Drengsrudbekken Næringspark AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 648 000 | 4 337 000 | 4 321 000 | 3 914 000 | 3 866 000 | 3 403 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 648 000 | 4 337 000 | 4 321 000 | 3 914 000 | 3 866 000 | 3 403 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 560 000 | 554 000 | 553 000 | 552 000 | 551 000 | 551 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 181 000 | 1 101 000 | 1 102 000 | 998 000 | 986 000 | 875 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 741 000 | 1 655 000 | 1 655 000 | 1 550 000 | 1 537 000 | 1 426 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 907 000 | 2 682 000 | 2 666 000 | 2 364 000 | 2 329 000 | 1 977 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 8 000 | 7 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 8 000 | 7 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 156 000 | 2 190 000 | 1 701 000 | 1 749 000 | 1 801 000 | 1 833 000 |
|
|
| Netto finans | -2 148 000 | -2 183 000 | -1 696 000 | -1 744 000 | -1 796 000 | -1 828 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 758 000 | 499 000 | 971 000 | 620 000 | 533 000 | 149 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 167 000 | 110 000 | 214 000 | 136 000 | 117 000 | 33 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 592 000 | 389 000 | 757 000 | 484 000 | 416 000 | 117 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 592 000 | 389 000 | 757 000 | 484 000 | 416 000 | 117 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 5 000 | 0 | 255 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 587 000 | 389 000 | 502 000 | 484 000 | 416 000 | -117 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 52 867 000 | 52 345 000 | 52 766 000 | 53 211 000 | 53 632 000 | 54 160 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 52 867 000 | 52 345 000 | 52 766 000 | 53 211 000 | 53 632 000 | 54 160 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 162 000 | 154 000 | 147 000 | 141 000 | 136 000 | 131 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 162 000 | 154 000 | 147 000 | 141 000 | 136 000 | 131 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 53 028 000 | 52 499 000 | 52 913 000 | 53 353 000 | 53 768 000 | 54 291 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 73 000 | 898 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 73 000 | 898 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 74 000 | 899 000 | 1 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 53 028 000 | 52 499 000 | 52 913 000 | 53 427 000 | 54 667 000 | 54 292 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 980 000 | 980 000 | 980 000 | 980 000 | 980 000 | 980 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 4 884 000 | 4 884 000 | 4 884 000 | 4 884 000 | 4 827 000 | 4 127 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 366 000 | 2 780 000 | 2 390 000 | 1 888 000 | 1 404 000 | 988 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 366 000 | 2 780 000 | 2 390 000 | 1 888 000 | 1 404 000 | 988 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 8 250 000 | 7 663 000 | 7 274 000 | 6 772 000 | 6 231 000 | 5 115 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 013 000 | 1 848 000 | 1 738 000 | 1 596 000 | 1 444 000 | 1 129 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 013 000 | 1 848 000 | 1 738 000 | 1 596 000 | 1 444 000 | 1 129 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 42 759 000 | 42 988 000 | 43 901 000 | 45 059 000 | 46 992 000 | 48 048 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 44 772 000 | 44 836 000 | 45 639 000 | 46 655 000 | 48 436 000 | 49 177 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 44 778 000 | 44 836 000 | 45 639 000 | 46 655 000 | 48 436 000 | 49 177 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 53 028 000 | 52 499 000 | 52 913 000 | 53 427 000 | 54 667 000 | 54 292 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,5% | 5,1% | 5,0% | 4,4% | 4,3% | |||
| Resultat av driften i % | 62,5% | 61,8% | 61,7% | 60,4% | 60,2% | 58,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 62,7% | 62,0% | 61,8% | 60,5% | 60,4% | 58,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,5% | 6,7% | 13,8% | 9,5% | 9,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,4% | 5,2% | 10,8% | 7,4% | 7,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | |||||||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | |||||||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | |||||||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 15,6% | 14,6% | 13,7% | 12,7% | 11,4% | 9,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 177,5% | 176,7% | 168,3% | 173,0% | 161,2% | 150,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,4 | 5,9 | 6,3 | 6,9 | 7,8 | 9,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 84,4% | 85,4% | 86,3% | 87,3% | 88,6% | 90,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
