Dr Einar Martens Fond til Forskning Av Alvorlige Sinnslidelser Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 3 295 000 | 1 260 000 | -180 000 | 258 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 3 295 000 | 1 260 000 | -180 000 | 258 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 97 000 | 183 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 547 000 | 838 000 | 474 000 | 737 000 | 429 000 | 279 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 644 000 | 1 021 000 | 474 000 | 737 000 | 429 000 | 279 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 644 000 | -1 021 000 | 2 821 000 | 523 000 | -609 000 | -21 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 31 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 107 000 | 869 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 579 000 | 1 902 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 2 579 000 | 1 902 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 936 000 | 881 000 | 2 821 000 | 523 000 | -609 000 | -21 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 935 000 | 851 000 | 2 821 000 | 523 000 | -609 000 | -21 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 935 000 | 851 000 | 2 821 000 | 523 000 | -609 000 | -21 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 935 000 | 851 000 | 2 354 000 | 88 000 | -1 074 000 | -505 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 713 000 | 8 565 000 | 8 531 000 | 12 695 000 | 12 285 000 | 12 620 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 2 847 000 | 2 847 000 | 2 869 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 713 000 | 8 565 000 | 8 531 000 | 15 542 000 | 15 132 000 | 15 490 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 8 713 000 | 8 565 000 | 8 531 000 | 15 542 000 | 15 132 000 | 15 490 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 404 000 | 34 000 | 198 000 | 19 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 404 000 | 34 000 | 198 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 4 332 000 | 3 450 000 | 3 227 000 | 597 000 | 487 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 732 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 8 255 000 | 7 020 000 | 6 506 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 12 586 000 | 10 469 000 | 9 732 000 | 597 000 | 487 000 | 732 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 351 000 | 1 170 000 | 259 000 | 64 000 | 47 000 | 369 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 12 938 000 | 11 639 000 | 10 395 000 | 694 000 | 732 000 | 1 121 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 651 000 | 20 204 000 | 18 926 000 | 16 237 000 | 15 864 000 | 16 610 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 6 179 000 | 6 179 000 | 6 179 000 | 0 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 6 179 000 | 6 179 000 | 6 179 000 | 6 179 000 | 6 179 000 | 12 278 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 289 000 | 8 354 000 | 7 504 000 | 5 149 000 | 5 062 000 | 37 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 289 000 | 8 354 000 | 7 504 000 | 5 149 000 | 5 062 000 | 37 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 15 468 000 | 14 533 000 | 13 683 000 | 11 329 000 | 11 241 000 | 12 315 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 5 234 000 | 4 884 000 | 4 544 000 | 4 194 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 5 234 000 | 4 884 000 | 4 544 000 | 4 194 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 054 000 | 5 584 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 054 000 | 5 584 000 | 5 234 000 | 4 884 000 | 4 544 000 | 4 194 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 14 000 | 21 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 64 000 | 60 000 | 10 000 | 24 000 | 79 000 | 102 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 128 000 | 87 000 | 10 000 | 24 000 | 79 000 | 102 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 182 000 | 5 671 000 | 5 244 000 | 4 908 000 | 4 623 000 | 4 296 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 651 000 | 20 204 000 | 18 926 000 | 16 237 000 | 15 864 000 | 16 610 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,5% | 4,5% | 16,0% | 3,3% | -3,8% | |||
| Resultat av driften i % | 85,6% | 41,5% | 338,3% | -8,1% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 85,6% | 41,5% | 338,3% | -8,1% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,2% | 6,2% | 22,6% | 4,6% | -5,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,2% | 6,0% | 22,6% | 4,6% | -5,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 101,1 | 133,8 | 1039,5 | 28,9 | 9,3 | 11,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 101,1 | 133,8 | 1039,5 | 28,9 | 9,3 | 11,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,7 | 13,4 | 25,9 | 2,7 | 0,6 | 3,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 71,4% | 71,9% | 72,3% | 69,8% | 70,9% | 74,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 415,3% | 899,1% | -6245,0% | 4773,3% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,5% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,4% | 0,1% | 0,1% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 28,0% | 27,6% | 27,7% | 30,1% | 28,6% | 25,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
