Drevelin Eiendom AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 205 261 000 | 185 224 000 | 149 791 000 | 132 799 000 | 108 202 000 | 106 288 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 118 000 | 80 000 | 379 000 | 405 000 | 501 000 | 505 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 205 379 000 | 185 305 000 | 150 170 000 | 133 205 000 | 108 703 000 | 106 793 000 |
|
|
| Varekostnad | 73 711 000 | 59 717 000 | 52 656 000 | 47 007 000 | 42 843 000 | 39 099 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 1 924 000 | 8 680 000 | 750 000 | -1 382 000 | -1 775 000 | 584 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 84 037 000 | 73 824 000 | 60 246 000 | 52 112 000 | 40 749 000 | 40 105 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 079 000 | 2 412 000 | 2 165 000 | 2 218 000 | 1 332 000 | 1 315 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 392 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 27 936 000 | 24 844 000 | 21 117 000 | 18 878 000 | 15 576 000 | 13 952 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 189 687 000 | 169 477 000 | 136 934 000 | 118 833 000 | 99 117 000 | 95 055 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 692 000 | 15 828 000 | 13 236 000 | 14 372 000 | 9 586 000 | 11 738 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 571 000 | 187 000 | 186 000 | 13 000 | 29 000 | 70 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 673 000 | 892 000 | 121 000 | 199 000 | 79 000 | 301 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 244 000 | 1 079 000 | 307 000 | 212 000 | 108 000 | 371 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 64 000 | 90 000 | 61 000 | 28 000 | 31 000 | 26 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 883 000 | 650 000 | 874 000 | 305 000 | 290 000 | 200 000 |
|
|
| Netto finans | 361 000 | 429 000 | -567 000 | -93 000 | -182 000 | 171 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 16 053 000 | 16 256 000 | 12 669 000 | 14 278 000 | 9 404 000 | 11 909 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 553 000 | 3 523 000 | 2 862 000 | 3 165 000 | 2 132 000 | 2 641 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 12 501 000 | 12 733 000 | 9 807 000 | 11 113 000 | 7 272 000 | 9 268 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 6 109 000 | 5 764 000 | 4 980 000 | 5 910 000 | 3 666 000 | 5 131 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 109 000 | 5 764 000 | 4 980 000 | 5 910 000 | 3 666 000 | 5 131 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 427 000 | 1 569 000 | 1 540 000 | 1 462 000 | 1 884 000 | 2 442 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 427 000 | 1 569 000 | 1 540 000 | 1 462 000 | 1 884 000 | 2 442 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 859 000 | 2 888 000 | 2 918 000 | 2 948 000 | 2 977 000 | 2 977 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 101 000 | 5 349 000 | 5 574 000 | 5 144 000 | 5 123 000 | 5 030 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 9 959 000 | 8 238 000 | 8 492 000 | 8 092 000 | 8 100 000 | 8 008 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 101 000 | 95 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 149 000 | 1 149 000 | 1 149 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 14 000 | 65 000 | 209 000 | 198 000 | 431 000 | 292 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 264 000 | 1 309 000 | 1 396 000 | 348 000 | 581 000 | 442 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 12 650 000 | 11 115 000 | 11 428 000 | 9 903 000 | 10 566 000 | 10 892 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 20 562 000 | 21 832 000 | 25 341 000 | 22 509 000 | 16 943 000 | 12 971 000 |
|
|
| Sum varelager | 20 562 000 | 21 832 000 | 25 341 000 | 22 509 000 | 16 943 000 | 12 971 000 |
|
|
| Kundefordringer | 38 666 000 | 45 804 000 | 26 713 000 | 26 340 000 | 18 570 000 | 18 494 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 000 000 | 4 673 000 | 2 893 000 | 4 418 000 | 1 006 000 | 1 186 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 43 666 000 | 50 476 000 | 29 606 000 | 30 758 000 | 19 576 000 | 19 679 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 7 962 000 | 7 732 000 | 11 391 000 | 8 348 000 | 8 400 000 | 6 729 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 7 962 000 | 7 732 000 | 11 391 000 | 8 348 000 | 8 400 000 | 6 729 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 46 684 000 | 29 723 000 | 28 486 000 | 23 211 000 | 22 797 000 | 16 352 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 118 875 000 | 109 763 000 | 94 823 000 | 84 827 000 | 67 717 000 | 55 731 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 131 525 000 | 120 878 000 | 106 251 000 | 94 730 000 | 78 283 000 | 66 623 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 027 000 | 1 027 000 | 1 027 000 | 1 027 000 | 1 027 000 | 1 027 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 127 000 | 1 127 000 | 1 127 000 | 1 127 000 | 1 127 000 | 1 127 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 50 227 000 | 44 019 000 | 38 275 000 | 33 583 000 | 28 557 000 | 24 891 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 32 796 000 | 29 419 000 | 23 864 000 | 19 428 000 | 16 612 000 | 14 143 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 50 227 000 | 44 019 000 | 38 275 000 | 33 583 000 | 28 557 000 | 24 891 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 32 796 000 | 29 419 000 | 23 864 000 | 19 428 000 | 16 612 000 | 14 143 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 84 150 000 | 74 565 000 | 63 266 000 | 54 138 000 | 46 297 000 | 40 161 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 5 311 000 | 5 582 000 | 5 829 000 | 6 090 000 | 6 304 000 | 6 559 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 311 000 | 5 582 000 | 5 829 000 | 6 090 000 | 6 304 000 | 6 559 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 489 000 | 1 112 000 | 944 000 | 579 000 | 777 000 | 521 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 800 000 | 6 694 000 | 6 773 000 | 6 669 000 | 7 081 000 | 7 080 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 489 000 | 1 112 000 | 944 000 | 579 000 | 777 000 | 521 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 12 817 000 | 12 185 000 | 7 384 000 | 6 799 000 | 6 490 000 | 3 091 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 3 411 000 | 3 553 000 | 2 940 000 | 2 743 000 | 1 574 000 | 2 601 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 11 562 000 | 10 439 000 | 13 059 000 | 10 701 000 | 6 324 000 | 5 297 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 250 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 785 000 | 13 442 000 | 12 829 000 | 13 680 000 | 10 517 000 | 8 143 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 40 575 000 | 39 619 000 | 36 212 000 | 33 923 000 | 24 905 000 | 19 382 000 |
|
|
| Sum gjeld | 47 375 000 | 46 313 000 | 42 985 000 | 40 592 000 | 31 986 000 | 26 462 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 131 525 000 | 120 878 000 | 106 251 000 | 94 730 000 | 78 283 000 | 66 623 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,4% | 14,9% | 13,5% | 16,9% | 13,4% | |||
| Resultat av driften i % | 7,6% | 8,5% | 8,8% | 10,8% | 8,8% | 11,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,6 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 64,1% | 67,8% | 64,8% | 64,6% | 60,4% | 63,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,2% | 9,1% | 9,0% | 10,9% | 8,9% | 11,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,2% | 23,6% | 21,6% | 28,4% | 21,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,7% | 8,4% | 8,5% | 11,8% | 8,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,5 | 2,5 | 2,6 | 2,7 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,9 | 2,8 | 2,6 | 2,5 | 2,7 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,2 | 1,9 | 1,8 | 2,0 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 0,8 | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,6 | 2,7 | 2,1 | 2,1 | 2,5 | 3,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 103,5 | 142,2 | 163,6 | 151,1 | 125,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 64,0% | 61,7% | 59,5% | 57,1% | 59,1% | 60,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 41,0% | 40,2% | 42,1% | 40,6% | 42,6% | 37,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 7,0% | 6,9% | 6,4% | 6,1% | 4,5% | 3,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 380,8% | 321,3% | 231,3% | 226,1% | 252,7% | 280,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 30,8% | 32,8% | 34,1% | 35,8% | 31,8% | 29,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,2% | 5,5% | 6,4% | 7,0% | 9,0% | 10,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
