640 000 | 6 764 000 | 6 906 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 196 000 | 9 314 000 | 9 450 000 | 9 640 000 | 6 764 000 | 6 906 000 |
|
|
| Konvertible lån | 411 000 | 411 000 | 411 000 | 411 000 | 411 000 | 411 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 785 000 | 8 903 000 | 9 039 000 | 9 229 000 | 6 353 000 | 6 495 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 48 000 | 64 000 | 117 000 | 81 000 | 63 000 | -12 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 34 000 | 33 000 | 33 000 | 32 000 | 35 000 | 40 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 75 000 | 61 000 | 101 000 | 58 000 | 33 000 | 67 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 157 000 | 158 000 | 251 000 | 171 000 | 131 000 | 95 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 353 000 | 9 472 000 | 9 701 000 | 9 811 000 | 6 895 000 | 7 001 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 925 000 | 8 134 000 | 8 293 000 | 10 616 000 | 7 715 000 | 7 529 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,2% | 7,2% | -20,2% | 1,8% | 6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 28,2% | 36,6% | -118,5% | 11,8% | 35,0% | -201,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 28,3% | 36,9% | -118,4% | 11,8% | 35,0% | -201,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,6% | -5,2% | 734,0% | -1,8% | 43,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,6% | -5,2% | 734,0% | -1,8% | 43,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,5 | 10,1 | 10,7 | 9,1 | 10,1 | 9,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,4 | 9,6 | 6,8 | 23,6 | 8,7 | 10,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,4 | 9,6 | 6,8 | 23,6 | 8,7 | 10,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,7 | 7,6 | 5,3 | 22,5 | 7,4 | 8,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -18,0% | -16,4% | -17,0% | 7,6% | 10,6% | 7,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -81,1% | -83,5% | -87,2% | 56,7% | 60,8% | 37,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,6% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -6,5 | -7,1 | -6,9 | 12,2 | 8,4 | 13,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,0% | 1,9% | 3,0% | 1,6% | 1,7% | 1,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 116,0% | 114,5% | 114,0% | 90,8% | 87,7% | 91,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
