Drømmehagen Adventure AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 35 609 000 | 35 242 000 | 36 018 000 | 34 436 000 | 32 987 000 | 29 440 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 35 609 000 | 35 242 000 | 36 018 000 | 34 436 000 | 32 987 000 | 29 440 000 |
|
|
| Varekostnad | 859 000 | 1 022 000 | 863 000 | 765 000 | 574 000 | 802 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 27 629 000 | 25 386 000 | 25 379 000 | 25 887 000 | 22 719 000 | 21 904 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 045 000 | 1 313 000 | 1 123 000 | 1 159 000 | 1 310 000 | 1 296 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 3 997 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 4 689 000 | 4 724 000 | 4 617 000 | 4 584 000 | 4 163 000 | 3 430 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 34 222 000 | 32 445 000 | 35 979 000 | 32 395 000 | 28 766 000 | 27 432 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 387 000 | 2 797 000 | 39 000 | 2 041 000 | 4 221 000 | 2 008 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 284 000 | 1 504 000 | 3 191 000 | 1 914 000 | 17 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 18 000 | 0 | 1 955 000 | 527 000 | 135 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 302 000 | 1 504 000 | 5 146 000 | 2 898 000 | 152 000 | 219 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 159 000 | 962 000 | 628 000 | 475 000 | 617 000 | 782 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 159 000 | 962 000 | 628 000 | 483 000 | 841 000 | 782 000 |
|
|
| Netto finans | -857 000 | 542 000 | 4 518 000 | 2 415 000 | -689 000 | -563 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 529 000 | 3 339 000 | 4 557 000 | 4 456 000 | 3 531 000 | 1 444 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 135 000 | 797 000 | 1 843 000 | 800 000 | 880 000 | 319 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 395 000 | 2 541 000 | 2 714 000 | 3 656 000 | 2 651 000 | 1 125 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 395 000 | 2 541 000 | 2 714 000 | 3 656 000 | 2 651 000 | 1 125 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 3 925 000 | 3 133 000 | 1 170 000 | 936 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 395 000 | 2 541 000 | -1 211 000 | 523 000 | 1 481 000 | 189 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 24 669 000 | 24 890 000 | 24 974 000 | 29 833 000 | 30 715 000 | 31 503 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 96 000 | 180 000 | 423 000 | 658 000 | 701 000 | 800 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 24 764 000 | 25 070 000 | 25 397 000 | 30 491 000 | 31 416 000 | 32 304 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 20 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 64 000 | 64 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 64 000 | 64 000 | 1 000 | 1 000 | 20 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 24 829 000 | 25 134 000 | 25 398 000 | 30 492 000 | 31 437 000 | 32 304 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 47 000 | 32 000 | 39 000 | 39 000 | 37 000 | 29 000 |
|
|
| Sum varelager | 47 000 | 32 000 | 39 000 | 39 000 | 37 000 | 29 000 |
|
|
| Kundefordringer | 26 000 | 0 | 23 000 | 29 000 | 23 000 | 113 000 |
|
|
| Andre fordringer | 816 000 | 970 000 | 655 000 | 554 000 | 1 216 000 | 525 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 842 000 | 970 000 | 677 000 | 583 000 | 1 239 000 | 638 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 3 212 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 2 344 000 | 2 114 000 | 4 204 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 376 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 5 556 000 | 2 114 000 | 4 579 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 888 000 | 8 033 000 | 10 859 000 | 3 736 000 | 8 144 000 | 4 089 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 777 000 | 9 035 000 | 11 576 000 | 9 915 000 | 11 534 000 | 9 336 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 32 606 000 | 34 169 000 | 36 973 000 | 40 406 000 | 42 971 000 | 41 639 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 150 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 074 000 | 1 074 000 | 1 074 000 | 1 074 000 | 1 074 000 | 1 074 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 294 000 | 3 900 000 | 1 358 000 | 2 569 000 | 2 046 000 | 565 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 294 000 | 3 900 000 | 1 358 000 | 2 569 000 | 2 046 000 | 565 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 368 000 | 4 974 000 | 2 432 000 | 3 643 000 | 3 120 000 | 1 639 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 142 000 | 209 000 | 300 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 142 000 | 209 000 | 300 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 376 000 | 23 296 000 | 25 505 000 | 29 862 000 | 33 098 000 | 34 421 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 376 000 | 23 296 000 | 25 505 000 | 30 004 000 | 33 307 000 | 34 721 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 22 376 000 | 23 296 000 | 25 505 000 | 29 862 000 | 33 098 000 | 34 421 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 540 000 | 983 000 | 805 000 | 436 000 | 355 000 | 135 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 135 000 | 797 000 | 878 000 | 0 | 641 000 | 127 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 564 000 | 1 588 000 | 1 765 000 | 1 829 000 | 1 518 000 | 1 509 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 622 000 | 2 532 000 | 5 589 000 | 4 494 000 | 4 030 000 | 3 509 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 861 000 | 5 900 000 | 9 037 000 | 6 759 000 | 6 544 000 | 5 280 000 |
|
|
| Sum gjeld | 27 237 000 | 29 196 000 | 34 542 000 | 36 763 000 | 39 851 000 | 40 001 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 32 606 000 | 34 169 000 | 36 973 000 | 40 406 000 | 42 971 000 | 41 639 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | 12,1% | 13,4% | 11,8% | 10,3% | |||
| Resultat av driften i % | 3,9% | 7,9% | 0,1% | 5,9% | 12,8% | 6,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,1 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 97,6% | 97,1% | 97,6% | 97,8% | 98,3% | 97,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,7% | 12,2% | 14,4% | 14,3% | 13,3% | 7,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,2% | 90,2% | 150,0% | 131,8% | 148,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,6% | 68,6% | 89,3% | 108,1% | 111,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,3 | 1,5 | 1,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,5 | 1,3 | 1,5 | 1,8 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,5 | 1,3 | 1,5 | 1,8 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,4 | 1,2 | 0,6 | 1,2 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 18,3 | 31,9 | 22,1 | 19,6 | 15,5 | 27,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 16,6 | 12,5 | 16,3 | 17,9 | 20,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 16,5% | 14,6% | 6,6% | 9,0% | 7,3% | 3,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 15,1% | 14,1% | 6,8% | 10,6% | 9,5% | 5,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,3% | 1,4% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 6202,1% | 9800,0% | 6510,3% | 8089,7% | 13486,5% | 13986,2% | ||
| Gjeldsgrad | 5,1 | 5,9 | 14,2 | 10,1 | 12,8 | 24,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,9% | 17,3% | 24,4% | 16,7% | 15,2% | 12,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 68,6% | 68,2% | 69,0% | 74,3% | 77,5% | 83,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 704 000 | 685 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
