Draken Harald Hårfagre AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 684 000 | 4 973 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 684 000 | 4 973 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 908 000 | 2 908 000 | 2 908 000 | 2 908 000 | 2 908 000 | 2 908 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 509 000 | 370 000 | 452 000 | 97 000 | 30 000 | 63 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 417 000 | 3 278 000 | 3 360 000 | 3 005 000 | 2 938 000 | 2 971 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 417 000 | -3 278 000 | -3 360 000 | -3 005 000 | -1 254 000 | 2 002 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 8 000 | 30 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 8 000 | 30 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 138 000 | 1 766 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 138 000 | 1 766 000 |
|
|
| Netto finans | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | -1 130 000 | -1 736 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 415 000 | -3 276 000 | -3 359 000 | -3 005 000 | -2 384 000 | 266 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 886 000 | -525 000 | 59 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -3 415 000 | -3 276 000 | -3 359 000 | -3 891 000 | -1 860 000 | 208 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -3 415 000 | -3 276 000 | -3 359 000 | -3 891 000 | -1 860 000 | 208 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -3 415 000 | -3 276 000 | -3 359 000 | -3 891 000 | -1 860 000 | 208 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 886 000 | 362 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 886 000 | 362 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 30 052 000 | 32 961 000 | 35 869 000 | 38 777 000 | 41 685 000 | 44 594 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 30 052 000 | 32 961 000 | 35 869 000 | 38 777 000 | 41 685 000 | 44 594 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 30 052 000 | 32 961 000 | 35 869 000 | 38 777 000 | 42 572 000 | 44 955 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 414 000 |
|
|
| Andre fordringer | 96 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 96 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 414 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 35 000 | 35 000 | 2 000 | 7 000 | 39 000 | 800 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 131 000 | 35 000 | 2 000 | 7 000 | 39 000 | 1 215 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 30 184 000 | 32 996 000 | 35 870 000 | 38 784 000 | 42 610 000 | 46 170 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -15 313 000 | -11 898 000 | -8 621 000 | -5 262 000 | -1 371 000 | 489 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -15 313 000 | -11 898 000 | -8 621 000 | -5 262 000 | -1 371 000 | 489 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -14 713 000 | -11 298 000 | -8 021 000 | -4 662 000 | -771 000 | 1 089 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 43 931 000 | 43 931 000 | 43 881 000 | 43 381 000 | 43 381 000 | 45 081 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 44 891 000 | 43 981 000 | 43 881 000 | 43 381 000 | 43 381 000 | 45 081 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 44 891 000 | 43 981 000 | 43 881 000 | 43 381 000 | 43 381 000 | 45 081 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 6 000 | 0 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 313 000 | 0 | 65 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 000 | 313 000 | 11 000 | 65 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum gjeld | 44 897 000 | 44 294 000 | 43 892 000 | 43 446 000 | 43 381 000 | 45 081 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 30 184 000 | 32 996 000 | 35 870 000 | 38 784 000 | 42 610 000 | 46 170 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,8% | -9,5% | -9,0% | -7,4% | -2,8% | |||
| Resultat av driften i % | -74,5% | 40,3% | ||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -74,0% | 40,9% | ||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 26,3% | 33,9% | 53,0% | 110,6% | -1499,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 26,3% | 33,9% | 53,0% | 143,2% | -1169,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 21,8 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||||
| Likviditetsgrad 2 | 21,8 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||||
| Likviditetsgrad 3 | 5,8 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -48,7% | -34,2% | -22,4% | -12,0% | -1,8% | 2,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -45,8% | 21,9% | ||||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -3,1 | -3,9 | -5,5 | -9,3 | -56,3 | 41,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,9% | 0,0% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 148,7% | 133,3% | 122,3% | 111,9% | 101,8% | 97,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
